ebook Prorok i dysydent. Aleksander Sołżenicyn - audiobook
2 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1)

Prorok i dysydent. Aleksander Sołżenicyn - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 33.60
Audiobook - najniższa cena: 33.53
wciąż za drogo?
44.55 złpremium: 28.74 zł Lub 28.74 zł
33.53 zł
-23% 36.88 zł Lub 33.19 zł
47.90 zł
47.90 zł Lub 43.11 zł
43.11 zł
46.94 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Niepublikowana w Rosji biografia autora słynnego „Archipelagu Gułag”. Audiobook „Prorok i dysydent” to intrygująca opowieść, która nie pomija niewygodnych faktów, a przy tym oddaje sprawiedliwość Sołżenicynowi jako demaskatorowi komunistycznego systemu zniewolenia i terroru.

Aleksander Sołżenicyn, sumienie narodu, symbol walki z radzieckim totalitaryzmem, ale przede wszystkim człowiek z misją, który w swoich utworach pragnął ukazać prawdę na temat rewolucji 1917 r., powstania ZSRR i okrucieństw komunizmu. Jedni widzieli w nim proroka, inni – dysydenta, a nawet zdrajcę.

Boris Sokołow przedstawia nie plotki i opinie, ale rzeczywisty wkład Sołżenicyna w sferę literacką i społeczno-polityczną Rosji. Autor biografii ukazuje dramatyczne wydarzenia z życia pisarza: przesłuchania, uwięzienie i zesłanie oraz próbę samobójczą jego pierwszej żony. Otrzymanie Nagrody Nobla, której nie mógł odebrać bez ryzyka wydalenia z kraju, a także historię publikacji słynnych dzieł – „Oddziału chorych na raka” i „Archipelagu Gułag”. Prześladowania, wyrzucenie z ojczyzny i pozbawienie obywatelstwa. A potem wreszcie wielki powrót, nagrody i „namaszczenie” przez Władimira Putina.

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Stanisława Biczysko.

Prorok i dysydent. Aleksander Sołżenicyn - audiobook od Borys Sokołow możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć