ebook Polskie piekiełko. Obrazy z życia elit emigracyjnych 1939-1945
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 373)

Polskie piekiełko. Obrazy z życia elit emigracyjnych 1939-1945
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 16.92
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
18.51 złpremium: 11.94 zł Lub 11.94 zł
16.92 zł Lub 15.23 zł
19.90 zł
19.90 zł Lub 17.91 zł
19.90 zł
17.51 zł
18.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

W książce miedzy innymi- skandaliczna sprawa rozliczeń za rządy sanacji i klęskę wrześniową,- czy Sikorski był przed wrześniem 1939 roku agentem francuskim? Czy przekazał Czechompolskie plany inwazji na Zaolzie?.- dziwna sprawa ewakuacji z kraju: Heleny Sikorskiej, Zofii Leśniowskiej i Jadwigi Sosnkowskiej,- kto zaszczuł Wieniawę na emigracji? Czy Piłsudczycy odpowiadają za jego śmierć?.Nowa książka Sławomira Kopra to pozycja poruszająca tematy pomijane w dotychczasowych publikacjach. Sprawy wstydliwe, rzucające cień na polską emigrację po klęsce wrześniowej: spory polityczne, rozgrywki personalne, bezwzględną walkę o władzę.Eliminację z życia publicznego ludzi związanych z sanacją, chorobliwe rozliczenia z przeszłością, obozy internowania dla niewygodnych oficerów i polityków. Ambicje i brak zdecydowania generała Sikorskiego, żenujące obsesje jego podwładnych, konflikty wstrząsające polskim światem w Paryżu, Londynie i Nowym Jorku. Informacje zaskakujące, czasami wręcz nieprawdopodobne i bardzo odległe od stereotypowego postrzegania polskiej emigracji tego okresu. Ale autor znalazł też inne tematy. Nieprawdopodobne losy pięknej Krystyny Skarbek (ulubionej agentki Churchilla), obrazy z życia polskich bohaterów "Bitwy o Anglię", rozpad przyjaźni skamandrytów, tajemniczą postać Józefa Rettingera, kobiety w życiu generała Andersa czy zadziwiające przypadki byłego premiera Felicjana Sławoja Składkowskiego. I dziwną grę hitlerowskiej Abwehry patronującej wyjazdowi z okupowanego kraju rodziny Sikorskiego i żony generała Sosnkowskiego. I to zapewne bez wiedzy samych zainteresowanych...

Polskie piekiełko. Obrazy z życia elit emigracyjnych 1939-1945 od Sławomir Koper możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Każdy z rozdziałów książki mógłby się rozwinąć do rozmiarów osobnej publikacji. Autor nakreśla charakterystykę wybranych postaci i sytuacji, pozostawiając czytelnika z ogromnym apetytem na więcej. Stąd już tylko krok zeby sięgnąc po kolejne książki autorstwa Sławomira Kopera. Sięgając po Polskie Piekiełko zapoznamy się z osobami ze świecznika, ale także z tymi mniej znanymi bohaterami którzy odegrali istotną rolę w dziejach Polski tamtego okresu.

Warto zerknąć