ebook Ruskie żony polskich władców. Związki dynastyczne Piastów z Rurykowiczami
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Ruskie żony polskich władców. Związki dynastyczne Piastów z Rurykowiczami
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.05
wciąż za drogo?
36.99 zł
36.99 zł Lub 33.29 zł
31.05 zł
33.29 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Począwszy od czasów Kazimierza Odnowiciela, wśród piastowskich małżonek najwięcej było kobiet pochodzących z Rusi Kijowskiej, co miało na celu sprzymierzenie się z Rurykowiczami. Większość małżeństw zawieranych na przestrzeni wieków przez polskich władców była bowiem mariażami politycznymi. Służyły one nawiązaniu lub umocnieniu sojuszu z innym państwem.

Doktor Mariusz Samp na podstawie dostępnych źródeł kreśli portrety ruskich księżniczek, dla których los często nie był łaskawy. Niektóre z nich zapisały się w historii jako silne osobowości. Wybierzmy się w kolejną podróż w odległe czasy

Mariusz Samp – historyk, doktor nauk humanistycznych. Publicysta i współtwórca portalu historycznego Przezwieki.pl. Autor książek popularnonaukowych, m.in. „Kazimierza Odnowiciela”, „Bolesława Chrobrego” i „Bitwy pod Cedynią” wydanych nakładem Liry.

Ruskie żony polskich władców. Związki dynastyczne Piastów z Rurykowiczami od Mariusz Samp możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć