ebook Kobieta w walizce
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 232)

Kobieta w walizce
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.90
Audiobook - najniższa cena: 29.63
wciąż za drogo?
33.39 złpremium: 17.95 zł Lub 17.95 zł
23.34 zł
23.90 zł
25.13 zł Lub 22.62 zł
26.93 zł Lub 24.24 zł
25.13 zł
26.26 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kolejne spotkanie z psychologiem śledczym Hubertem Meyerem. Katarzyna Bonda – jak zwykle po mistrzowsku – układa pionki na szachownicy zbrodni i kary. Kiedy wiszące na słupach ogłoszenia o zaginięciu Klaudii Janus dawno już wyblakły, a miejscowa policja straciła wiarę w rozwiązanie sprawy, dochodzi do makabrycznego odkrycia. Przy drodze wyjazdowej z Ełku przypadkowy kierowca znajduje błękitną walizkę, a w niej szczątki młodej kobiety i złoty naszyjnik z listkiem…

Prowokacja? Bezmyślność? Czy chora zabawa psychopaty?
Spokojna okolica bywa zdradliwa.

Taki sam naszyjnik nosiła Klaudia. Według ustaleń śledczych ciało długo było w wodzie, zakopywano je i częściowo spalono. A to skutecznie utrudnia identyfikację ofiary. Dlaczego więc morderca zdecydował w końcu, że kobieta w walizce ma zostać odnaleziona?

Do pomocy w śledztwie wezwano by Huberta Meyera, ale ten czeka w areszcie na własną rozprawę. Z warszawskiego Wydziału Wsparcia Dochodzeń oddelegowano aspiranta Grzegorza Kaczmarka. On nie ma wątpliwości, że za zaginięciem młodej kobiety stoi ktoś z miejscowych. Podejrzanych jest wielu. Każdy z nich ma motyw. Wszyscy zatajają najistotniejsze fakty. I wciąż nie wiadomo, kto ma ręce splamione krwią.

Klaustrofobiczna atmosfera zagęszcza się, gdy na jaw wychodzi, że Klaudia nie była jedyną dziewczyną, która przepadła bez śladu w tej na pozór spokojnej okolicy. Siedem lat wcześniej z plaży uprowadzono młodą turystkę. Jej personaliów nigdy nie ustalono. Wiadomo tylko, że w dniu zaginięcia na szyi miała złoty łańcuszek z listkiem…

Ebook „Kobieta w walizce” Katarzyny Bondy pochłania bez reszty! Do samego końca nie wiadomo, komu zależy na odkryciu prawdy, a kto łże na potęgę.

O e-booku Kobieta w walizce blogerzy napisali: 

To kolejna książka w twórczości Katarzyny Bondy, dzięki której tytuł królowej polskiego kryminału jest we właściwych rękach. A Wy biorąc do rąk tę książkę, macie pewność, że czeka Was prawdziwa czytelnicza uczta spod znaku doskonałego kryminału, który zasługuje na miano bestsellera. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Jako czytelniczka i miłośniczka kryminałów i thrillerów jestem bardzo usatysfakcjonowana z lektury tej książki. Mój wewnętrzny detektyw został usatysfakcjonowany. Ciekawe studium psychologiczne człowieka, ukazanie mechanizmów zbrodni, logiczne powiązanie całości - jestem na tak i czekam na kolejne odsłony tej serii. -  Zakątek czytelniczy - Malwina

Kobieta w walizce od Katarzyna Bonda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Całe zło czynią ludzie zwykli, często uważający się za porządnych obywateli.
Mało pojawia się tu kryminałów, bo też i rzadko po nie sięgam. Czasem jednak mam ochotę na coś nowego, pozwalającego zmienić rytm i odświeżyć umysł. Tym razem padło na nową książkę Katarzyny Bondy z cyklu o Hubercie Meyerze. To 8 cześć tego cyklu, więc trochę bałam się, czy nie przeszkodzi mi to w przyjemności czytania, jednak nieznajomość wcześniejszych wydarzeń w żaden sposób nie utrudniała mi lektury tej książki. Nie miałam miejsca odniesienia, więc wszystko było dla mnie świeże i autorka mogła zrobić dobre lub złe wrażenie samą historią zawartą w tej powieści. Jak skończyło się to spotkanie?

Na drodze w okolicy Ełku mężczyzna znajduje niebieską walizkę podróżną. W środku makabryczne odkrycie - zwłoki. Niepełnie szczątki nie pozwalają ustalić tożsamości kobiety, więc do Ełku zostaje oddelegowany Grzegorz Kaczmarek, podwładny Huberta Meyera, który sam nie może dotrzeć na miejsce. W mieście rok wcześniej zaginęła młoda dziewczyna i to na nią padają podejrzenia, jeśli chodzi o walizkę. Ale z młodym policjantem niewiele osób chce rozmawiać. Rodzina zaginionej odcina się od sprawy, pojawia się wiele tropów, które często są ze sobą sprzeczne. Historie plączą się, ale Kaczmarek nie potrafi znaleźć właściwego tropu. Dopiero pomoc Meyera może pomóc rozwiązać sprawę, która wywoła wielką konsternację w lokalnej społeczności.

Weszłam w tę historię jak w masło. Mimo makabrycznego odkrycia to nie strach napędzał mnie do lektury, ale niepewność i ciekawość, co będzie dalej, kto okaże się winny i czy w walizce znajduje się zaginiona dziewczyna. Młody funkcjonariusz przypadł mi do gustu i długa nieobecność tytułowego bohatera serii nie stanowiła dla mnie problemu. Choć wycinki z życia Meyera, który znalazł się na dużym zakręcie życiowym, pojawiają się często i bywają przeciwwagą dla wydarzeń z Ełku.

Grzegorz Kaczmarek przybywając do Ełku nie czuje się pełen siły, wie że jest młodym, nie do końca doświadczonym policjantem i brakuje mi wsparcia swojego mentora. Dodatkowo śledztwo w żadnym wypadku nie układa się po jego myśli. Niezidentyfikowane zwłoki, rodzina, która z jednej strony wzajemnie się oskarża, a z drugiej nie chce współpracować. Despotyczny ojciec zaginionej, który trzęsie całym miastem. Były komendant, który wykopuje dawne historie, zagrzebane pod wpływem ówczesnej sytuacji. Podczas lektury zaczyna się mieć swoje podejrzenia, gdzie autorka wyraźnie podsuwa tropy, żeby dobrze zmylić czytelnika. Bo czym dalej akcja się rozwija, tym częściej pojawia się zaskoczenie i niepewność, w którym kierunku dalej podążyć.

Rzadko czytam kryminały, jednak mam już pewne doświadczenie w tym gatunku i wydaje mi się, że ta historia jest naprawdę dobrze napisana, z wieloma tropami, które często prowadzą na manowce, z ciekawymi postaciami, skrywającymi wiele różnych sekretów, ale przez to bardzo interesującymi. Sam Hubert Meyer, który pojawia się w tej historii w dalszej części, jest typowym twardym, a jednocześnie zniszczonym psychiczne policjantem, który przeszedł dostateczne dużo, żeby niczemu się nie dziwić. Bardziej ciekawił mnie jego podwładny, który dopiero wkracza na ścieżki śledcze i choć wiele mu brakuje, to wydaj się właściwą osobą na właściwym miejscu.

Kobieta w walizce to dobrze skonstruowana powieść, która wciąga i zmusza do ciągłej analizy. Poplątane wątki, dobrze skonturowani, niesztampowi bohaterowie i zagadka, która rozwiązuje się dopiero na ostatnich stronach i która zaskakuje. Lektura tej książki pozwoliła mi pójść w zupełnie innym kierunku niż zazwyczaj. Pierwsze zetknięcie z piórem autorki będę wspominała dobrze i z pewnością jeszcze sięgnę po inne napisane przez nią książki.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Książkowe Wyliczanki
Kobieta w walizce, dostarczyła mi świetnej literackiej rozrywki. Jak łatwo domyślić się po tytule, zostaje znaleziona walizka, a w niej zwłoki kobiety. Poćwiartowane, niekompletne. Jednocześnie od roku poszukiwana jest Klaudia Janus, więc myśli śledczych w naturalny sposób łączą te dwa wątki. Czy słusznie?

Tym razem Meyer czeka na swój proces, a niejako w zastępstwie przy sprawie pomaga jego podwładny, Grzegorz Kaczmarek. A ma dość dużo materiałów do analizy, bo Klaudia Janus ma dużą rodzinę, z bardzo ciekawą przeszłością i powiązaniami. Z biegiem czasu robi się coraz bardziej gęsto, a pytań tylko przybywa. Czy uda znaleźć się na nie wszystkie odpowiedzi? Tego dowiecie się z lektury książki że zdjęcia.

Jako czytelniczka i miłośniczka kryminałów i thrillerów jestem bardzo usatysfakcjonowana z lektury tej książki. Mój wewnętrzny detektyw został usatysfakcjonowany. Oczywiście razem z Kaczmarkiem próbowałam dojść do tego, kto jest zbójem w tej historii, lecz zakończenie totalnie mnie zaskoczyło. Jestem pod wrażeniem, jak autorka sobie zmyślnie to wszystko powiązała i wyprowadziła czytelnika na manowce, bynajmniej nie cudne. Jak dla mnie tutaj wszystko się zgadza i jest to naprawdę kawał dobrej historii. Ciekawe studium psychologiczne człowieka, ukazanie mechanizmów zbrodni, logiczne powiązanie całości - jestem na tak i czekam na kolejne odsłony tej serii.

Ocena: 6/6czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
Nie ukrywam, że Hubert Meyer jest jednym z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych bohaterów w polskiej literaturze kryminalnej. Kobieta w walizce to już ósme z nim spotkanie. I choć w najnowszej książce Katarzyny Bondy, to nie on będzie rozwiązywał kryminalną zagadkę, to i tak możecie być pewni, że wiele będzie się działo w jego życiu. A to za sprawą aresztowania i oczekiwania na rozprawę. Zatem kolejną sprawę poprowadzimy wraz z podwładnym Huberta Meyera – Grzegorzem Kaczmarkiem.

W najnowszej historii stworzonej przez królową polskiego kryminału znajdziemy się na Mazurach i na Śląsku. Na Mazurach za sprawą morderstwa. Na Śląsku z powodu aresztowania Meyera. Ale od początku.

Niedaleko Ełku odnaleziona została elegancka walizka. Jak się okazuje w jej środku, odkryto poćwiartowane zwłoki kobiety wraz z złotym łańcuszkiem i listkiem. Nie da się ukryć, że ełcka policja ma trudną sprawę do rozwiązania. Na domiar złego nie mogą liczyć na wsparcie Huberta Meyera, który sam ma nie lada problemy.

Sprawie przyjrzy się jego podwładny, który nie może wesprzeć się WERĄ, systemem śladów behawioralnych opracowanym przez Meyera. Niestety to nie jedyny problem w tej sprawie, gdyż jak się okazuje lista podejrzanych o dokonanie makabrycznej zbrodni jest długa – niczym odległość ze Śląska na Mazury. Ojciec zaginionej, jego syn, córki, biznesmen, kochanek szefowej policji, narzeczona brata zaginionej – każdy z nich mógł mieć interes w zamordowaniu kobiety. Kto z nich jest sprawcą? A może jest nim ktoś inny? Pewne jest to, że Katarzyna Bonda ponownie stworzyła kryminał, który zaspokoi apetyty miłośników gatunku.

Kobieta w walizce to kolejna książka w twórczości Pani Katarzyny, dzięki której tytuł królowej polskiego kryminału jest we właściwych rękach. A Wy biorąc do rąk tę książkę, macie pewność, że czeka Was prawdziwa czytelnicza uczta spod znaku doskonałego kryminału, który zasługuje na miano bestsellera. A to jest kwestią czasu. Nie długiego czasu. Wszak to kryminał z Hubertem Meyerem w roli głównej.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć