ebook Cytoniczka
4.11 / 5.00 (liczba ocen: 28523)

Cytoniczka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.90
wciąż za drogo?
37.20 złpremium: 20.00 zł Lub 20.00 zł
-20% 26.90 zł
30.80 zł Lub 27.72 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
40.00 zł
29.68 zł
31.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzeci tom porywającego cyklu o dziewczynie, która w miejscu odleglejszym niż gwiazdy usiłuje uratować przed zagładą swój ukochany świat.

Życie Spensy jako pilota Sił Powietrznych Śmiałych było naprawdę niezwykłe. Okazała się jednym z najlepszych pilotów myśliwskich ludzkiej enklawy na Detritusie i uratowała wszystkich jego mieszkańców przed zagładą z rąk Krelli - enigmatycznych obcych istot, które więziły ich tam od kilkudziesięciu lat. Co więcej, aby pod przykrywką zinfiltrować Zwierzchnictwo, udała się do jego odległego o lata świetlne centrum dowodzenia, gdzie dowiedziała się o istnieniu galaktyki pełnej zamieszkanych planet.

Teraz Zwierzchnictwo - będące galaktycznym sojuszem ciemiężącym ludzkość - rozpoczęło szeroko zakrojone dzialania wojenne. A Spensa widziała działanie broni, którą przeciwnik zamierza użyć - Wnikaczy, bedących prastarą, tajemniczą siłą, potrafiącą w mgnieniu oka niszczyć całe planety. Spensa wie, że SPŚ nie zdołają obronić przed nimi Detritusa, obojętnie ilu będą miały pilotow. Tylko że Spensa jest cytoniczką. Już stawiła czolo Wnikaczowi i dostrzegła w nim coś dziwnie znajomego. Może jeśli zdoła zrozumieć co to takiego, stanie się kimś więcej niż tylko jednym z wielu pilotow tej nadchodzącej wojny. Może zdoła ocalić galaktykę. Jednak aby odkryć kim naprawdę jest, musi pozostawić wszystko co zna i udać się w niebyt. Tam, skąd wróciło niewielu...

„Zdumiewające scenerie, zapierające dech w piersiach zwroty akcji i błyskotliwe powietrzne bitwy… Współczesna odmiana space opery w najlepszym wydaniu!”. - „Kirkus Reviews”

O e-booku Cytoniczka blogerzy napisali: 

Cytoniczka to dobre zakończenie trylogii Skyward, w której poznajemy dalsze losy Spensy i M-Bota. Książka ma pewne niedociągnięcia, ale razem z poprzednimi dwoma tomami tworzy ciekawą opowieść o młodej dziewczynie, która w trakcie dojrzewa i zmienia się, aby uratować swoich bliskich, po drodze boleśnie ucząc się na swoich błędach i poznając świat. -  Świat fantasy - Łukasz Marciniak

Cytoniczka od Brandon Sanderson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Akcja Cytoniczka przenosi nas do tajemniczego niebytu, do którego trafiła Spensa pod koniec poprzedniego tomu. Z początku nie dzieje się zbyt wiele i głównie poznajemy to niezwykłe miejsce razem z główną bohaterką, M-Botem, a także kimś jeszcze, ale tego nie mogę zdradzić. Dopiero pod koniec, w ostatnich stu stronach akcja znacząco przyspiesza w emocjonującym finale, w którym dostajemy odpowiedzi na większość tajemnic i zagadek, choć nie na wszystkie. Niektóre informacje, których się dowiadujemy, sprawiają, że zupełnie inaczej spogląda się na całą fabułę, w szczególności dwóch poprzednich tomów. Sanderson po raz kolejny pokazał, że potrafi tworzyć ciekawe historie, z wieloma zwrotami akcji i tajemnicami.

W trzecim tomie jest całkiem dużo rozważań i spostrzeżeń na różne tematy, głównie Spensy, ale również M-Bota. M.in. o tym, co jest wyznacznikiem człowieczeństwa, o dystopiach, o strachu przed innością, o problemach egzystencjalnych, jak radzić sobie z nowymi uczuciami i wiele więcej. Sanderson bardzo dobrze te i inne tematy wkomponował w fabułę Cytoniczki, którą przeczytałem dosłownie w kilka dni. Książka ma swoje wady, chwilami można odnieść wrażenie, że nie wszystko zostało w niej dobrze przemyślane, co wynika z szybkiego tempa pracy nad nią, jak dowiadujemy się z posłowia autora. Mnie jednak pewne niedociągnięcia nie przeszkadzały aż tak bardzo, choć wyraźnie widać, że Cytoniczka ma inny charakter niż poprzednie tomy - jest to bardziej książka fantasy z elementami science fiction niż space opera, co nie wszystkim może przypaść do gustu.

Cytoniczka to dobre zakończenie trylogii Skyward, w której poznajemy dalsze losy Spensy i M-Bota. Książka ma pewne niedociągnięcia, ale razem z poprzednimi dwoma tomami tworzy ciekawą opowieść o młodej dziewczynie, która w trakcie dojrzewa i zmienia się, aby uratować swoich bliskich, po drodze boleśnie ucząc się na swoich błędach i poznając świat.

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć