ebook Kabalista
3.43 / 5.00 (liczba ocen: 2337)

Kabalista
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 32.80
Audiobook - najniższa cena: 37.03
wciąż za drogo?
47.61 złpremium: 31.74 zł Lub 31.74 zł
-37% 32.80 zł
37.90 zł
42.32 zł Lub 38.09 zł
44.44 zł Lub 40.00 zł
36.42 zł
38.39 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Tym razem behawiorysta będzie musiał zmierzyć się z najgorszym koszmarem.

Półtora roku po tym, jak Małgorzata Rosa wyjechała do Warszawy, szefostwo stacji telewizyjnej chce, by dziennikarka wróciła do rodzinnego miasta. Ma przygotować materiał na temat ofiary gwałtu, której opolska prokuratura odmówiła pomocy.

Zeznania dziewczyny zostały uznane za niewiarygodne, sprawcy nigdy nie zaczęto szukać, a śledztwa nie wszczęto. Kiedy Rosa zjawia się na miejscu, orientuje się, że w Opolu panuje zmowa milczenia. Nie ma innego wyjścia, niż zwrócić się do jedynej osoby w prokuraturze, której ufa.

Gerard Edling został jednak odsunięty na boczny tor przez nową szefową i nie jest w stanie zaoferować pomocy. Dziennikarce udziela jej niespodziewanie lokalny jasnowidz, od lat odnajdujący zaginione lub martwe osoby, zwany Kabalistą z Chabrów.

O e-booku Kabalista blogerzy napisali: 

Kabalista to historia, która wciąga do cna. To książka, którą opolski pisarz udowadnia, że nie bez powodu jest najlepszych współczesnym polskim autorem. Jest również mistrzem suspensu, umiejącym żonglować fabułą, w taki sposób, że nasze emocje buzują, a my czujemy się jakbyśmy, wsiedli do rollercoastera. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Kabalista od Remigiusz Mróz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jedna zła decyzja, jedno przypadkowe znalezienie się w takim, a nie innym miejscu, w takim, a nie innym czasie…. i wszystko przepada.
Gerard Edling to postać bardzo dobrze znana wszystkim miłośnikom twórczości Remigiusza Mroza. Remigiusz Mróz, to autor bardzo dobrze znany każdemu, kto sięga po jego twórczość. Pisarz z każdą książką trafia w gusta swoich czytelników. W moje również. A Gerard Edling, czyli znany behawiorysta jest bohaterem, z którym zawsze chętnie spędzam czas. Zawsze, gdy tylko Remigiusz Mróz ożywi go na kartach swoich książek. Kabalista to już czwarte spotkanie z Edlingiem. Mam nadzieję, że nie będzie to END.

Małgorzata Rosa powraca z Warszawy do Opola. Przyjazd do stolicy polskiej piosenki związany jest ze sprawą gwałtu. Szefowie stacji chcą, aby dziennikarka nakręciła materiał o tej sprawie. Jak się okazuje opolska prokuratura nie udzieliła pomocy ofierze, uznając, że jej zeznania nie są wiarygodne. Śledztwo zostało zamiecione pod dywan, a sprawca uniknął odpowiedzialności. Dlaczego? Z czego wynika bierność opolskiej prokuratury? Czy dziennikarka zdoła przełamać lokalną zmowę milczenia?

Dziennikarka zwraca się o pomoc do Gerarda Edlinga. Sęk w tym, że został on pozbawiony wpływów, którymi mógł cieszyć się w przeszłości. Niestety Rosa nie za bardzo może liczyć na jego wsparcie…, ale niespodziewanie lokalny jasnowidz zwany Kabalistą z Chabrów, może okazać się pomocny w rozwiązaniu tej sprawy, w dotarciu do prawdy. Czy Małgorzata Rosa zdoła pomóc ofierze gwałtu? Jaką drogę będzie musiała przejść, aby osiągnąć swój cel? Czy Edling będzie mógł jej jakoś pomóc? Odpowiedzi na te wszystkie pytania zapisane są w najnowszej książce Remigiusza Mroza.

Kabalista to historia, która wciąga do cna. To książka, którą opolski pisarz udowadnia, że nie bez powodu jest najlepszym współczesnym polskim autorem. Jest również mistrzem suspensu, umiejącym żonglować fabułą, w taki sposób, że nasze emocje buzują, a my czujemy się jakbyśmy, wsiedli do rollercoastera. Zatem zasiądźcie wygodnie, weźcie w dłonie Kabalistę i dajcie porwać się historii stworzonej przez Remigiusza Mroza. A w finale bądźcie gotowi na istne zawirowanie, które sprawi, że z Waszych ust wydobędzie się głośnie WOW -– co za fantazja! Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Dla mnie rewelacja, tylko "chore" zakończenie. Pewnie szykuje się 2 część, stąd zakończenie bez "efektu końcowego".
    Zaznaczam, że to moja pierwsza ksżka Pana Mroza, więz stąd ten zachwyt :)

Warto zerknąć