ebook Cztery pory roku
4.34 / 5.00 (liczba ocen: 120577)

Cztery pory roku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.90
wciąż za drogo?
26.97 złpremium: 14.50 zł Lub 14.50 zł
15.90 zł
20.94 zł Lub 18.85 zł
29.00 zł
29.00 zł Lub 26.10 zł
17.90 zł
23.85 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zbiór Cztery pory roku, wydany uprzednio jako Skazani na Shawshank, rozsławiła pierwsza nowela przeniesiona na ekran kinowy przez Franka Darabonta. Film otrzymał siedem nominacji do Oscara.

Oprócz Skazanych na Shawshank w tomie znajdują się minipowieści Zdolny uczeń, Ciało i Metoda oddychania.

Skazani na Shawshank: Andy Dufresne odsiaduje karę dożywotniego więzienia za podwójne morderstwo, którego nie popełnił. W Shawshank rządzą sadystyczni strażnicy, a dyrektor więzienia to hipokryta i oszust. Ale Andy jest sprytniejszy od każdego z nich. Lata, jakie przyjdzie mu spędzić w celi, wykorzysta na przygotowanie misternego planu zemsty - tak zaskakującego, że zmyli nawet najbliższych mu współwięźniów...

Cztery pory roku od Stephen King możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Na tym świecie trzeba sobie radzić; jesli chcesz przetrwać, musisz liczyć tylko na siebie.
O najważniejszych sprawach najtrudniej opowiedzieć, ponieważ słowa pomniejszają je. Trudno sprawić, aby obcy zaczęli cenić to, co jest dla ciebie najważniejsze.
Życie to tygrys, którego trzeba chwycić za ogon, a jeśli nie wiesz, czego oczekiwać, pożre cię.
Zawsze poznasz prawdę po tym, że kiedy zranisz nią siebie lub kogoś, tak bardzo boli.
Nie ma nic złego w tym, by oczekiwać najlepszego, o ile jesteś przygotowany na najgorsze.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Zbiór opowiadań, więc ocenę rozdzielam pomiędzy poszczególne opowiadania:

  Skazani na Shawshank (ocena 9/10) - cóż historie, chyba każdy zna dzięki jakże kultowemu filmowi i tym samym tytule, czy film lepszy od opowiadania i na odwrót? hmm... opinie są podzielone moim zdaniem obie formy są świetne.

  Zdolny uczeń (ocena 10/10) - szczerze mówiąc myślałem, ze ten zbiór opowiadań będzie ciągnięty tylko przez skazanych na shawshank, i że po tym opowiadaniu reszta będzie dużo gorsza, jakże wielkie było moje zdziwienie gdy zaczałem czytać opowiadanie Zdolny Uczeń. MMMMMEEEEEGGGAAA!!!!!!!!!!! Najlepsza historia jaką dane mi było poznać, ciężki temat nazizmu, bez tabu, trzymające w napięciu pobudzające wyobraźnie, uświadamiające, że potwory przeszłości jeszcze nie raz mogą nas zaskoczyć, jeszcze raz powtarzam MEEEEEGGGGGAAAAA, reszty tej opinii nie czytajcie, tylko bierzcie się za to opowiadanie

  Ciało (5/10) - cóż to opowiadanie było średnie, przeciętne, historia przygody 4 młodych chłopców, którzy szukają zwłok ich rówieśnika. Cóż może jak bym był młodszy to bym się zachwycił, na dzień dzisiejszy nic specjalnego.

  Metoda oddychania (7/10) - cóż, naprawdę ciekawe opowiadania przedstawione w naprawdę ciekawy sposób, jeśli lubisz klimaty elitarnych klubów gentlemanów i ciekawe historie, to to opowiadanie jest dla ciebie.

  Podsumowując czytając ten zbiór opowiadań otrzymasz, 1 wybitne, 2 dobre opowiadania i jedno przeciętne- uśredniając ocenę 7,75 w zaokrągleniu daje 8/10. POLECAM!

 • Awatar

  Właściwie tą książkę warto kupic tylko dla Skazanych na Shawshank. Opowiadanie jest bardzo dobre, na jego podstawie nakręcono film.

 • Awatar

  To najsłabszy zbiór opowiadań mistrza grozy, z jakimi udało mi się zapoznać. Opowiadanie zatytułowane Skazani na Shawshank jest dość dobre, ale z przykrością stwierdzam, że film został zrobiony o wiele lepiej. Najlepszym z opowiadań oczywiście jest Zdolny uczeń, zaś najsłabszym Metoda oddychania, chociaż podobał mi się klimat klubu, w którym spotykali się bohaterowie. Pozostaje jeszcze opowiadanie pt. Ciało, które uznałbym za średnie. Zawiera ono wątki autobiograficzne.
  Cały zbiór bardzo różni się od Czarnej Bezgwiezdnej nocy, którą uznaję za najlepsze opowiadania Stephena Kinga. Cztery pory roku są bardziej takie przegadane i wiele w nich osobistych przemyśleń autora.

Warto zerknąć