ebook Barbarzyńca
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Barbarzyńca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - polecana oferta: 22.90
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
31.90 złpremium: 20.58 zł Lub 20.58 zł
-34% 22.30 zł
-25% 22.90 zł
25.73 zł Lub 23.16 zł
27.45 zł Lub 24.71 zł
25.09 zł
25.73 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wciągający średniowieczny romans autorstwa Anny Wolf. Horda Sasów pod dowództwem okrytego złą sławą Lothara najeżdża Brytanię. Żądni ziemi, władzy i pieniędzy palą, grabią, gwałcą i mordują. Okoliczna ludność zwie ich barbarzyńcami – nie bez powodu. Elena – władczyni Rython – boi się mężczyzny, który wygląda jak diabeł. Jednak z każdym dniem strach ustępuje miejsca innym uczuciom…

Lothar zmierza od Ryton, gdzie władzę sprawuje kobieta, lady Elena. Pani na zamku zostaje pojmana i zhańbiona przez jednego z wojowników, który uważa, że ma do niej prawo, czym wystawia się na gniew swojego wodza. Lothar przejmuje władzę w Ryton.

Elena boi się mężczyzny, który wygląda jak diabeł: ciemne długie włosy, czarne oczy, twarz i całe ciało poorane bliznami. Jednak z każdym dniem lęk słabnie, ustępując miejsca innym uczuciom.

Pewnego dnia, pod nieobecność Lothara, Elena staje w obronie służącej, Duli, którą jeden z Sasów chciał zgwałcić. Broniąc się, Dula rani napastnika. Kobiety w panice uciekają do lasu i wpadają w ręce grasującej tam bandy. Dowódca uprowadza Elenę, a pobitą Dulę zostawia na pożarcie dzikim zwierzętom. Lothar wyrusza na ratunek swojej brance.

Czy miłość i przeznaczenie pokonają zło i chciwość? Czy dwa tak różne światy mogą stworzyć jeden wspólny?

Miejmy nadzieję, że dobro i pokój zwyciężą…

O e-booku Barbarzyńca blogerzy napisali: 

Anna Wolf doskonale wie jak wykreować kontrastowe osobowości. Dodając do nich ponadczasową żądzę władzy i bogactwa oraz uczucia, wydającego się jedynie słabością, w efekcie końcowym stworzyła opowieść, w której łzy mieszają się z radością, miłość i lojalność stawiają czoła zdradzie i intrygom. - Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Jeżeli szukacie klimatyczno-intrygującej książki o miłości, lojalności, z licznymi zwrotami akcji, która umili Wam chłodny zimowy wieczór, to ta pozycja będzie wręcz idealna. -  Książka w autobusie - Magdalena Fraszczak vel Jószczak

Barbarzyńca od Anna Wolf możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Twórczość pani Ani chyba nie muszę żadnemu książkoholikowi specjalnie przedstawiać, ale tym, którzy jeszcze nie mieli przyjemności jej poznać, muszę powiedzieć, że jestem jej prawdziwą fanką i każdą jedną pozycję spod jej pióra biorę po prostu w ciemno. Na moim blogu znajdziecie nie jedną recenzję i być może któraś z nich Was szczególnie zachęci do kolejnej lektury i odkrycia czegoś nowego. Pani Ania tym razem zaserwowała coś, czego w sumie bym się nie spodziewała — romans historyczny, co prawda nie jest to pierwsza tego typu historia w dorobku pisarki, jednak dla mnie to absolutna nowość i wiecie co, byłam straaaaaasznie ciekawa, co z tego wyszło.

Zacznijmy jednak od początku. Nadeszły trudne i niespokojne czasy dla wszystkich Brytów, a w szczególności dla Lady Eleny — młodej niewiasty, która po śmierci ojca, a później brata została panią na włościach w Ryton. Bez wsparcia silnej męskiej ręki jest łakomym kąskiem dla każdego nie tylko dla najeźdźcy, a coraz częściej zdarzające się napaści niebezpiecznych i brutalnych Sasów na sąsiednie ziemie, którzy zostawiają po sobie jedynie zgliszcza i odór śmierci nie napawają ją optymizmem i nadzieją. Niestety tego, czego obawiała się najbardziej, ziściło się bardzo szybko, została pojmana i zgwałcona przez brutalnego Saskiego bydlaka, zastępcy wielkiego i groźnego wodza, a jej ukochana twierdza Ryton została podbita i przejęta. Elena nie może pogodzić się ze swoją hańbą i poprzysięga zemstę, woli zginąć niż pozwolić się ponownie dotknąć. Nie ma jednak pojęcia, że zło dopiero się do niej zbliża, w postaci wielkiego dowódcy — Barbarzyńcy Lothara, który zażąda jej jako swojej branki a jej ziem jako swoich własnych.

No i co kochani brzmi ciekawie prawda? Muszę Wam powiedzieć, że swego czasu zaczytywałam się w historycznych romansach. Nie zliczę, ile z nich, przeczytałam, ale było ich naprawdę wiele. Fakt, większość z nich toczyła się na londyńskich salonach, gdzie przez przypadek niewinna panna znajdowała się sam na sam z lordem lub hrabią, a on jako dżentelmen w ramach ratowania zszarganej reputacji dziewczyny bierze ją za żonę. W przypadku tej opowieści przenosimy się jednak do średniowiecznej Brytanii pustoszonej przez barbarzyńskie plemiona. Do czasów gdzie silniejszy stawał się Panem, a pojmane kobiety miały jedynie służyć za rozrywkę dla nich i ogrzewać im łoża, dobrowolnie lub na siłę. Jestem pod dużym wrażeniem umiejętności autorki, zwłaszcza do wykreowania takiej właśnie historii. Idealnie została odwzorowana brutalność nie tylko bezwzględnych Sasów, ale także samych czasów, w których poznajemy naszych bohaterów. Życie w ciągłym lęku, niepewności, gdzie okrutne i bestialskie napaści były na porządku dziennym, z nieprzewidywalną naturą, która zbierała swoje żniwa. Wykorzystany styl i zawiłości językowe dodatkowo potęgują efekt i odnosimy wrażenie czynnego uczestnictwa w opisanych wydarzeniach. Bohaterowie również nie należą do kryształowych, ale są za to charakterystyczni i bardzo interesujący. Ona to Pani na zamku, która kieruje się swoimi zasadami oraz honorem, a dla bezpieczeństwa swoich poddanych jest w stanie poświęcić nawet samą siebie. On to bezwzględny, okrutny mężczyzna, który nie boi się nikogo i niczego, ale dla wybranki swojego serca jest w stanie zmienić swoje postępowanie, a nawet stracić życie. Jeżeli szukacie klimatyczno-intrygującej książki o miłości, lojalności, z licznymi zwrotami akcji, która umili Wam chłodny zimowy wieczór, to ta pozycja będzie wręcz idealna. Ja szczerze polecam.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Książka w autobusie
Co może powstać z pożogi, krwi i śmierci? Nie powinno nic dobrego, zwłaszcza, że zadane cierpienie na długo pozostają w pamięci, a czasem już na zawsze. Przyszłość bywa budowana okrutnej przeszłości, natomiast teraźniejszość jest pomostem pomiędzy jednym i drugim. Niekiedy trzeba odciąć się od tego, co było, chociaż blizny nie pozwalają do końca zapomnieć o doznanych stratach.

Kiedy spotykają się dwa odmienne światy pokój nie zawsze temu towarzyszy. Wojenne potyczki naznaczają ziemie i przede wszystkim ludzi. Elena nigdy nie myślała, że pozna brutalny smak przegranej. Z pani rozległych ziem stała się jednym z jeńców, mogła się poddać, ale dumna kobieta jest wierna tym, którzy i jej przysięgali to samo. Pozostaje jeszcze dziedzictwo przodków, jakim teraz jest panem Lothar. Tych dwoje dzieli wszystko, a przede wszystkim to kim są. Barbarzyńca i branka, co ich czeka? Z pewnością nie to, czego wszyscy, nawet oni nie spodziewali się. Niespokojne czasy nie służą uczuciom, zresztą mogą one zostać niecnie wykorzystane. Czy okrutny wojownik i dumna dama mogą myśleć wspólnym życiu? Takie marzenia urzeczywistnić trudno, zwłaszcza, że nie brakuje wrogów, czekają jedynie by wykorzystać każdy słaby punkt. Czy Lothar i Elena uwierzą w to, co zaczyna ich łączyć i ochronią siebie oraz swoich ludzi przed kolejną, brutalną, bitwą? Los bywa łaskawy, ale i niezwykle okrutny, daje i odbiera …

Saga oraz legenda w jednym, oparta o średniowieczne tło, może i mroczne, lecz pozwalające wyobraźni na twórczą interpretację. Anna Wolf powraca w historyczne klimaty i jak bywa z każdą jej książką ta także jest wciągającą lekturą z barwnymi postaciami. Zamkowe otoczenie, rycerze i wojownicy, bitewna wrzawa i szczęk oręża towarzyszą nam podczas czytania. Czytelnik trafia z dwudziestego pierwszego wieku w sam środek łupieżczej wyprawy, która z jednej strony zmiata z powierzchni ziemi jednych, ale również daje początek nowemu rozdziałowi. Tytułowy Barbarzyńca jest średniowieczną balladą, jednak nie taką z pieśni minstreli, ale o wiele bardziej dynamiczną oraz z charakternymi bohaterami, jacy zaskoczą czytających nie raz. Autorka doskonale wie jak wykreować kontrastowe osobowości, o czym już wielokrotnie przekonaliśmy się. Dodając do nich ponadczasową żądzę władzy i bogactwa oraz uczucia, wydającego się jedynie słabością, w efekcie końcowym stworzyła opowieść, w której łzy mieszają się z radością, miłość i lojalność stawiają czoła zdradzie i intrygom. Barbarzyńca sięga daleko w dziejowe annały odsłaniając historię, w której szczękowi broni towarzyszy walka o uczucia oraz władzę.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć