ebook Wywrócony świat i inne utwory
4.02 / 5.00 (liczba ocen: 487)

Wywrócony świat i inne utwory
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 55.90
Audiobook - najniższa cena: 29.40
wciąż za drogo?
74.40 złpremium: 40.00 zł Lub 40.00 zł
55.90 zł
-22% 56.00 zł Lub 50.40 zł
61.60 zł Lub 55.44 zł
80.00 zł
60.00 zł
62.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Kultowe SF i wielka uczta dla fanów tego gatunku literatury. Ebook „Wywrócony świat i inne utwory” to drugi po „Pikniku na skraju drogi i innych utworach” omnibus z kolekcji dzieł legendarnych braci Strugackich. Powieści „Wywrócony świat”, „Żuk w mrowisku” oraz „Fale tłumią wiatr” składają się na quasi-trylogię, którą w luźną całość łączy postać Maksa Kammerera – kosmonauty, odkrywcy, buntownika i śledczego w jednej osobie.

W swoich różnych rolach Kammerer prowadzi nierówną walkę – w „Wywróconym świecie” z bezdusznym reżimem manipulującym społeczeństwem na innej planecie za pomocą technologii, w „Żuku w mrowisku” z bliżej nieokreślonym zagrożeniem dla ludzkości ze strony tajemniczego uciekiniera – zwiadowcy Abałkina, a w „Falach… ” wspomaga młodego śledczego Tojwo Glumowa w demaskowaniu tajemniczej grupy terrorystycznej.

Wieloletnie zmagania Kammerera stają się dla Strugackich pretekstem do zaskakująco aktualnych refleksji o losie jednostki w systemie totalitarnym, o mechanizmach rządzących tworzeniem się elit i pseudoelit, o nieprzemijającym lęku przed wojną i terrorem, który prowadzi społeczeństwo do rezygnacji z wolności.

W 2008 roku na podstawie powieści „Wywrócony świat” powstał film w reżyserii Fiodora Bondarczuka. Czwarta powieść w omnibusie, czyli „Niepokój”, to pierwotna wersja „Ślimaka na zboczu”, opublikowana dopiero w 1990 roku, która pojawia się po raz pierwszy w polskim tłumaczeniu. Sami Strugaccy wrócili do tego pierwszego wariantu po 25 latach od powstania i uznali, że stanowi on samodzielną opowieść poza kontekstem uniwersum „Świata Południa”.

Ebook zawiera cztery utwory:
• Żuk w mrowisku
• Fale tłumią wiatr
• Wywrócony świat
• Niepokój

Wywrócony świat i inne utwory od Arkadij Strugacki, Boris Strugacki możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć