ebook Więzy krwi
4.16 / 5.00 (liczba ocen: 11837)

Więzy krwi
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 29.93
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
32.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
27.93 zł
30.83 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Błyskotliwy thriller amerykańskiej autorki bestsellerów „New York Timesa” i „USA Today”. Nieszczęśliwy wypadek odbiera Mindy szanse na błyskotliwą sportową karierę. To jednak zaledwie początek nieszczęść. Wkrótce na jaw wyjdzie szokująca prawda i rozpocznie się szaleńczy wyścig z czasem, w którym stawką okaże się życie dziewczyny…

Jedna chwila na zawsze zmieni ich życie…

Siedemnastoletnia utalentowana narciarka Mindy Wright ma przed sobą świetlaną przyszłość. Właśnie startuje w ważnych zawodach, a zwycięstwo ma jej zagwarantować miejsce w reprezentacji olimpijskiej kraju. Ulega jednak poważnemu wypadkowi i nagle jej życie i wszystkie plany stają pod znakiem zapytania.

Widmo przekreślonej kariery sportowej traci jednak na znaczeniu, gdy w trakcie operacji lekarze odkrywają, że nastolatka ma rzadką odmianę białaczki. Jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczep komórek macierzystych. Badania DNA rodziców ujawniają jednak przerażającą prawdę. Mindy nie jest ich biologiczną córką. Jak to możliwe, że nie łączą ich żadne więzy krwi?

Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem, którego stawką jest życie dziewczyny.

Podczas walki o jej życie wychodzą na jaw kłamstwa sprzed lat. Czy w szpitalu po urodzeniu doszło do pomyłki i Mindy została zamieniona z innym dzieckiem? A może w grę wchodzi coś o wiele bardziej złowrogiego?

Poszukiwanie prawdy może zniszczyć tę rodzinę… ale ktoś jest gotów iść po trupach, żeby nie doprowadzić do ujawnienia jej najgłębiej skrywanych sekretów.

O e-booku Więzy krwi blogerzy napisali: 

Ta historia zdumiewa i zatrważa, z pewnością agresywnie panoszy się po wyobraźni, portretując smak toksycznych zachowań i jednocześnie dosadnie wskazując na oczywistą prawdę – w końcu „krew nie kłamie”. Jestem dosłownie zatracona w szaleństwie, jakie fabularnie zafundowały mi Więzi krwi! -  Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Co to była za przygoda, prawdziwy rollercoaster! Połączenie faktów, budowanie fabuły i kreowanie postaci razem z ich relacjami zostało przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Wszystko wydaje się być wyrwane z kontekstu, zupełnie od czapy, a ostatecznie komponuje się idealnie, tworząc spójną całość. - Rude recenzuje - Paula Sieczko

Więzy krwi od J. T. Ellison możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mam wrażenie, że ostatnio jestem bardzo monotematyczna, ale trafiam na same świetne thrillery i kryminały, dopiszcie Więzy krwi J.T.Ellison do listy do przeczytania.

Co to była za przygoda, prawdziwy rollercoaster!

Przed przeczytaniem Więzów krwi nie czytałam opisu wydawcy i dzięki temu przeżyłam tyle zaskoczeń, że nawet ciężko by było je zliczyć. Połączenie faktów, budowanie fabuły i kreowanie postaci razem z ich relacjami zostało przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Wszystko wydaje się być wyrwane z kontekstu, zupełnie od czapy, a ostatecznie komponuje się idealnie, tworząc spójną całość. Dynamika tej fabuły jest zaskakująca, cały czas coś się dzieje, a książka praktycznie czytała się sama. To było moje pierwsze spotkanie z J.T.Ellison i już wiem, że nie ostatnie.
czytaj więcej
©Rude recenzuje
Idealna rodzina. Oddana i mocno zdyscyplinowana żona, wspierający rodzinne więzi przystojny mąż, spełniający się w roli dobrego prawnika. I w tym wszystkim ona – ukochana córka i niezwykle utalentowana nastolatka, sławna narciarka, ambitnie dążąca do udziału w olimpijskiej reprezentacji. "Mają idealny dom, idealne życie i idealną córkę" – ten idylliczny obrazek widać wręcz gołym okiem. A jednak nie wszystko jest tak perfekcyjne – ta rodzina skrywa znacznie więcej brudów, niż fabularnie podpowiada pierwsze wrażenie. W oczach czytelnika thriller Więzi krwi staje się wręcz porażająco mroczną zagadką, która jawnie domaga się rozplątania wszystkich rodzinnych supłów.

Na fabularnej scenie stoją wyjątkowe kobiety, a tą najważniejszą bezsprzecznie jest Mindy – młoda narciarka alpejska, której życie właśnie doszczętnie traci blask. Czytelnik z łatwością dostrzega otwierający się w dziewczynie wachlarz dojmujących emocji, jednocześnie odkrywa swoistą, wręcz odczuwalnie niepokojącą postawę jej matki. Lauren niezaprzeczalnie skrywa jakieś fakty z przeszłości, zdaje się dziwnie niedostępna, sukcesywnie dystansuje się od patowej sytuacji własnej córki. Odbiorca traktuje jej kreację jako prawdziwą łamigłówkę, w jej towarzystwie staje się niezwykle czujny, uważnie przygląda się jej zachowaniom, próbuje wyłuskać kolejne elementy układanki, ewidentnie chce rozszyfrować osobliwy tok jej rozumowania. Równolegle wgryza się w niesamowicie intymną narrację tajemniczej Vivian, przedstawioną w retrospekcjach oraz listach czytanych przez nastolatkę. Ta różnorodność zastosowanych tu form intryguje i zachwyca zarazem!

Początkowo nic nie wskazuje na rasowy thriller, to przede wszystkim zatrważający rodzinny dramat, a jednak z czasem lekturze zaczyna towarzyszyć siarczysta niepewność i gryzące poczucie niepokoju. Robi się niebezpiecznie, na jaw wychodzą kolejne druzgocące fakty – przed odbiorcą otwiera się zatem przestrzeń, której zupełnie się nie spodziewa. Stylistycznie historia potraktowana jest zaskakująco finezyjnie, niektóre opisy są nadzwyczaj efektowne – świetnie oddają emocjonalny wydźwięk tej powieści. W odczuciu akcja zdaje się być nieśpieszna, sprawa przedstawiona jest detalicznie, z pewnością pozwala odbiorcy na dogłębną analizę danych, z każdą stroną staje się przez to coraz bardziej frapująca. Nawet w momencie, gdy wszystko wydaje się już takie przejrzyste i klarowne, intryga nadal wisi w powietrzu. Autorka niczego tu nie ułatwia, celowo proponuje imponującą treść o niespodziewanie kryminalnym zabarwieniu. A zbrodnia zawsze domaga się śledztwa.

Niepokojący, tajemniczy i nieobliczalny – thriller napisany z jawną premedytacją! J.T. Ellison intencjonalnie drażni czytelnika, aby wyzwolić w nim impresję różnych doznań, od naturalnej potrzeby wzruszenia, poprzez szokującą wręcz konsternację, aż po realne poczucie zagrożenia. Bo przecież jest tu niebezpiecznie! Ta historia zdumiewa i zatrważa, z pewnością agresywnie panoszy się po wyobraźni, portretując smak toksycznych zachowań i jednocześnie dosadnie wskazując na oczywistą prawdę – w końcu „krew nie kłamie”. Jestem dosłownie zatracona w szaleństwie, jakie fabularnie zafundowały mi Więzi krwi!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć