ebook Daisy Darker
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 39165)

Daisy Darker
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 23.90
Audiobook - najniższa cena: 35.41
wciąż za drogo?
-16% 23.90 zł
30.59 zł Lub 27.53 zł
32.39 zł Lub 29.15 zł
-25% 26.90 zł
26.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Rodzina Daisy Darker spod ciemnej gwiazdy cała
Łgała, gdy ktoś z nich umarł, nic niby nie widziała.


Daisy Darker przybywa do domu swojej babci na jej osiemdziesiąte urodziny. Jest Halloween, a Seaglass – popadający w ruinę dom na kornwalijskiej wysepce – jest zespolony ze skałą, na której stoi. Rodzina Darkerów nie zbierała się w komplecie od ponad dekady.
Tymczasem nadchodzi przypływ i wszyscy zostają odcięci od świata. Gdy wybija północ, a na zewnątrz szaleje burza, babcia zostaje znaleziona martwa. Godzinę później znaleziona zostaje kolejna osoba…
Uwięzieni na wyspie, na której ktoś zabija ich po kolei, Darkerowie muszą się mierzyć z zagadkowym zabójcą i tajemnicami z przeszłości.

Echo "I nie było już nikogo" Agathy Christie, ale w cudownie oryginalnym wydaniu naprawdę przerażającej dysfunkcjonalnej rodziny. Ta baśniowa powieść wynosi pisarstwo Feeney na nowy poziom.
Sarah Pinborough, autorka Co kryją jej oczy

O e-booku Daisy Darker blogerzy napisali:

Doskonała literatura, odrobinę w stylu Agaty Christie. Alice Feeney pozostaje w ścisłej czołówce moich ulubionych autorek. -  Tylko skończę rozdział - Anna Sukiennik

Daisy Darker to ekscytująca konfrontacja z klasyką kryminału – tajemnicza, niepokojąca, w pełni uzależniająca. - Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Daisy Darker od Alice Feeney możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jedna noc, jedna rodzina i cały wachlarz tajemnic, prowadzących do rozwiązania mrocznej zagadki. A wszystko na otulonej burzową aurą małej wysepce, w podniszczonej gotyckiej rezydencji, którą właśnie spowija finezyjnie rozchodzący się strach. Bo przecież wybija magiczna północ i babcia zostaje znaleziona martwa. Godzinę później zidentyfikowana zostaje kolejna ofiara... Właśnie tak rozdzierającą atmosferę kreuje Alice Feeney w przerażająco dobrej powieści Daisy Darker.

Tu po prostu czuje się odpowiedni klimat – zmącony panoszącą się za oknem burzą, uzupełniony przypływem, odgradzającym właśnie wyspę od reszty świata, jawnie dopieszczony niespodziewaną śmiercią, w odczuciu złowieszczy i bardzo enigmatyczny. Czytelnik szybko dostrzega tu motywy znane z klasyki kryminału, tak chętnie w literaturze eksploatowane, a jednak nadal mające wiele do zaoferowania. Zaciekawiony uważnie przygląda się kolejnym scenom, angażuje się też w poszczególne dialogi, nieustannie próbuje wyłapać w nich słowa klucze – ewidentnie chce w pojedynkę rozszyfrować rodzinne tajemnice Darkerów. Bo przecież zbrodnia nie pojawia się tu przypadkowo, zdaje się być wręcz oficjalną częścią wyrafinowanej intrygi, precyzyjnie zaplanowanej, zauważalnie złożonej i jednocześnie pokerowo zagranej.

Świetnym zabiegiem okazuje się zastosowana tu narracja pierwszoosobowa. Alice Feeney oddaje głos tytułowej Daisy Darker i pozwala jej samodzielnie budować charakterny smak tej osobliwej opowieści. A trzeba przyznać, że jest to bohaterka wyjątkowa – codziennie zmagająca się z wrodzoną wadą serca, perfidnie naznaczona perspektywą krótszego życia, bezspornie nieufna i wycofana, w dzieciństwie często zwyczajnie pomijana w zabawach. To właśnie przywoływane przez nią sukcesywnie wspomnienia dają możliwość wyrobienia sobie kompletnej opinii o wszystkich kreacjach. Spostrzeżenia kobiety okazują się zaskakująco szczere, momentami mało delikatne, wyraźnie nastawione na zaakcentowanie mrocznej strony ich osobowości. I chociaż relacja ta jest nieśpieszna, niespodziewanie nasączona też pięknem słowa, odbiorca z pewnością ją docenia – to dzięki niej dostrzega, że każda z postaci skrywa przerażający sekret, każda jest zatem tak samo podejrzana i może okazać się mordercą. Ten element niepewności sprawia, że zwyczajnie trudno jest oderwać się od lektury.

Fenomenalna powieść! Historia misternie zaplanowana, intrygująca i szalenie błyskotliwa, zauważalnie wyrafinowana w sztuce manipulacji czytelnikiem. Alice Feeney mistrzowsko zagęszcza atmosferę, wywołując nie tylko szalejącą za oknem nocną burzę, ale też przebiegle odcinając bohaterów od zewnętrznego świata. Każe im stanąć twarz w twarz z niespodziewaną zbrodnią. I świadomie negliżuje ciemną stronę ich osobowości. W mojej opinii Daisy Darker to ekscytująca konfrontacja z klasyką kryminału – tajemnicza, niepokojąca, w pełni uzależniająca.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Są takie rodziny z którymi nie wychodzi się dobrze nawet na zdjęciach... Cóż Daisy ma pecha. Jej dzieciństwo nie było usłane różami. Nie dość, że była niespodzianką, mocno nieplanowaną niespodzianką dla swoich rodziców, nie dość, że jest trzecią, najmłodszą córką, to na dokładkę ma bardzo poważną wadę serca. W każdym momencie może dojść do zatrzymania krążenia, dlatego Daisy była "chowana pod kloszem". Od zawsze czuła się mocno wyalienowana, niepotrzebna, takie wybrakowane piąte koło u wozu... Tylko ukochana babcia zawsze była po jej stronie.

Cichą i spokojną aurę Seaglass zastąpił głośny śmiech i snucie odgrzewanych powieści, które zawsze się pojawiają, kiedy umysły zostaną nasmarowane nostalgią i winem.

Zgodnie z tradycja cała rodzina Darkerów, jak co roku, przybywa do babcinego domu położonego na kornwalijskiej wyspie. Razem będą obchodzić urodziny Babci Beatrice. Niestety urodzinowa impreza zamienia się w koszmar. Ktoś morduje kolejnych członków rodziny Darkerów. Sztorm odcina im jedyna drogę ucieczki, dlatego tkwią uwiezieni wraz z mordercą. Mordercą, który jest wśród nich...

Alice Feeney umie w thrillery. Absolutnie wszystko dopięte ma na ostatni guzik. Doskonała intryga, fascynujący pomysł i rozwiązanie tegoż pomysłu, kreacja psychologiczna postaci na najwyższym poziomie. Owszem, można odrobinę popsioczyć na tempo akcji, ale już wcześniejsze powieści pani Feeney pokazały, że nie tempo i spektakularne zwroty napędzają spiralę strachu. Niedopowiedzenia, napięcie, niepewność i przedzierająca się przez opary teraźniejszości brudna przeszłość stanowią fundamenty tej wstrząsającej historii. To wszystko napisane zadziwiająco pięknym językiem.

Litość blednie z wiekiem, nienawiść się gubi i zostaje odnaleziona, ale poczucie winy może trwać całe życie.

Daisy Darker może okazać się fascynującym thrillerem z efektem opadającej szczęki pod warunkiem, że nie odgadniecie kim jest morderca i nie domyślicie się jednego, fundamentalnego zagadnienia. Niestety, tym razem niemalże od początku znałam odpowiedź na obydwie zagadki. Zaskoczeniem był dla mnie motyw, ale nie do końca zrekompensowało to efekt zadziwienia.

Doskonała literatura odrobinę w stylu Agaty Christie. Alice Feeney pozostaje w ścisłej czołówce moich ulubionych autorek. Mocno polecam i trzymam kciuki, abyście nie od razu kapnęli się co jest grane;).

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć