ebook Naku*wiam zen
4.15 / 5.00 (liczba ocen: 21)

Naku*wiam zen
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.46
Audiobook - najniższa cena: 31.29
wciąż za drogo?
25.46 zł
40.83 złpremium: 26.34 zł Lub 26.34 zł
28.54 zł Lub 25.69 zł
30.90 zł
35.00 zł
30.73 zł
32.11 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane
Kiedy Maria w kryzysie życiowym i twórczym przychodzi do Jana po pomoc, ten nagle ma zawał i prawie umiera. Zanim umrze, dobrze byłoby jednak dowiedzieć się kilku rzeczy...

Szczera do bólu, porywająca książka o nieszablonowej relacji dwojga wybitnych artystów, którzy są także ojcem i córką. Zderza się w niej absurd i powaga, euforia i rozpacz, rzeczy święte i puszczanie bąków. Jest też o przyzwoitości w sztuce i w życiu. I o wolności.

Rozmawiają o najważniejszych sprawach: miłości, śmierci, seksie, Bogu, sztuce i sensie, z bezpardonową otwartością, która może wzbudzić zazdrość. Że można tak ze sobą rozmawiać. Że taka relacja, przekraczająca wszystko, do czego nas przyzwyczajono, jest możliwa. Bo może to, co wydaje się ekstremalne, tak naprawdę jest po prostu prawdziwe? Przecież tak właśnie rozmawiamy. A jeśli nawet nie, to może byśmy chcieli.

Wzruszający, śmieszni, tragiczni, bezpruderyjni i nieobliczalni.

Maria i Jan Peszek. Żywi ludzie.

Tym razem nie używam zapałek. Nie wzniecam rewolucji. Nie krzyczę: „Róbmy dym”. Zeszłam z barykad. Chcę się podzielić opowieścią o niełatwej, ale wspaniałej relacji z ojcem, i ogrzać nią serca. Chcę zabrać was w podróż do źródła mojej siły, a przy okazji sama zrozumieć, skąd się wzięłam, taka, a nie inna. To opowieść o sensie rozmowy i szansie na szczęście w każdych okolicznościach. O afirmacji życia. Jest trochę jak kompas, dzięki któremu łatwiej nawigować przez niespokojny czas.

O e-booku Naku*wiam zen blogerzy napisali: 

Opowieść o relacji ojca z córką, w której obie osoby w pracy zawodowej (a może to styl życia?) eksplorują emocje i wyrażają je poprzez przeróżne formy jest doświadczenia podobnym do spektaklu. Ubogaca czytającego o nowe horyzonty, może trochę inne niż spotykane na co dzień? To było fascynujące doświadczenie, które nie miało dla mnie wad. Oby tak wyglądało jak najwięcej rozmów w rodzinach. - Zaczytana Majka - Martyna Pokrzywa, Joanna Maziarka - Glonek

Naku*wiam zen od Maria Peszek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Z twórczością Marii Peszek kojarzy mi się przede wszystkim szczerość, otwartość oraz łączenie pozornie przeciwstawnych zagadnień w zaskakująco naturalny sposób. Jak chociażby w tytule recenzowanej książki — jak można naku•wiać zen, który kojarzy się z równowagą i spokojem? Otóż można.

Okoliczności powstania książki brzmią jak wstęp do filmu obyczajowego. Córka w wielowarstwowym kryzysie przychodząca do rodzica w poszukiwaniu kierunku i stałości, nagle musi radzić sobie z możliwością utraty ojca na zawsze. Na szczęście Janowi Peszkowi udaje się powrócić do formy i przeprowadzić z Marią niesamowitą rozmowę. Wymiana myśli między artystami znających się całe życie, uchyla drzwi do zupełnie innego wymiaru patrzenia na tę dwójkę. Rzuca pewne światło na relację pełną życia ze wszystkimi jego odcieniami, witanymi z ciekawością i otwartością. Nie zabraknie słów zwykłej codziennej troski, rozmów o sztuce, wspomnień, jak i pochylenia się nad rzeczami stanowiącymi fundament człowieczeństwa.

Chociaż przeczytałam opis, zupełnie nie wiedziałam czego spodziewać się po książce, którą trzymałam w rękach. Czułam lekki meszek na okładce, kojarzący się z przytulnością lecz coś mi mówiło, że to nie będzie klasyczna rozmowa. I rzeczywiście! Od pierwszych zdań widać, że nie mamy do czynienia z szablonowymi osobami. Lekko chaotyczny styl rozmowy, pełen dygresji, gdzie pół słowa dzieli sacrum od profanum, na początku nie ułatwiał mi skupienia się na odbiorze. Jednak po kilku stronach nie mogłam oderwać się od lektury! Niesamowicie polecam również przesłuchanie fragmentu w formie audiobooka — wsłuchanie się w historię opowiedzianą ich własnymi głosami utwierdza czytelnika w poczuciu bycia świadkiem wyjątkowej rozmowy.

Mam problem jak zrecenzować tę książkę, bo opisać wrażenia z rozmowy i wystawić im gwiazdki? Z pewnością warto po nią sięgnąć jeśli zna się twórczość artystów o nazwisku Peszek, lecz nie jest to warunek wymagany. Opowieść o relacji ojca z córką, w której obie osoby w pracy zawodowej (a może to styl życia?) eksplorują emocje i wyrażają je poprzez przeróżne formy jest doświadczenia podobnym do spektaklu. Ubogaca czytającego o nowe horyzonty, może trochę inne niż spotykane na co dzień?

Koniec końców wystawię tej książce jedną z najwyższych ocen. Lektura Naku•wiam zen była fascynujące doświadczeniem, które nie miało dla mnie wad. Oby tak wyglądało jak najwięcej rozmów w rodzinach.

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć