ebook Północ w Everwood
3.68 / 5.00 (liczba ocen: 3679)

Północ w Everwood
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 27.30
Audiobook - najniższa cena: 22.95
wciąż za drogo?
39.06 złpremium: 25.20 zł Lub 25.20 zł
27.30 zł Lub 24.57 zł
-16% 27.90 zł
33.60 zł Lub 30.24 zł
36.00 zł
31.90 zł
33.58 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść inspirowana miłością do baletu. Kiedy magia wkroczy w twoje życie, na zawsze już pozostaniesz w jej migotliwym uścisku. Ebook „Północ w Everwood” to Hoffmannowski „Dziadek do orzechów” w wersji dla dorosłych. To opowieść pełna baśniowych czarów, niesamowitości i grozy – uwodzicielska i niepokojąca.

Nottingham, rok 1906.
Marietta Stelle marzy o karierze baletnicy. Jednak w miarę zbliżania się Świąt Bożego Narodzenia z coraz większym smutkiem myśli o tym, że będzie musiała porzucić swoją pasję – rodzina życzy sobie, by w dzień Nowego Roku wyszła za mąż i zajęła należne sobie miejsce w społeczeństwie. Kiedy sąsiednią kamienicę kupuje tajemniczy wytwórca zabawek dr Drosselmeier, Marietta nie przeczuwa jeszcze, że wkrótce w jej życie wkroczy magia.

Gdy jednak Drosselmeier konstruuje misterną scenografię teatralną do jej ostatniego występu baletowego, młoda tancerka odkrywa, że scena stała się miejscem zaczarowanym. A gdy zegar wybija północ, pięknie udekorowana sala balowa w jej rodzinnym domu znika, a ona stoi w lodowatej ciszy pośrodku cukrowego pałacu, w lesie pełnym ośnieżonych jodeł…
Jaki mroczny czar ktoś tutaj roztoczył? Co to za tajemnica?

Marietta musi znaleźć sposób na powrót do domu, zanim na zawsze zostanie uwięziona w zwodniczym uścisku Everwood.

W ciemności nocy czai się magia. Nigdy nie zapomnisz tego, co spotka cię po północy w Everwood.

Północ w Everwood od M.A. Kuzniar możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Marzenia mają moc. Kiedy naprawdę się w nie wierzy, odnosi się wrażenie, że nie ma na tej ziemi nic, czego nie można by osiągnąć.
Pogoń za marzeniami to szczegolny rodzaj cierpienia. Nie jest dla osób o słabym charakterze ani tchórzliwych. Wymaga ogromnej sily i niezłomnej determinacji.
Marzenia są niebezpieczne, Marietto. Wypełnią ci głowę bajkami słodkimi jak landrynki i rzeczywistość w porównaniu z nimi stanie się wielkim rozczarowaniem.

...no ale czym byłoby nasze życie, gdyby pozbawić je marzeń?
Właśnie przed takimi dylematami staje Marietta. Wie czego chce, wie jak spełnić swoje pragnienia i ma pomysł na przyszłość. Problem w tym, że świat, w którym przyszło jej dorastać ma w nosie kobiety i ich marzenia. Wyjść bogato za mąż, urodzić dzieci, bywać na wykwintnych balach. Początek XX wieku w Nottingham nie do końca rozumie, że każdy ma prawo do wolności. Marietta przeczuwa, że Drosselmeier który zabiega o jej rękę nie jest tym, za kogo się podaje. A jego mroczną naturę pozna w specyficznych, mocno odrealnionych okolicznościach.

Północ w Everwood to oniryczna opowieść o potędze marzeń i wiary w siebie. To opowieść Marietty i jej walki o przetrwanie w fantastycznym świecie ociekającym cukrem, czekoladą i okrucieństwem. Utkana na kanwie "Dziadka do orzechów" ma w sobie potężną porcję baśniowości, ale i akcji. Magiczny klimat, pełen muzyki instrumentalnej i otulający słodką mgiełką zapomnienia. Szkoda tylko, że tak bardzo nie polubiłam głównej, rozkapryszonej i bezmyślnej głównej bohaterki. Co innego konsekwentnie dążyć do realizacji marzeń, a co innego olewać wszystkich i nie uczyć się na błędach. Upór nie musi być podszyty zarozumiałością. Najsłabszą stroną Północy w Everwood są pozbawione sensu i wyprute z emocji, humoru i wiarygodności dialogi.

Mimo tych mankamentów bawiłam się bardzo dobrze i z uwagą śledziłam poczytania Marietty w Everwood. Tę baśń dla dorosłych będzie się cudnie czytać przy kominku. Koniecznie z gorącą czekoladą w kubku.

Ocena: 4-/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć