ebook Skarb
4.65 / 5.00 (liczba ocen: 12)

Skarb
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w historii śledzenia
E-book - najniższa cena: 18.90
Audiobook - najniższa cena: 26.60
wciąż za drogo?
-20% 18.90 zł
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
25.13 zł
26.93 zł Lub 24.24 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
23.34 zł
25.77 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pierwszy tom serii, która podbiła serca czytelników polskiego Wattpada. Hailie Monet ma niespełna 15 lat, gdy w wypadku samochodowym traci dwie najukochańsze osoby: mamę i babcię. Ze skromnego, ale pełnego miłości domu trafia do luksusowej willi w Pensylwanii zamieszkanej przez pięciu władczych i zdystansowanych mężczyzn, którzy okazują się jej braćmi. Hailie ma teraz wszystko, o czym marzy nastolatka, tylko brak jej tego najważniejszego – ciepła i serdeczności. Odkrywa też, że jej bracia mają wiele mrocznych sekretów…

Zagubiona i odnaleziona jesteś jak skarb…

Will, Vincent, Dylan, Shane i Tony to starsi bracia Hailie, o których istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Tęsknota za ukochaną mamą, zagubienie w obcej rzeczywistości i brak zrozumienia ze strony rodzeństwa są trudne do udźwignięcia. I choć w nowym domu jest wszystko, o czym może marzyć nastolatka, prywatne liceum jest najlepsze w stanie, a stylowy mundurek i drogie ubrania leżą idealnie, Hailie czuje się bardzo samotna.

Jakby tego było mało, z każdym dniem odkrywa, że życie jej braci pełne jest mrocznych sekretów, których będą strzec, zwłaszcza przed swoją młodszą siostrzyczką.

Ebook „Rodzina Monet. Skarb” rozpoczyna serię „Rodzina Monet” – historię tak wciągającą, że nie sposób się od niej oderwać.

O e-booku Skarb blogerzy napisali:

Chociaż fabuła skupia się na kilkunastoletniej postaci porusza również istotne kwestie związane z samotnością, radzeniem sobie z żałobą i próbami dopasowania się do całkiem nowej sytuacji życiowej oraz zbudowania więzi. Do tego dodane są rodzinne tajemnice oraz kolejne dramatyczne wydarzenia, jakie nie pozostają bez wpływu na pozostałych bohaterów. - Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczona. Niby jest to młodzieżówka, nie znajdziemy w niej gorącej miłości, namiętności, zagadkowych śmierci, biurowego romansu, czy innych takich, a mimo to nie można się od niej oderwać. Czyta się ją niesamowicie lekko i przyjemnie, styl autorki jest przejrzysty i subtelny. Zdecydowanie polecam każdemu. - Książka w autobusie - Magdalena Fraszczak vel Jószczak

Skarb od Weronika Anna Marczak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kolejna książka młodzieżowa, która była uroczą i trochę zwariowaną historią. Mimo to świetnie się przy niej bawiłam.

Czternastoletnia Hailie Monet po stracie mamy i babci, które zginęły w wypadku samochodowym, dowiaduje się, że ma pięciu braci. Opiekę nad dziewczynką przejmuje najstarszy z nich — Vincent i Hailie przeprowadza się do zupełnie obcego kraju, gdzie czeka na nią rodzeństwo, o którym nigdy nie słyszała a ich relacje poukładają się bardzo różnie.

Pomysł na fabułę i przeprowadzona akcja w pierwszym tomie to na pozór spokojna opowieść o dziewczynce, która po stracie mamy i babci musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. „Rodzina Monet. Skarb” to przedstawienie relacji międzyludzkich, które się od siebie bardzo różnią. Poznajemy Hailie — uroczą nastolatkę, którą wychowywała mama i babcia najlepiej jak tylko mogły. Dziewczyna ma dobre serce, jest bardzo uczuciowa i z ręką na sercu chce pomóc każdemu. Oczywiście jak każda nastolatka jest trochę infantylna i głupiutka w niektórych sytuacjach. Nie ma co się dziwić, przecież dopiero wkracza w dorosłość. Z drugiej strony poznajemy pięciu braci Monet, którzy są apodyktyczni, władczy i wymagają od dziewczynki dostosowania się do reguł, jakie panują w domu, który jest dla niej obcy. Nie zważają na uczucia dziewczynki, która przeżyła wielką stratę i starają się ją tylko kontrolować w każdy możliwy sposób. A co poniektórzy bracia szczerze pokazują jej swoją niechęć.

To była urocza powieść, która swoje początki miała na Wattpadzie, ale w ogóle nie przeszkadzało mi to. Wręcz byłam zdziwiona, że to jest książka z tego serwisu. Styl, pomysł na fabułę, opracowanie i przedstawienie postaci temu przeczy. Wątki w książce były ciekawe, czasem śmieszne, niebezpieczne, ale i bardzo ważne. Autorka z delikatnością przeprowadziła nas przez proces żałoby Hailie. Przestawiła jej dom rodzinny, który był bardzo ciepły i pełen miłości. Zestawiła go z domem braci Monet i ich znieczulicą, jeśli chodzi o niektórych. Wymagali od niej perfekcyjności, by zawsze była grzeczna, dopasowywała się do otoczenia i co najważniejsze nie zadawała pytań. Nie dziwię się, że dziewczynka w końcu postawiła na swoim i wymogła na Vincencie prawdę.

Podsumowując główna bohaterka Hailie jest tak uroczą nastolatką, którą lubi się już od pierwszych chwil. Powieść skierowana dla młodzieży, przy której widać jak autorka się o to starała — zaznaczając to w niektórych fragmentach. Odnosi się wrażenie, że jest to bardzo ważny aspekt tej książki dla samej pisarki a ja uważam, że w końcu pojawiła się taka książka. Wciąż brakuje takich pozycji dla młodych.

Weronika Anna Marczak te prostsze i trudniejsze tematy opisuje z wyczuciem i choć jej czternastoletnia bohaterka przeszła bardzo wiele to nie traci przy tym uroku. Jest bystra i szczera, ale nie brakuje jej tej młodzieńczej naiwności, która pokazuje jej wkraczanie w dorosłość — często przez infantylne zachowanie. Jednak i z tego zachowania płynie jakaś nauka dla młodego człowieka. Czekam na kolejne tomy. Jestem ciekawa jak potoczą się losy Hailie oraz pięciu braci Monet.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Chociaż nastoletnie lata mam już, powiedzmy sobie szczerze, dość dawno za sobą i zdecydowanie bliżej mi do podwójnej osiemnastki, to za namową przyjaciółki, która poznała rodzinę Monet na Wattpadzie, gdzie ja absolutnie nie zaglądam (bo już nic innego bym chyba nie robiła, tylko czytała), sięgnęłam po literaturę młodzieżową (!). Przyznaję, że to spotkanie podziałało na mnie bardzo ożywczo, nie pamiętam, kiedy miałam przyjemność czytać coś podobnego. Jak myślicie, zaklikało między nami? Zapraszam na krótką recenzję.

Skarb to historia młodziutkiej Hailie, która w wyniku nieszczęśliwego wypadku, w ciągu jednej chwili traci dwie najważniejsze osoby w jej życiu — ukochaną mamę i babcię, kobiety, które opiekowały się nią i wychowywały przez całe jej dotychczasowe życie. Dodatkowo okazało się nagle, że jej opiekunem prawnym od tej chwili będzie Vincent Monet - starszy brat, o którego istnieniu Hailie nie miała zielonego pojęcia. Jakby tych wszystkich rewelacji było mało, Vincent nie jest jedynym bratem, jakiego nastolatka posiada. Cała piątka stanowi dla niej prawdziwą zagadkę, nie wie, kim są, nigdy wcześniej o nich nie słyszała, a od teraz musi z nimi zamieszkać. Ojca również nigdy nie poznała, a teraz jej życie diametralnie się zmieni, musi opuścić znajomy i rodzinny dom, wyjechać tysiące kilometrów i zamieszkać w okazałej, lecz chłodnej rezydencji wraz z nieznajomymi ludźmi. Już na samym początku zimny i zdystansowany najstarszy brat wyznaczył jej wytyczne i obowiązki, co jej wolno, a co jest kategorycznie zabronione, ma nie pakować się w kłopoty, ma nie kłamać, nie randkować. Poinformował ją również, że od teraz będzie uczęszczać do prywatnej szkoły, do tej samej, do której również chodzą trzej jej bracia. Żaden z Monetów nie wita Hailie wylewnie. Ba, młoda dziewczyna jest przekonana, że przynajmniej dwóch z nich wręcz jej nie trawi. Czy jej przypuszczenia okażą się słuszne? Kim są tajemniczy bracia Monet? Czy Hailie według zaleceń Vincenta będzie się trzymać z dala od kłopotów? A może jednak uda się im jakoś porozumieć, bądź co bądź są rodziną?

No kochani, cóż to była za historia. Jestem naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczona, teraz doskonale rozumiem zachwyt mojej przyjaciółki i zdecydowanie podzielam jej zdanie. Niby jest to młodzieżówka, nie znajdziemy w niej gorącej miłości, namiętności, zagadkowych śmierci, biurowego romansu, czy innych takich, a mimo to nie można się od niej oderwać. Czyta się ją niesamowicie lekko i przyjemnie, styl autorki jest przejrzysty i subtelny. Nie znajdziemy w tej opowieści zbędnych kwiecistych opisów i upiększaczy. Wraz z bohaterką targają nami emocje, odczuwamy jej lęk, niezrozumienie, samotność, ogromny ból straty ukochanych osób, ale także nadzieję, sympatię, kiełkujące uczucia braci i do braci. To historia o zdezorientowanej młodej dziewczynie, która nagle ma zamieszkać z nieznajomymi ludźmi, którzy mają tę przewagę, że znają się całe życie i skrywają pewną tajemnicę. Z każdą kolejną przeczytaną stroną wnikamy w intrygujący świat rodziny Monet. Pani Weroniko - gratuluję pomysłu i już nie mogę się doczekać kolejnego tomu. Zdecydowanie polecam każdemu.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Książka w autobusie
Życie zawsze potrafi zaskoczyć, nie zawsze pozytywnie, niejednokrotnie pokazuje jak szybko traci się to, co najważniejsze. Czasem bezpardonowo zabierając jedno w zamian nieoczekiwanie obdarowuje drugim. Jak cieszyć się nieprzewidzianym prezentem kiedy jeszcze zbyt duży jest smutek po odebranym szczęściu, jakie nigdy nie powróci?

Tragiczny wypadek odbiera Haillie Monet mamę i babcię, najbliższą rodzinę. W wieku niespełna piętnastu lat dziewczyna zostaje sierotą, przed nią rysuje się smutna rzeczywistość bez ukochanych osób, za to z bólem po ich stracie. Informacja, że zaopiekują się nią krewni ze Stanów Zjednoczonych jest niespodziewana, a zaskoczenie tym większe gdy dowiaduje się, że nie jest jedynaczką, ale ma kilkoro, przyrodniego, rodzeństwa. Dokładnie mówiąc pięcioro i to starszego lub raczej starszych, bo to bracia. Do tej pory była przyzwyczajona do życia w skromnym domu, lecz za to pełnym ciepłych uczuć, nowy zdaje się być całkowitym przeciwieństwem. Ogromna, luksusowa rezydencja, w dorównującej jej rozmiarem posiadłości, w ramach bonusu do pięciu mężczyzn, mających swoje tajemnice i postępujących według zupełnie innych zasad niż do tej pory ich siostra żyła. Co zrobić z tyloma zmianami? Nową szkołą, rodzinnymi zobowiązaniami i otoczeniem? Prawie wszystko co do tej pory było Haillie znane stało się przeszłością, natomiast teraźniejszość to bracia, jacy ją nie rozumieją i to z wzajemnością, brak przyjaciół oraz ogromny smutek po śmierci najbliższych. Jak ma sobie poradzić z tym ktoś, kto na każdym kroku czuje się nie na swoim miejscu, wyobcowany, pośród ludzi, którzy nie są skorzy do okazywania zbyt przyjaznych emocji? Pieniądze i komfort nie wynagrodzą tego, co zostało utracono. Zagubienie towarzyszą dziewczynie na co dzień, czy zostanie to dostrzeżone? Jak długo będzie czuła raniącą samotność i niedopasowanie? Pozostają jeszcze sekrety, jakich nie da się zignorować.

Gdy nie da się cofnąć tego, co wydarzyło się nagle i odebrało zbyt dużo, niezwykle trudno jest przyjąć coś czego nie spodziewało się i w tak krótkim czasie odmienia wszystko. Jak odnaleźć się w całkiem innym świecie niż do tej pory oraz przede wszystkim stać się jego częścią, którego się nie znało? Właśnie taki wstęp ma książka Weroniki Anny Marczak. Niełatwy i z wieloma możliwymi ścieżkami ciągu dalszego, ten wybrany okazuje się intrygujący i wielokrotnie serwujący nagły zwrot akcji. Historia głównej bohaterki rozpoczyna się dramatycznie i nie pozostaje to bez echa w wydarzeniach. Fabuła opiera się o jej perspektywę, dzięki temu czytelnik ma szansę odczuć emocje, jakie odczuwa i nią kierują, a tych jest wiele, niekiedy sprzecznych, lecz oddanych realistycznie. Rodzina Monet. Skarb chociaż skupia się na kilkunastoletniej postaci porusza również istotne kwestie związane z samotnością, radzeniem sobie z żałobą i próbami dopasowania się do całkiem nowej sytuacji życiowej oraz zbudowania więzi. Do tego dodane są rodzinne tajemnice oraz kolejne dramatyczne wydarzenia, jakie nie pozostają bez wpływu na pozostałych bohaterów. Pomiędzy tym wszystkim, znajduje się ktoś, kto jest wrażliwym człowiekiem, dopiero stojącym u progu dorosłości i w bardzo krótkim czasie musi stawić czoła swojemu bólowi i zupełnie innej rzeczywistości. Weronika Anna Marczak pokazała wątpliwości i pułapki, czekające na tych, którym na sobie zależy, ale nie do końca wiedzą jak to okazać.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć