ebook Podręcznik Hardware Hackera. Łamanie wbudowanych zabezpieczeń za pomocą ataków sprzętowych
4.73 / 5.00 (liczba ocen: 11)

Podręcznik Hardware Hackera. Łamanie wbudowanych zabezpieczeń za pomocą ataków sprzętowych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 71.40
wciąż za drogo?
95.20 zł Lub 85.68 zł
103.00 zł
119.00 zł
-6% 71.40 zł
95.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Urządzenia wbudowane to mikrokomputery wielkości chipa na tyle małe, że można je włączyć w strukturę urządzenia, którym sterują. Znajdują się wszędzie – w telefonach, samochodach, kartach kredytowych, laptopach, sprzęcie medycznym, a nawet w infrastrukturze krytycznej. Oznacza to, że zrozumienie ich działania ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Książka Podręcznik hardware hackera zabierze Cię w głąb różnych typów systemów wbudowanych, pokazując projekty, komponenty, ograniczenia bezpieczeństwa i wyzwania związane z inżynierią wsteczną, które musisz znać, aby przeprowadzać skuteczne ataki sprzętowe.

Publikacja została napisana z dowcipem i jest przepełniona praktycznymi eksperymentami laboratoryjnymi. Podczas lektury wczujesz się w rolę napastnika zainteresowanego złamaniem zabezpieczeń w celu czynienia dobra. Rozpoczniesz od szybkiego kursu na temat architektury urządzeń wbudowanych, modelowania zagrożeń i drzew ataków, po czym przejdziesz do odkrywania interfejsów sprzętowych, portów i protokołów komunikacyjnych, sygnalizacji elektrycznej, a na koniec otrzymasz wskazówki dotyczące analizowania obrazów oprogramowania układowego.

Dzięki książce dowiesz się:
• jak modelować zagrożenia bezpieczeństwa, korzystając z profili, zasobów, celów i środków zaradczych atakujących,
• jakie są podstawy elektryczne, które pomogą Ci zrozumieć interfejsy komunikacyjne, sygnalizację i pomiary,
• jak zidentyfikować punkty wstrzykiwania do wykonywania ataków na błędy zegara, napięcia, elektromagnetyczne, laserowe i odchylenia ciała, a także otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące wstrzykiwania,
• jak używać ataków analizy czasu i mocy w celu wyodrębnienia haseł i kluczy kryptograficznych,
• jakie są techniki wyrównywania zarówno prostej, jak i różnicowej analizy mocy.
Niezależnie od tego, czy jesteś specjalistą, którego zadaniem jest zrozumienie tych ataków, studentem rozpoczynającym naukę, czy też hobbystą elektronikiem, ta książka będzie niezbędnym źródłem informacji – takim, które zawsze będziesz chciał mieć pod ręką.

Z przedmowy:
W Podręczniku hardware hackera Jasper i Colin łączą swoje doświadczenia z łamaniem rzeczywistych produktów, aby elegancko przekazać współczesny proces hakowania sprzętu. Dostarczają oni szczegółów dotyczących rzeczywistych ataków, pozwalając śledzić postępy, uczyć się niezbędnych technik i doświadczyć poczucia magii, które towarzyszy udanemu włamaniu. Nie ma znaczenia, czy jesteś nowy w tym obszarze, czy przybywasz z innego miejsca w społeczności hakerskiej, czy też chcesz „podnieść poziom” swoich aktualnych umiejętności związanych z bezpieczeństwem — każdy znajdzie tu coś dla siebie. - Joe Grand aka Kingpin, Technologiczny awanturnik od 1982 roku

Podręcznik Hardware Hackera. Łamanie wbudowanych zabezpieczeń za pomocą ataków sprzętowych od Colin O'Flynn, Jasper Van Woudenberg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć