ebook Czerwona kartka. Kupione Mundiale w Rosji i Katarze, afery w FIFA i międzynarodowe śledztwo
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 1273)

Czerwona kartka. Kupione Mundiale w Rosji i Katarze, afery w FIFA i międzynarodowe śledztwo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 32.15
wciąż za drogo?
41.84 złpremium: 22.50 zł Lub 22.50 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
41.00 zł
44.99 zł
47.99 zł
32.15 zł
35.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Ken Bensinger zabiera nas w podróż do ukrytego uniwersum FIFA. Dzięki tej relacji poznajemy światowe elity, które obnoszą się z bogactwem i pokazują innym miejsce w szeregu. Śledztwo amerykańskiego dziennikarza śledczego łączy dziennikarstwo na światowym poziomie z tempem thrillera.

Mundiale w Katarze i w Rosji budziły, budzą i będą budzić wiele emocji. Niestety, często negatywnych. Jak to się stało, że mistrzostwa świata w 2022 roku zostaną rozegrane w kraju, który ma niewiele wspólnego z piłką nożną?

Afera FIFA rozpoczęła się w 2015 roku, kiedy w Zurychu zatrzymano grupę działaczy, którym zarzucono przyjęcie korzyści finansowych w zamian za oddanie głosów na gospodarzy turniejów oraz podpisywanie umów z nabywcami praw telewizyjnych.

Dziennikarz śledczy Ken Bensinger wyrusza w podróż do mrocznego serca FIFA, przedstawiając osoby rządzące w FIFA od zupełnie innej strony. W tej historii znajdziemy wszystko: władzę, zdradę, zemstę, gwiazdy sportu, prostytutki, korupcję, seks i absurdalnie wielkie pieniądze, a tłem wydarzeń jest egzotyczny krajobraz rozciągający się od karaibskich plaż po zniszczone słońcem ulice Dohy w Katarze. To dzika, zadziorna, porywająca opowieść z elementami czarnego humoru, która łączy dziennikarstwo na światowym poziomie z tempem thrillera.

 

Czerwona kartka. Kupione Mundiale w Rosji i Katarze, afery w FIFA i międzynarodowe śledztwo od Ken Bensinger możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć