ebook Świat na nowo
4 / 5.00 (liczba ocen: 128)

Świat na nowo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 29.69
Audiobook - najniższa cena: 30.18
wciąż za drogo?
44.55 złpremium: 28.74 zł Lub 28.74 zł
29.69 zł Lub 26.72 zł
33.90 zł
36.00 zł
38.32 zł Lub 34.49 zł
33.53 zł
33.73 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Nowa powieść autorki bestsellerowej „Narzeczonej nazisty”!
 
Kończy się II Wojna Światowa, a w Polsce zaczyna się czas powojennej odbudowy i podnoszenia kraju z gruzów.
Porucznik Szczepan Andryszek, służący podczas wojny w Wojsku Polskim pod rozkazami Sowietów, zostaje po wojnie funkcjonariuszem podległym Urzędowi Bezpieczeństwa. Przez przełożonych zostaje oddelegowany do niewielkiej Nowej Soli na Ziemiach Odzyskanych, aby przeistoczyć poniemieckie miasto w polskie, we współpracy z sowiecką Armią Czerwoną.

Tymczasem do Nowej Soli przybywa jeden z wielu transportów z repatriantami ze Wschodu, a wśród nich z Drohobycza przyjeżdża Lidia Malczewska z ojcem profesorem pianistą, siostrą Zofią i jej rodziną.
Lidia, będąca w trakcie wojny pielęgniarką w Drohobyczu, w Nowej Soli z pomocą porucznika Andryszka zostaje zatrudniona w poniemieckim szpitalu.
Tam poznaje Bronka Zielińskiego, ciężko rannego partyzanta z Lubelszczyzny, który po śmierci narzeczonej próbuje odnaleźć swoje miejsce.
Losy trojga bohaterów splotą się, a przyszłość postawi przed nimi bardzo trudne wybory.

Piękna opowieść o niespełnionych marzeniach, które zniweczyła wojna, o demonach przeszłości, o samotności i o wielkiej potrzebie miłości.

Historia wyłaniającej się z gruzów Polski, wielkich uczuć, troski i zrozumienia, które miały zbudować świat na nowo.

O e-booku Świat na nowo blogerzy napisali: 

Barbara Wysoczańska słowem rysuje poruszające historie, które pozostają w pamięci na zawsze. Historie, które choć są fikcją, niewykluczone, że są ukazaniem bólu i zmartwień ludzi, którym wojenna rzeczywistość zniszczyła plany i marzenia. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Świat na nowo od Barbara Wysoczańska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Barbara Wysoczańska jest pisarką, która z każdą powieścią chwyta czytelnika za serce. Świat na nowo to już trzecia książka autorki. Pani Barbara ponownie stworzyła wyjątkową, poruszającą, głęboką historię, która nie tylko porywa nasze emocje, lecz również pozwala nam na chwilę refleksji.

Na kartach tej powieści poznajemy historię trzech bohaterów, którzy próbują odnaleźć się w nowej, powojennej rzeczywistości. Polacy po zakończeniu II wojny światowej próbują na nowo stworzyć swój świat, zbudować swoją przyszłość. Jednakże ta droga nie będzie łatwa, będzie zatem wymagała wiele pracy i determinacji.

Czy bohaterowie powieści Świat na nowo zdołają odnaleźć się w nowej rzeczywistości? Czy odnajdą szczęście? Sens? Miłość? Radość z życia? Warto się tego dowiedzieć i sięgnąć po najnowszą powieść Barbary Wysoczańskiej.

Autorka zaprasza nas do poznania historii porucznika Szczepana Andryszka, który po wojnie zostaje funkcjonariuszem podległym Urzędowi Bezpieczeństwa. Zostaje oddelegowany na Ziemie Odzyskane, do Nowej Soli. Poznajemy również Lidię Malczewską, która przybywa do miasta z Drohobycza. Nie przyjeżdża jednak sama. Towarzyszy jej ojciec oraz siostra i jej rodzina. Lidia podejmuje prace w poniemieckim szpitalu. To właśnie tutaj poznaje partyzanta z Lubelszczyzny – Janka Zielińskiego. Mężczyzna trafił do szpitala z ranami. Czy znajomość tych dwojga, sprawi, że rany zadane przez wojenną zawieruchę zostaną zagojone nową miłością? Czy bohaterowie najnowszej powieści Barbary Wysoczańskiej zdołają stworzyć ŚWIAT NA NOWO?

To, co warto podkreślić, to fakt, że autorka słowem rysuje poruszające historie, które pozostają w pamięci na zawsze. Historie, które choć są fikcją, niewykluczone, że są ukazaniem bólu i zmartwień ludzi, którym wojenna rzeczywistość zniszczyła plany i marzenia. A te powojenne realia były trudne do odbudowania. I tutaj ogromną wartość ma ludzka życzliwość, solidarność, która pomaga przezwyciężyć wiele trudów i pozwolić spojrzeć na świat na nowo.

Gdy poznałem historię Lidii, Janka i Szczepana, to poczułem wdzięczność do losu, że nie rzucił mnie w czasy, w których żyli bohaterowie tej powieści. Czasy o wiele trudniejsze. Dlatego też warto sięgnąć po książkę Świat na nowo, aby docenić to, co mamy i przyjrzeć się historii trojga bohaterów najnowszej książki Barbary Wysoczańskiej – autorki, która na trwałe wpisała się w czołówkę polskich pisarek powieści życiowych, które mocno trafiają do naszych serc i naszej pamięci. Autorka w lekkim stylu porusza nasze najczulsze struny. Historie przez nią tworzone wręcz rozbrzmiewają w naszym sercu. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć