ebook Cygańska narzeczona
4.12 / 5.00 (liczba ocen: 17174)

Cygańska narzeczona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.90
Audiobook - najniższa cena: 44.41
wciąż za drogo?
-35% 24.90 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
-12% 33.20 zł Lub 29.88 zł
39.42 zł Lub 35.48 zł
41.50 zł
36.27 zł
41.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. „Zauroczyła mnie ta powieść. Mroczny kryminał z niesamowitą intrygą, od którego nie mogły się oderwać tysiące czytelników, a która teraz – mam nadzieję – zjedna sobie tysiące widzów. […] Elena Blanco to jedna z najlepszych postaci kobiecych, z jakimi ostatnio się spotkałem, a obraz Madrytu ukazany na kartach książki, uliczny i brutalny, jest mocny i zapada w pamięć” – Paco Cabezas, reżyser serialu „Cygańska narzeczona”

Susana Macaya, córka Cygana wychowana z dala od romskich tradycji, znika po swoim wieczorze panieńskim. Zwłoki zostają odnalezione dwa dni później w ogrodach Quinta de Vista Alegre w madryckiej dzielnicy Carabanchel. Można by uznać, że to zabójstwo jakich wiele, gdyby nie to, że ofiarę poddano torturom wedle niezwykłego i straszliwego rytuału, jej siostrę Larę spotkał siedem lat wcześniej taki sam los, również na krótko przed ślubem. Od tamtej pory zabójca Lary siedzi w więzieniu, dlatego są tylko dwie możliwości: albo ktoś wzorował się na nim, mordując młodszą siostrę, albo za kratki trafił niewinny człowiek.

W tej sytuacji komisarz Rentero postanawia odsunąć od sprawy inspektora Zárate i powierzyć dochodzenie doświadczonej policyjnej weterance, inspektor Blanco, samotnej oryginałce, miłośniczce grappy, karaoke, kolekcjonerskich samochodów i seksu w terenówkach. Kobiecie pokiereszowanej przez życie, która nie odeszła ze służby tylko dlatego, żeby nie zapomnieć, że pozostał pewien nierozwiązany przypadek, którego nie udało jej się zamknąć.

Prowadzenie śledztwa w sprawie morderstwa oznacza poznanie ofiary, odkrycie jej tajemnic i historii. W przypadku Lary i Susany Elena Blanco musi przyjrzeć się bliżej losom Cyganów, którzy odrzucili swoją tradycję, by zasymilować się ze społeczeństwem oraz tych, którzy nie potrafią im tego wybaczyć…

O e-booku Cygańska narzeczona blogerzy napisali: 

To bardzo intensywna opowieść, w której nie brakuje rodzinnych problemów, narkotyków i ludzkich dramatów. Jestem ciekawa, czy ktokolwiek z Was potrafiłby przewidzieć finał tej historii, czy ktoś wpadłby na ślad mordercy? Przeczytajcie to, warto. - Rude recenzuje - Paula Sieczko

Cygańska narzeczona od Carmen Mola możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
To mój drugi raz z hiszpańskim kryminałem (pierwsza była seria Białego Miasta) i drugi raz kiedy jestem szczerze zachwycona tą przygodą. Mam wrażenie, że te hiszpańskie powieść mają w sobie taki bardziej brawurowy pierwiastek, że są niezwykle duszne i bardzo klimatyczne.

Carmen Mola to pseudonim trzech mężczyzn, którzy poza tym, że w Hiszpanii są dość poczytnymi autorami książek, ale też piszą scenariusze. Mam wrażenie, że warto o tym wspomnieć, żebyście nie przeżyli takiego trochę zawodu, kiedy Cygańska narzeczona się skończy, a Wy odkryjecie, że nie ma do przeczytania kolejnej części. Byłam zdruzgotana, bo to kolejna doskonała historia, która dosłownie czyta się sama.

Mamy tutaj solidną intrygę mocno skupioną na pewnej romskiej rodzinie. Jedno morderstwo, drugie morderstwo, kropki powinny się łączyć, a śledczym wcale nie idzie tak dobrze, jak powinno. Morderca siedzi w więzieniu, ale czy na pewno? Gwarantuję Wam, że to bardzo intensywna opowieść, w której nie brakuje rodzinnych problemów, narkotyków i ludzkich dramatów. Jestem ciekawa, czy ktokolwiek z Was potrafiłby przewidzieć finał tej historii, czy ktoś wpadłby na ślad mordercy, który wywierconymi otworami w głowie wprowadzał larwy do mózgu ofiar.

Przeczytajcie to, warto.

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©Rude recenzuje
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć