ebook Serce w prezencie
4 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Serce w prezencie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 21.50
Audiobook - najniższa cena: 26.90
wciąż za drogo?
-49% 21.50 zł
-34% 21.50 zł Lub 19.35 zł
-42% 24.90 zł
36.11 zł
42.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dla Jane McClarance Boże Narodzenie to najbardziej magiczny, a zarazem niezwykle pracowity czas w roku. Jako doradca zakupowy młoda kobieta ma ważną misję – pomaga klientom wybierać prezenty dla bliskich. W końcu nie ma nic ważniejszego niż serdeczność wobec ludzi i chęć niesienia im pomocy, a święta to idealny czas na dzielenie się radością i miłością.

Bez względu na to, co dzieje się wokół, Jane stara się iść naprzód z uśmiechem, wierząc w czekający na nią happy end. Jej niespotykany urok przykuwa uwagę pewnego prawnika z trzydziestego trzeciego piętra. Snobistyczny mecenas dobrze wie, że taka wrażliwa kobieta najprawdopodobniej nie zwróciłaby nie niego uwagi, jednak niespodziewane zdarzenie i rozlana kawa zupełnie zmieniają bieg wydarzeń.

Czy między tą dwójką jest szansą na miłość, czy może tylko zadziałała… magia świąt?

O e-booku Serce w prezencie blogerzy napisali: 

Serce w prezencie to nadzwyczaj rozkoszna zachęta do dbania o to, co najważniejsze – książka odczuwalnie komfortowa, rozgrzewająca i zabawna, a przy tym niesamowicie refleksyjna i rozczulająca, pełna trafnych życiowych spostrzeżeń. I efektownie otulona magiczną aurą świąt, z pewnością budująca i nieodkładalna. -  Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Serce w prezencie od P.D. Hutton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Miłość często jest sekwencją niespodziewanych zbiegów okoliczności. Spóźnienie pociągu, wypadek na drodze, niefortunnie wylana kawa... To właśnie takie sceny, często mało przychylne same w sobie, nierzadko okazują się zalążkiem najpiękniejszych doznań. P.D. Hutton dostrzegalnie ma świadomość tej słodkiej zależności – Serce w prezencie to fabularna ekspozycja fortunnego splotu zdarzeń, powieść pięknie nasączona magiczną aurą świąt, niewątpliwie refleksyjna, zabawna i ujmująca. Po prostu wyjątkowa.

Autorka buduje ten scenariusz na sprawdzonych fundamentach – widać to szczególnie w niesamowitych kreacjach głównych bohaterów. Jane dosłownie zaraża humorem! Ta kobieta uwielbia się uśmiechać, zdaje się być niezwykle otwarta na ludzi, zauważalnie drzemią w niej ogromne pokłady ciepła, życzliwości i ludzkiej empatii. To bezsprzecznie cudowna i mocno pracowita osoba, ale też zadziorna i życiowo roztrzepana – czytelnik z pewnością łatwo odkrywa jej naturalny wdzięk. Podobnie szybko definiuje cechy kształtujące się na osobowość Michaela – świetnego prawnika, uchodzącego za szalenie przystojnego gbura. Ten pokazowy wręcz snob trzyma ludzi na dystans, ewidentnie potrzebuje też czasu na nawiązanie głębszej relacji, ale dzięki zastosowanej tu naprzemiennej narracji pierwszoosobowej, pozwala poznać się także od bardziej wrażliwej strony. Odbiorca z niekłamaną przyjemnością dostrzega w tym mężczyźnie potencjał na rasowego uczuciowca. I zaczyna śmiało eksplorować przykryte maską emocje.

Nie ma wątpliwości, że jest to przede wszystkim powieść romantyczna – to miłość ma tu grać pierwsze skrzypce. I tak właśnie się dzieje! Bez nachalnej gwałtownej namiętności, w odczuciu nieśpiesznie i zaskakująco subtelnie, z dużą ilością potrzebnych rozmów, z nutą uroczego szaleństwa. Nie brakuje też tutaj trudnych emocji – ich wachlarz otwiera się etapowo, sukcesywnie pozostawiając materiał do życiowych wzruszeń. Skomplikowane relacje rodzinne, ciężka choroba, brak zwykłego docenienia drugiej osoby – te motywy zdają się być najbardziej zaakcentowane. I przeszywająca serce samotność, sprytnie ukryta w pozorach szczęścia. Ale też moralizujący charakter nadchodzących świąt oraz kapryśna londyńska sceneria, które perfekcyjnie dopieszczają stworzony tu klimat.

Przepiękna historia – jestem nią kompletnie oczarowana! Powieść oszałamiająco zmysłowa i sensoryczna, a jednak daleka od fizycznej eksploracji ciał. Tu nikt się nie śpieszy – w tym uczuciu dominują fascynujące rozmowy, drobne życzliwe gesty i szczypta zadziornego szaleństwa, które razem komponują euforyczny smak tej cudownej opowieści. Serce w prezencie to nadzwyczaj rozkoszna zachęta do dbania o to, co najważniejsze – książka odczuwalnie komfortowa, rozgrzewająca i zabawna, a przy tym niesamowicie refleksyjna i rozczulająca, pełna trafnych życiowych spostrzeżeń. I efektownie otulona magiczną aurą świąt, z pewnością budująca i nieodkładalna.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką. Już dawno chciałam poznać jej dwie powieści wydane w wydawnictwie WasPos, ale niestety nie było ku temu okazji. Ciesze się ogromnie zatem, że wygrałam rozdanie i nie czekając, zabrałam się za jej lekturę niemal od razu, jak do mnie dotarła. Czyta się szybko i przyjemnie, nie przysparza żadnych problemów, blokad. Widać, że autorka sprawnie włada piórem, które jest dosyć lekkie. Nie nudziłam się podczas czytania. Wydaje mi się, że będzie to idealny prezent świąteczny, ta książka, dla osób, którzy szukają lżejszych historii, które czyta się dosyć szybko. Mimo ponad czterystu stron, czas przy niej jest mile spędzonym czasem. I takie odnoszę wrażenie po spotkaniu z twórczością Hutton - przyjemne, miłe, lekkie.

Mamy tutaj dwójkę bohaterów, z czego bardziej chyba poznajemy Jane. Jest to dziewczyna tak roztrzepana, że momentami zastanawiałam się, czy faktycznie ma tyle lat, czy czasem nie jest jakąś młodą dziewczyną, zaraz po szkole? Niemniej jednak zaraża dobrym humorem i nie da się jej nie lubić. Jest jej wszędzie pełno, ale nie ma odczucia przytłoczenia, nie jest natrętna. Bardzo mnie zastanawiało, czy to, jaka jest na zewnątrz ma jakieś drugie dno? Czy skrywa coś, co ją bardzo boli?
Z kolei Michael jest tajemniczy... W dodatku snobistyczny z niego prawnik, bez cienia uśmiechu. A tak naprawdę, może to jego maska, szansa na przetrwanie trudnych zdarzeń, jakie mają miejsce w jego życiu?
Im więcej czytamy o tej dwójce, tym bardziej jesteśmy w stanie ich zrozumieć i rozgryźć. Czytając, momentami było mi bardzo przykro, bo to, co mieli z tyłu głowy, myśli i problemy - nikomu nie życzę czegoś takiego, a już w szczególności jeśli chodzi o mężczyznę.

Reasumując uważam, że postacie są wykreowane bardzo dobrze i śmiało moglibyśmy spotkać ich w codziennym życiu. Polubiłam ich i myślę, że każdy chciałby mieć takie osoby w swoim życiu. Które wniosą radość, po prostu będą...
Akcja nie mknie w szaleńczym tempie, ale też nie płynie zbyt powoli. Jest przedświąteczny klimat, który mi nie przeszkadzał. W ogóle opisana przez autorkę atmosfera świąteczna nie przygniotła mnie, nie wywarła nacisku. Czasami zastanawiałam się, jak można mieć aż takiego bzika na punkcie świąt, ale wiadomo, że każdy ma swoje.
Emocji może nie było tutaj zbyt wiele, takich, które by mną wstrząsnęły. Czułam ogromny smutek, czytając o mamie prawnika, ale takie rzeczy niestety mają miejsce w naszej codzienności również...

Uważam, że jest to niezwykle lekka i przyjemna opowieść, totalnie niezobowiązująca. Idealna na czas przedświąteczny, ale i na cały rok, bowiem wartości, jakie porusza między wersami autorka, są tego warte. Pokazuje nam na przykładach zdarzeń, relacji między bohaterami, jak ważna jest przyjaźń, jaką ma siłę... Jakie relacje mogą tworzyć się nie tylko między kobietą a mężczyzną, ale i między rodziną. Pokazuje, że miłość może być słodka, piękna, bez scen łóżkowych i perwersyjnych scen, których na pęczki w innym książkach dostaniemy. I tak, była to słodka historia, dlatego cieszę się, że piłam do niej zwykłą czarną herbatę, bez cukru. Cieszę się, że mogłam w końcu poznać pióro autorki i teraz chętniej sięgnę po książki Hutton.

Polecam wszystkim ciekawym; poszukującym lekkich historii, niewymagających. Spędziłam z nią miło czas i nie żałuję.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Tylko magia słowa
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć