ebook Historia Lego. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Historia Lego. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.54
wciąż za drogo?
30.54 zł Lub 27.49 zł
39.94 zł Lub 35.95 zł
46.99 zł
35.24 zł
37.35 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Biografia LEGO, bogato ilustrowana niepublikowanymi dotąd zdjęciami. Wspaniała propozycja zarówno dla fanów LEGO, którzy chcieliby poznać kulisy powstania swoich ulubionych klocków, jak i dla wszystkich tych, którzy chcieliby zgłębić i zrozumieć ten światowy fenomen.

LEGO. I chyba nie trzeba mówić już nic więcej. Każdy je zna. Każdy się nim bawił. Każdy kupił kiedyś na prezent. I prawie każdy na swój sposób je kocha.

Ebook „Historia LEGO” to niezwykła opowieść o trzech pokoleniach, które od 90 lat tworzą jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

Książka Jensa Andersena, wybitnego duńskiego biografa i dziennikarza, to nie tylko inspirująca historia rozwoju globalnej firmy, ale przede wszystkim fascynująca opowieść o wyjątkowej rodzinie, która prawie od stulecia walczy o prawo do nieskrępowanej zabawy.

O e-booku Historia Lego. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie blogerzy napisali: 

Oficjalna biografia LEGO skupiona się na rodzinno-biznesowym aspekcie dziejów firmy. Obszerna (liczy niemal 500 stron) ciekawie napisana, szczegółowa i wnikliwa Historia LEGO zdecydowanie warta jest uwagi. - donos kulturalny - Krzysztof Komorek

Historia Lego. Opowieść o rodzinie, która stworzyła najsłynniejszą zabawkę na świecie od Jens Andersen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Senior rodu się uparł i pomimo sprzeciwów młodszego pokolenia zainwestował w maszyny do produkcji plastikowych zabawek. A przecież – jak wspomniał w wywiadzie z roku 1951 roku jego syn: Plastikowe zabawki nigdy nie dorównają popularnościom tym drewnianym.

W ten właśnie sposób – z lekka żartobliwie rzecz biorąc – narodziła się dzisiejsza potęgą LEGO. Książka Jensa Andersena rozpoczyna się oczywiście jeszcze wcześniej, od pierwszego stolarskiego warsztatu założonego przez Olego Kirka Christiansena i przeprowadza czytelnika przez meandry historii zabawkarskiej potęgi aż do roku 2021.

Książka duńskiego autora jest biografią oficjalną. Andersen miał możliwość korzystania z rodzinnych archiwów Christiansenów, sporo czasu poświęcił na rozmowy z Kjeldem Kirkiem Kristiansenem, w przeszłości prezesem i dyrektorem generalnym grupy LEGO, wnukiem jej założyciela, Olego Kirka Christiansena.

Historia LEGO w pierwszej części jest dość lekką, anegdotyczną opowieścią. Jednak – wraz z rozwojem samej firmy – staje się intrygującym biznesowym studium przypadku. Książka skupia się na oryginalnej kulturze przedsiębiorstwa, etapach jej rozwoju, kluczowych momentach i ideach – produkcyjnych jak i organizacyjnych – które pozwalały na kolejne „odbicia” się.

Historia LEGO pełna jest bowiem zarówno wzlotów jak i upadków. Czasem bardzo bolesnych – jak choćby pożary, które w pierwszy okresie działalności niemal całkowicie zniszczyły firmę. Mało natomiast (dla mnie za mało) pisze Andersen o niuansach projektowania i produkcji. Książka skupia się raczej na rodzinno-biznesowym aspekcie dziejów firmy.

Całość jest jednak i tak bardzo obszernym tekstem – książka liczy niemal 500 stron. Ciekawie napisana, szczegółowa i wnikliwa Historia LEGO zdecydowanie warta jest uwagi.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć