ebook Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 18)

Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 38.90
Audiobook - najniższa cena: 30.00
wciąż za drogo?
-18% 38.90 zł
38.99 zł Lub 35.09 zł
59.99 zł Lub 53.99 zł
-25% 44.90 zł
53.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ebook, który otwiera drzwi do wewnętrznego życia Bono – lidera kultowego zespołu U2. „Surrender” to historia jednego z największych gwiazdorów rocka, pełna luźnych wspomnień, wątków i epizodów, prześmiewcza, wnikliwa i pouczająca, ułożona – dość swobodnie – wokół czterdziestu piosenek U2. Fani U2 poznają kulisy powstawania najważniejszych i najbardziej popularnych utworów tego zespołu. Wielbiciele biografii zetkną się z charyzmatycznym artystą, który angażuje się w rozwiązywanie najważniejszych problemów współczesnego świata.

„Urodziłem się z sercem ekscentryka”

Ebook „Surrender” to książka przebojowego artysty, który odkrywa, że najlepszą wersją siebie stał się wtedy, kiedy nauczył się poddawać.

Bono dorastał w północnym Dublinie z ojcem katolikiem i matką protestantką, w czasach, kiedy w Irlandii nasilała się przemoc na tle religijnym. Miał czternaście lat gdy stracił matkę i ta bolesna nieobecność zdeterminowała jego późniejsze poszukiwanie rodziny. Wchodził w dorosłość, czując się jak przeciętniak, jednak jego życie jest dowodem, że nikt nie jest przeciętny.

Twórczość Bono jest chaotyczna, ale kreatywność nigdy go nie opuszcza… w studiu, na scenie, podczas protestów, w korytarzach Kongresu, czy barze na rogu.

W ebooku „Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść” przeczytamy o zmaganiach artysty z własną agresją, co znajduje odbicie w jego tekstach o miłości i unikaniu przemocy, usłyszymy też wyznanie o „ego większym od poczucia własnej wartości”.

W ciągu czterech dekad z grupy nastolatków aspirujących do sławy U2 przekształciło się w jeden z najważniejszych zespołów na świecie, a Bono z aktywisty na pół etatu stał się wpływowym działaczem, który walczy o anulowanie długów najbiedniejszych krajów i przekonuje rządy, zwłaszcza rząd Stanów Zjednoczonych, by odpowiedziały na globalny kryzys związany z AIDS.

Bono opisuje, jak rodził się PEPFAR, Prezydencki Awaryjny Plan Pomocy ds. AIDS (President’s Emergency Plan for AIDS Relief), wtedy największa w historii medycyny inicjatywa dotycząca ochrony zdrowia, nastawiona na walkę z konkretną chorobą. Pisze też o „faktywistach”, czyli działaczach współzałożonej przez niego pozarządowej organizacji ONE, a jej siostrzaną instytucję (RED) opisuje jako „narkotyczną furtkę” do aktywizmu.

Fani U2 dowiedzą się dlaczego, według Bono, zespół wciąż istnieje pomimo dziesięcioleci osobistych zmagań i nieporozumień oraz znajdą klucz do zrozumienia jego najpopularniejszych i najważniejszych piosenek.

Ebook „Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść” otwiera drzwi do wewnętrznego życia Bono. Stale nurtującym go tematem jest marnowanie ludzkiego potencjału, tak samo, jak kwestia wiary, którą porównuje do wyłuskiwania ważnych sygnałów ze zgiełku, do „cichego głosu”, który najsilniej słyszy w swoim małżeństwie, muzyce i walce przeciwko skrajnej biedzie.

Ale „Surrender” to przede wszystkim historia miłosna, napisana dla żony, którą zaprosił na pierwszą randkę w tym samym tygodniu, gdy zespół miał pierwszą próbę. To Alison Stewart nadaje kierunek każdej ważnej scenie w tej opowieści, przede wszystkim trzeciemu rozdziałowi, w który małżonkowie właśnie wkraczają, mając więcej pytań, niż odpowiedzi dotyczących tego, o co warto walczyć i kiedy się poddać.

Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść od Bono możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć