ebook Sześć łatwych kawałków. Podstawy fizyki wyjaśnione przez jej najbłyskotliwszego nauczyciela
4.21 / 5.00 (liczba ocen: 25091)

Sześć łatwych kawałków. Podstawy fizyki wyjaśnione przez jej najbłyskotliwszego nauczyciela
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.89
wciąż za drogo?
27.89 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Lektura obowiązkowa dla czytelników „Pan raczy żartować, panie Feynman!”

Naucz się myśleć jak naukowiec od Richarda P. Feynmana – laureata Nagrody Nobla i jednego z najbardziej podziwianych fizyków XX wieku. Jego wykłady wygłoszone w Kalifornijskim Instytucie Technicznym (Caltech) przyniosły mu status legendy wśród studentów i profesorów.

W tej książce znajdziesz sześć wykładów, których tematami są: podstawy fizyki i jej powiązania z innymi dziedzinami wiedzy, atomy, zasada zachowania masy, teoria grawitacji i mechanika kwantowa. Wszystkie błyskotliwe, pełne zrozumiałych porównań i przystępne dla każdego.

Sześć łatwych kawałków to idealne wprowadzenie do świata fizyki autorstwa jednego z największych umysłów XX wieku.

„Jeśli tylko jedna książka miałaby zostać przekazana kolejnym pokoleniom naukowców, to niewątpliwie powinno to być Sześć łatwych kawałków”. - John Gribbin, „New Scientist”

O e-booku Sześć łatwych kawałków. Podstawy fizyki wyjaśnione przez jej najbłyskotliwszego nauczyciela blogerzy napisali: 

Jest wiele powodów, aby sięgnąć po Sześć łatwych kawałków. Więcej niż sześć. A już na pewno ta książka jest na szóstkę z plusem. Zdecydowanie polecam fizykom, nie-fizykom, nauczycielom i nie-nauczycielom – każdemu z nas. Sięgając po tę książkę, poczujecie chemię z FIZYKĄ. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Sześć łatwych kawałków. Podstawy fizyki wyjaśnione przez jej najbłyskotliwszego nauczyciela od Richard P. Feynman możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zawsze bliżej było mi do przedmiotów humanistycznych aniżeli ścisłych. Matematyka (mimo iż moja żona jest matematyczką) to moja pięta achillesowa. Chemia – owszem czułem jakiś związek z tym przedmiotem. Fizyka – czasem czułem jakieś przyciąganie, ale środek ciężkości tego przedmiotu nie leżał w centrum moich zainteresowań. A szkoda, ponieważ po lekturze książki Sześć łatwych kawałków poczułem pewnego rodzaju grawitację z zagadnieniami fizycznymi.

Richard Feynman był amerykańskim fizykiem teoretycznym, profesorem California Institute of Technology (Caltech). W 1965 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie Fizyki za niezależne stworzenie relatywistycznej elektrodynamiki kwantowej. Napisał ponad dwadzieścia pięć książek. W Sześć łatwych kawałków w łatwy i przyjemny sposób wyjaśnia podstawy fizyki. W sześciu wykładach możemy przyjrzeć się z bliska fizycznym zagadnieniom, dzięki czemu przedmiot ten nie będzie jawił nam się jako nudna nauka bombardująca nas niezrozumiałymi wzorami i prawidłowościami. Dzięki tej właśnie książce będziemy z FIZYKĄ NA TY!

Richard Feynman przybliża nam podstawy fizyki i jej powiązania z innymi dziedzinami nauki. Będziemy mogli nie tylko poszerzyć swoją wiedzę o atomach, lecz również zrozumiemy zasady zachowania masy. Natomiast teoria grawitacji oraz mechanika kwantowa nie będą dla nas tylko pustymi sloganami, lecz zagadnieniami, którymi będziemy mogli zabłysnąć podczas niejednej domówki.

Ta książka to nie tylko fizyka. To coś więcej. To również doskonałe „narzędzie” pracy dla nauczycieli tego przedmiotu. Pojęcia fizyczne są tu wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Dzięki temu każdy humanistyczny umysł jest w stanie pojąć ścisłe, naukowe zagadnienia. A nauczyciele tego przedmiotu, dzięki tej właśnie książce będą wiedzieli jak w prosty i łatwy sposób przekazać podstawowe zagadnienia fizyczne każdemu – niezależnie czy słuchaczem jest posiadać umysłu ścisłego, czy humanistycznego.

Jest wiele powodów, aby sięgnąć po Sześć łatwych kawałków. Więcej niż sześć. A już na pewno ta książka jest na szóstkę z plusem. Zdecydowanie polecam fizykom, nie-fizykom, nauczycielom i nie-nauczycielom – każdemu z nas. Sięgając po tę książkę, poczujecie chemię z FIZYKĄ.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć