ebook Telefon od Mikołaja
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 8)

Telefon od Mikołaja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Flow
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 30.51
Audiobook - najniższa cena: 30.51
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 19.95 zł Lub 19.95 zł
30.51 zł Lub 27.46 zł
33.90 zł
33.92 zł Lub 30.53 zł
39.90 zł
33.88 zł
39.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Urocza świąteczna opowieść, w której rozmowy są kontrolowane przez tabun ekscentrycznych staruszków. Pamiętajcie, Mikołaj nie patrzy na metryki! Ważne jest tylko to, byście byli grzeczni i mieli piękne marzenia, a wtedy może któregoś dnia też odbierzecie telefon, który was odmieni…

Wincentyna czeka na wiadomość od Mikołaja. Ukochany wiele lat temu powiedział, że zadzwoni, a on zawsze dotrzymywał słowa. Staruszka nie wie jeszcze, że kiedy w słuchawce telefonu w domu opieki Happy End usłyszy głos Poli, zagubionej nastolatki, zupełnie zmieni się jej życie.

Dorota, nauczycielka jeszcze do niedawna zakochana w swojej pracy i w mężu, przeżywa kryzys. Zawodowy oraz osobisty. W czasie pomiędzy wigilijnym barszczem a karpiem wyrusza z domu ku przygodzie. Czy spotkany przyjaciel z dawnych lat okaże się tym, o kim marzyła?

Maciej chce być dla swoich córek perfekcyjnym ojcem, a czasem nawet matką, bo jego żona prócz siebie nie dostrzega nikogo. Czy w przedświątecznym zamieszaniu uda mu się odkryć, że aby dbać o innych, musi najpierw zrobić coś miłego dla siebie?

W wigilijny wieczór przez zupełny przypadek spotykają się wszyscy w domu pełnym ciepła i miłości. W domu, gdzie marzenia się spełniają, wiek przestaje mieć znaczenie, a pod choinką wszyscy znajdują wyśnione prezenty.

O e-booku Telefon od Mikołaja blogerzy napisali:

To powieść stymulująca ważne refleksyjne przemyślenia, jednocześnie stanowiąca olśniewającą zachętę do swobodnej rozmowy. Historia w odczuciu fascynująca, żywiołowa, wizualnie niezwykle nastrojowa – perfekcyjnie oddająca niepowtarzalny klimat świątecznego ciepła. - Mozaika Literacka - Miłka Kołakowska

Powieść napisana stylem prostym i lekkim. Przez co czyta się ją bardzo szybko i strony naprawdę uciekają. Książka podkreśla, jak ważna jest rozmowa z drugim człowiekiem, pomoc w potrzebie oraz bezwarunkowa i szczera miłość. Ta historia to paleta barw przeróżnych uczuć i marzeń, które w tym jednym dniu się spełniają. Czasem mogą pomóc im też gwiazdy... Polecam! - Zaczytana Majka - Martyna Pokrzywa, Joanna Maziarka - Glonek

Telefon od Mikołaja od Magdalena Witkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Magdalena Witkiewicz napisała przepiękną historię, która jest idealną świąteczną propozycją.

Telefon od Mikołaja to książka, która współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja. Fundacja wspiera dzieci i młodzież w zakresie pomocy psychologicznej przez cały rok.

Główną bohaterką książki jest Wincentyna — rezolutna starsza pani, która co wieczór słucha audycji radiowej i wpatruje się w gwiazdy. Starsza pani nie rozstaje się wciąż działającym czerwonym telefonem. Kobieta czeka na wiadomość od ukochanego, mimo że upłynęło już wiele lat... Oczywiście książka to nie tylko ta jedna historia. Jednak przez splot różnych wydarzeń i bardzo zabawnym domu starców, losy innych bohaterów się ze sobą przeplatają i łączą. Ta opowieść ma wiele twarzy, uśmiechów, rozterek, pięknych chwil i zwrotów akcji.

Telefon od Mikołaja to książka świąteczna oraz magiczna. Wincentyna jest jedną z głównych postaci, ale inni bohaterowie jak: Pola, Maciej, Dorota czy Anna są w niej bardzo ważni. Postać Klemensa Wiśniowieckiego — prezentera radiowego również wprowadza spory element zaskoczenia, a dla samej Wincentyny jest to wielka niespodzianka i spełnienie marzenia.

Powieść świąteczna ze szczyptą magii oraz dobroci sprawia, że ma się uśmiech od ucha do ucha. Miejsce akcji bardzo urokliwe. Dom Seniora Happy End, w którym dzieją się cuda. Sięgnięcie po książkę Magdaleny Witkiewicz mnie nie zawiodło. Cenię sobie spokojne książki, a wątki świąteczne są ostatnio moimi ulubionymi. Kreacja bohaterów mnie urzekła. Wincentyna podbiła moje serce, a jej dziwactwa dodawały tylko rumieńców.

Telefon od Mikołaja to powieść napisana stylem prostym i lekkim. Przez co czyta się ją bardzo szybko i strony naprawdę uciekają. Książka podkreśla, jak ważna jest rozmowa z drugim człowiekiem, pomoc w potrzebie oraz bezwarunkowa i szczera miłość. Ta pozycja książkowa to paleta barw przeróżnych uczuć i marzeń, które w tym jednym dniu się spełniają. Czasem mogą pomóc im też gwiazdy... Polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Nie od dziś wiadomo, że święta to czas wyjątkowy. Zazwyczaj długo wyczekiwany i rozkładowo świetnie zaplanowany, często też otulony pięknem rodzinnych tradycji. A jednak każdorazowo inny, dzielnie bowiem oddawany w interpretację niespodziewanych zdarzeń. Magdalena Witkiewicz utrwala jeden z takich scenariuszy w sposób nie tylko obrazowy, ale też zabawny i zupełnie nieoczekiwany. Telefon od Mikołaja to fabularnie zarysowana fuzja kilku rozdartych życiorysów – książka scalająca różne opowieści w jedną piękną wspólną historię. Z pewnością intensywnie nasączoną pożądaną świąteczną atmosferą.

Początkowo wszystko sprawia wrażenie osobliwej antologii – czytelnik wkrada się bowiem naprzemiennie do życia kilku zupełnie niezwiązanych bohaterów, namiętnie przyglądając się ich stroskanym sercom. Poznaje Macieja – doszczętnie oddanego trudom tacierzyństwa, zauważa także Polę – jego nastoletnią córkę, wyraźnie zagubioną w przestrzeni własnych uczuć, obserwuje też nauczycielkę Dorotę – mierzącą się z kryzysem osobowości, jednocześnie podgląda Wincentynę – niezwykłą starszą panią, wiernie czekającą na wiadomość od ukochanego z czasów młodości. To właśnie w barwach tych kreacji pisarka skrywa skalę ludzkich słabości. To w ich esencjonalnych troskach każe doszukiwać się wartościowych treści. I odbiorca szybko dostrzega najważniejsze: przeszywającą tęsknotę za smakiem miłości oraz sumiennie wizualizującą się potrzebę rozmowy, wsparcia i bliskości. Świadomie zatem angażuje się w ten iście emocjonalny spektakl, niespodziewanie odkrywając jego figlarny wizerunek. W tych postaciach drzemie mnóstwo filmowego humoru, wyrażanego przede wszystkim optyczną zadziornością i przewrotnie dobranymi gestami – szczególnie w domu opieki o potulnej nazwie Happy End, który scenicznie scala kolaż opowieści w jedną wspaniałą historię. A tempo wyznacza tu unikalna audycja radiowa, kontemplacyjnie przypominająca o magicznym charakterze świąt.

Niesamowicie rozczulający aliaż życiowych scenariuszy – książka zawadiacko wypełniona sceniczną niesfornością, z pewnością czarująca, uczuciowa i mocno rozgrzewająca. Magdalena Witkiewicz ponownie otula codzienność czytelnika, aby nader filmowo rozgościć się w otchłani jego spragnionej wyobraźni. Telefon od Mikołaja to powieść stymulująca ważne refleksyjne przemyślenia, jednocześnie stanowiąca olśniewającą zachętę do swobodnej rozmowy. Historia w odczuciu fascynująca, żywiołowa, wizualnie niezwykle nastrojowa – perfekcyjnie oddająca niepowtarzalny klimat świątecznego ciepła.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Mozaika Literacka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć