ebook Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II - audiobook
3.42 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 92)

Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 24.05
Audiobook - najniższa cena: 23.99
wciąż za drogo?
-7% 23.99 zł Lub 21.59 zł
25.90 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
35.99 zł
39.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Informacje o pedofilach i drapieżcach seksualnych w sutannach spływały do Watykanu szerokim strumieniem, mimo to przestępcy mieli swobodny dostęp do papieża. Dlaczego Jan Paweł II nie reagował? Czego nie mógł, a czego wolał nie wiedzieć? Marcin Gutowski – laureat prestiżowych nagród dziennikarskich – przemierzył tysiące kilometrów, by na podstawie rozmów z ponad setką osób zrekonstruować sposób działania watykańskiego aparatu władzy podczas pontyfikatu Jana Pawła II.

• Jak pogodzić obraz papieża, który odmienił oblicze Kościoła, porywał tłumy na całym świecie, przyczynił się do upadku komunizmu, z faktem, że nigdy nie pochylił się nad ofiarami nadużyć seksualnych ze strony kleru?
• Czy to możliwe, że zabrakło mu serca dla najbardziej skrzywdzonych przez przedstawicieli instytucji, którą kierował?

Towarzyszący beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II pośpiech sprawił, że zarzuty dotyczące tuszowania przestępstw na tle seksualnym w Kościele potraktowano nie dość poważnie. A może spieszono się, by ogłosić Karola Wojtyłę świętym, zanim pojawią się głośne oskarżenia?

Te pytania nie pozostawiają obojętnym nikogo, kto poważnie traktuje Jana Pawła II.

Marcin Gutowski przemierzył tysiące kilometrów, rozmawiał z ponad setką osób:
• ofiarami księży, biskupów i kardynałów; ludźmi, którzy mieli odwagę stawać w ich obronie;
• sygnalistami, którzy pisali i jeździli do Watykanu, by alarmować papieża;
• przedstawicielami kościelnego aparatu władzy, którzy odważyli się przerwać zmowę milczenia;
• bliskimi współpracownikami polskiego papieża;
• z jego wieloletnimi przyjaciółmi, którzy dziś, po raz pierwszy otwarcie, dzielą się wątpliwościami co do jego postawy, a nawet przyznają, że być może nigdy nie poznali prawdziwego oblicza Ojca Świętego.

Autor zrekonstruował także sposób działania watykańskiego aparatu władzy podczas pontyfikatu Jana Pawła II. Zbadał, co, w jaki sposób i do kogo trafiało, jaki był system obiegu dokumentów, ośrodki wpływu i relacje między nimi. A wreszcie: kogo papież – monarcha absolutny – słuchał, a kogo nie.

Książka powstała na podstawie materiałów zebranych przez Marcina Gutowskiego do cyklu reportaży pt. „Bielmo” w programie „Czarno na białym” TVN24. Cykl można oglądać na platformie TVN24 GO.

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Adama Baumana.

Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II - audiobook od Marcin Gutowski możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć