ebook Ptaszek w klatce
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 4)

Ptaszek w klatce
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

E-book - polecana oferta: 31.20
wciąż za drogo?
36.27 złpremium: 23.40 zł Lub 23.40 zł
31.00 zł
31.20 zł Lub 28.08 zł
39.00 zł
39.00 zł
29.90 zł
30.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Szymon Rafalski nie poszedł w ślady ojca: zamiast gangsterką trudni się dziennikarstwem w podrzędnej gazecie które i tak wpędza go w liczne kłopoty. Łącznie z utratą przyjaźni i szacunku najlepszego kumpla, aspiranta wydziału kryminalnego. Przypadkowe spotkanie ze znajomym z przestępczego środowiska sprawia, że w Rafalskim budzą się ambicje. Widzi przed sobą szansę na zdobycie cennych kontaktów i tematu na niebanalne dziennikarskie śledztwo.

Jednak ta żyła złota szybko okazuje się pułapką i bezwzględny świat wyciąga po niego swoje macki. Aby wyplątać się z matni, Szymon będzie musiał uruchomić cały swój potencjał i odnowić dawne przyjaźnie z policji.

O e-booku Ptaszek w klatce blogerzy napisali: 

Kasia Żwirełło ma łatwość tworzenia ciekawych bohaterów. Każdemu stara się nadać wyraziste cechy, tchnąć w niego coś oryginalnego. Tworząc ich historię nie pieści się z czytelnikiem. Ptaszek w klatce niesie ze sobą bowiem również smutne momenty. Czytajcie. Polecam! -  Kasia i Książki - Katarzyna Nowak

Ptaszek w klatce od Katarzyna Żwirełło możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Ptaszek w klatce, bo o nim mowa to druga część cyklu Dwa Bieguny. Tym razem głównym bohaterem powieści nie jest Robert Baczuk znany czytelnikom z tomu Bez przedawnienia, a jego przyjaciel, dziennikarz Szymon Rafalski. To właśnie wokół jego osoby kręci się akcja książki.

Katarzyna Żwirełło ponownie zabiera nas do świata, któremu do tego idealnego wiele brakuje. Tym razem na tapet wzięła kwestie handlu kobietami i sutenerstwo. Jest to temat absolutnie wstrząsający. Obrzydliwe praktyki ludzi, którzy się tym trudnią, przyprawiają człowieka o gęsią skórkę. Na kanwie tego wątku powstała historia Szymona, który chcąc ratować jedną z prostytutek, naraża się groźnym przestępcom.

Ponadto Kasia Żwirełło ma łatwość tworzenia ciekawych bohaterów. Każdemu stara się nadać wyraziste cechy, tchnąć w niego coś oryginalnego. Tworząc ich historię nie pieści się z czytelnikiem. Ptaszek w klatce niesie ze sobą bowiem również smutne momenty (Kasia, Ty już wiesz w którym momencie złamałaś moje czytelnicze serce).

Odnoszę wrażenie, że autorka poprzez tytułowego ptaszka w klatce, w metaforyczny sposób próbuje przekazać nam, że wszyscy (podobnie do Szymona Rafalskiego, czy Weroniki, jednej z bohaterek) zamknięci jesteśmy w swoich wewnętrznych klatkach. Żeby się z nich uwolnić potrzebujemy impulsu. Bardzo nie lubię tego tego określenia, ale chodzi tu o poniekąd o wyjście ze swojej strefy komfortu, przełamanie swoich słabości.

Każdego dnia uczył się o sobie czegoś nowego. Codziennie poznałam nowe granice swojej moralności.

Czytajcie. Polecam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Kasia i Książki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć