ebook Wszystko dla Emilii
4 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Wszystko dla Emilii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 27.88
wciąż za drogo?
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
27.88 zł Lub 25.09 zł
28.08 zł
36.00 zł
36.00 zł Lub 32.40 zł
27.88 zł
28.22 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pełna czułości opowieść o wyboistej drodze do szczęścia i o prawdziwych obliczach miłości

Podczas zimowego balu warszawski zabawkarz Jakub Modrzycki poznaje miłość swojego życia, Emilię. Potem wszystko toczy się jak w najpiękniejszej bajce – wspaniały ślub, dom, dzieci, doskonale prosperujący interes. Chciałoby się powiedzieć: żyli długo i szczęśliwie. A jednak… mijają lata i coś się zmienia. Bez kłótni i dramatów Modrzyccy dzień po dniu oddalają się od siebie. Nie ma w tym niczyjej winy, a może oboje są winni?
Kilka dni przed adwentem na jaw wychodzą sekrety odzierające Jakuba ze złudzeń. Jego rodzinne szczęście jest zagrożone, a miłość żony staje się wielką niewiadomą.

Czy dla państwa Modrzyckich jest jeszcze nadzieja? Czy grudniowych dni wystarczy, by odnaleźć zagubioną bliskość?

O e-booku Wszystko dla Emilii blogerzy napisali:

Choć Wszystko dla Emilii jest historią okołoświąteczną, to jej przekaz jest uniwersalny i bardzo ważny. To piękna, ciepła i poruszająca opowieść. -  Tylko skończę rozdział Anna Sukiennik

Wszystko dla Emilii od Maria Paszyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dwoje ludzi niegdyś kochających się do szaleństwa, którzy gdzieś pomiędzy wtedy a dziś zgubili coś ważnego i nawet tego nie zauważyli.

Szara codzienność, marazm i monotonia potrafią skutecznie skruszyć nawet najtwardsze fundamenty związku. Jakub Modrzycki to szczęśliwy, spełniony mąż, ojciec i przedsiębiorca. Prowadzi własną firmę specjalizującą się w tworzeniu zabawek. Ma piękna żonę Emilię, dwójkę zdrowych, grzecznych dzieciaków. Czego jeszcze potrzeba do szczęścia? No czego? Prawdy. Jakub Modrzycki nie zna prawdy o tej ułudzie sielanki w rodzinie... Czy istnieje chociaż cień szansy, że uda się uratować tlące się uczucie między Jakubem i Emilią?

W świecie dorosłych cuda się nie zdarzały, a popsutych relacji nie dało się naprawić tak łatwo, jak pozytywki czy nakręcanego żołnierzyka. Nadszarpnięte zaufanie pozostawało nadwątlone, wygasłej namiętności nie dało się rozpalić w pojedynkę.

Maria Paszyńska zabiera nas do międzywojennej Warszawy, otula ciepłą a jednocześnie poruszającą opowieścią. Bo o ile faktycznie Wszystko dla Emilii jest historią okołoświąteczną, to przekaz jest uniwersalny i bardzo ważny. Niezależnie od czasu, miejsca i okoliczności, czy będzie to dwudziestolecie międzywojenne czy współczesność - o związek nieustannie trzeba zabiegać. Ani praca, ani kariera, ani pasja nie powinny przysłaniać tego, co w życiu jest bezsprzecznie najważniejsze. Rodzina.

Zwróciłam uwagę na bardzo ciekawą kwestię. Mianowicie narratorem powieści jest Jakub, który każdego dnia tworzy zabawki i z wielkim oddaniem pędzi do warsztatu, duma nad pomysłami i realizacją nowych zabawkowych projektów, o Emilii wspomina, że jest jego piękną, mądrą żoną... Wspomina, rozmyśla, ale nie ma jej w jego codzienności... Otaczają go zabawki i myśli o zabawkach, więc dlaczego tytuł powieści to Wszystko dla Emilii? To takie typowe, że nasze myśli podążają utartymi koleinami myślenia - "przecież robię to dla ciebie, nie ma mnie, bo dbam o rodzinę, tak ciężko pracuję, bo utrzymuję rodzinę...". Niby "wszystko dla ciebie", a tak naprawdę?...

Ta powieść jest wyjątkowa jeszcze pod jednym względem - Maria Paszyńska z ogromną wrażliwością i pietyzmem kreśli nam obraz sztuki zabawkarskiej. Nie mam tu na myśli zalewającej nasz rynek (i domy) plastikowej tandety. Zabawki Modrzyckiego są wyjątkowe, dopracowane, tworzone z pasją, sercem i dbałością o każdy szczegół. Taka zabawka to sztuka, a osoba ja tworząca to artysta. I właśnie tę podniosłość, tę magię czuć w powieści.

Piękna, ciepła i poruszająca opowieść. I chociaż nie przepadam za powieściami świątecznymi to akurat tę z wielką przyjemnością Wam polecam.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć