ebook Kobiety z obrazów. Polki
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 8)

Kobiety z obrazów. Polki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 33.53
wciąż za drogo?
44.55 złpremium: 23.95 zł Lub 23.95 zł
-12% 33.53 zł Lub 30.18 zł
33.90 zł
39.00 zł
47.90 zł
33.53 zł
37.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W trudnych czasach walki o emancypację walczyły o swoje prawa do nauki, uprawiania sztuki, pracy i samodzielności. Zofia Stryjeńska – „księżniczka polskiego malarstwa” – studiowała w Monachium przebrana za chłopaka. Helena Rubinstein – cesarzowa urody – zamiast kuracji odmładzającej wolała zafundować sobie portret u słynnego malarza. Zofia, Maria i Eliza Pareńskie już jako podlotki weszły do polskiej literatury i sztuki: Stanisław Wyspiański uwiecznił je na kartach Wesela i na secesyjnych pastelowych portretach. Olga Boznańska w malarstwie odnalazła wolność. Anna Bilińska postawiła sobie cel w sztuce: być tak dobra jak mężczyzna, i prześcignęła niejednego z kolegów po fachu. Teresa Roszkowska, wybitna scenografka, opalona na heban i wystylizowana na egzotyczną piękność, wiodła prym podczas plenerów malarskich w Kazimierzu Dolnym. Zofia Jachimecka, tłumaczka i promotorka włoskiego dramatu, autorka przekładu Pinokia, była ulubioną modelką krakowskich artystów.

Opowieści o polskich malarkach, muzach, modelkach, które tworzyły dzieła światowej klasy oraz inspirowały najwybitniejszych artystów. Utalentowane i przebojowe, wrażliwe i introwertyczne – każda inna, każda z porywającą historią.

Kobiety z obrazów. Polki od Małgorzata Czyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Prawdziwa sztuka aktorska rodzi się w duszy artysty. Aktorka pozbawiona wrażliwości i pierwiastka duchowego to jedynie lalka, żeby nie powiedzieć - kukła.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć