ebook Nowożytny Prometeusz - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 0)

Nowożytny Prometeusz - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 35.00
Audiobook - najniższa cena: 35.99
wciąż za drogo?
35.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wszyscy znamy historię o doktorze Frankensteinie i potworze, którego stworzył.

A gdyby ów doktor istniał naprawdę?

A to, co znamy z powieści Mary Shelley, było tylko romantyczną wizją jego historii, którą pisarka przez przypadek poznała?

A starania owego doktora, by pokonać śmierć, były okrutniejsze i straszliwsze niż najśmielsze wyobrażenia młodej autorki?

Co mogłoby nim kierować? Jakie byłyby jego motywy?

I, co najważniejsze, jakie byłyby rezultaty jego działań?

Październik 1819 roku. W pewnym dużym mieście płonie biblioteka kurii biskupiej. Domniemany sprawca oddala się od pożaru i klucząc po ulicach gorączkowo wspomina wypadki, które doprowadziły go do tej dramatycznej sytuacji. Gdy spostrzega na witrynie księgarni powieść "Frankenstein", szczególnie jaskrawo wybija się wśród wspomnień spotkanie z Mary Shelley w Szwajcarii na przełomie wiosny i lata 1816 roku…

„Prawdziwa historia Frankensteina” to podróż do źródeł fenomenu, jakim stała się opowieść o szalonym naukowcu, który zapragnął pokonać śmierć i wskrzeszać zmarłych. To wędrówka za kulisami historii medycyny, nauki, spirytyzmu, okultyzmu oraz… literatury, ponieważ dowiemy się, kto i w jakich okolicznościach zainspirował Mary Shelley. A przede wszystkim to historia życia syna pewnego medyka i opowieść o perypetiach, które zbudziły w nim nieprawdopodobne pragnienia, doprowadzając ostatecznie na krawędź życiowej klęski.

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Adama Baumana.

Nowożytny Prometeusz - audiobook od Witold Jabłoński możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć