ebook Nikt cię nie odnajdzie
3.54 / 5.00 (liczba ocen: 497)

Nikt cię nie odnajdzie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 33.98
Audiobook - najniższa cena: 41.56
wciąż za drogo?
34.88 złpremium: 22.50 zł Lub 22.50 zł
33.98 zł Lub 30.58 zł
37.50 zł
37.50 zł Lub 33.75 zł
33.96 zł
37.50 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kontynuacja powieści „Wiemy, że pamiętasz”, uznanej za najlepszy szwedzki kryminał 2020 roku oraz laureatki Nagrody Szklanego Klucza 2021, przyznawanej pisarzom z krajów nordyckich za najbardziej udaną fabułę kryminalną. Tajemnicze zaginięcia mężczyzn, makabryczne morderstwa – czy Eira Sjödin, policjantka z Kramfors, która sama zmaga się z rodzinną traumą, znajdzie klucz do rozwiązania tej mrocznej sprawy i czy uprzedzi posunięcia psychopaty, który wdarł się w jej życie prywatne?

W opuszczonym domu nad jeziorem Offersjön w gęstych lasach Ångermanlandii zostaje znaleziony zagłodzony mężczyzna. Nieboszczykowi odcięto dwa palce u lewej dłoni. Siedemset kilometrów dalej na północ, w niemal wyludnionej dawnej górniczej osadzie Malmberget inny mężczyzna zostaje uwięziony w piwnicy pustego domu i pozostawiony na pastwę losu. W wyjaśnienie sprawy zostaje zaangażowana Eira Sjödin, policjantka z Kramfors, która sama zmaga się z problemami rodzinnymi, jej brat odbywa karę więzienia za przestępstwo, do którego się przyznał, choć go nie popełnił.

Gdy znika kolejny mężczyzna, śledztwo wkracza w prywatne życie Eiry. Aby go odnaleźć, dzielna posterunkowa gotowa jest zaryzykować wszystko.

O e-booku Nikt cię nie odnajdzie blogerzy napisali: 

Mroczny i tajemniczy klimat to mocny punt najnowszej książki Tove Alsterdal. Również styl autorki w połączeniu wszystkich nitek tej fabuły, sprawi, że lektura tej książki to prawdziwa czytelnicza uczta. -  Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Nikt cię nie odnajdzie od Tove Alsterdal możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Za oknami mamy iście skandynawski klimat. A gdy sięgniemy po najnowszą książkę Tove Alsterdal to owy klimat rozprzestrzeni się w naszych czytelniczych sercach i umysłach. Nie ukrywam, że literatura skandynawska cieszy się moim ogromnym uznaniem. Za ten klimat. Za historie, które mrożą krew w żyłach. Nie inaczej było podczas czytania książki Nikt Cię nie odnajdzie. Znajdziecie w niej to wszystko czego oczekujecie od rasowego kryminału rodem ze Skandynawii.

Nikt Cię nie odnajdzie to drugie spotkanie z Eirą Sjödin, którą mieliśmy okazję poznać w pierwszej części pt. Wiemy, że pamiętasz. Możecie być pewni, że historię zapisaną na kartach najnowszej książki Alsterdal pamiętać będziecie jeszcze długo po zakończeniu lektury.

Nad jeziorem Offersjön w opuszczonym domu odnajdziemy zwłoki zagłodzonego mężczyzny. Zbrodnia dokonana w lasach Ångermanlandii jest brutalna, bowiem mężczyzna został pozbawiony dwóch palców u lewej dłoni. Jednak to nie koniec zatrważających informacji, ponieważ w wyludnionej osadzie Malmberget odnaleziony zostaje mężczyzna, który był więziony w piwnicy. Czy te obie sprawy mają wspólny mianownik? Jaki jest punkt zaczepienia? Kto jest odpowiedzialny za te makabryczne czyny? Odpowiedzi na te pytania poszukiwać będziemy razem z Eirą Sjödin. Jednak to nie koniec tajemniczych zaginięć. Zatem policjantkę z Kramfors czeka wiele pracy, a nas mnóstwo przyjemności z lektury tej książki.

Dodatkowym elementem tej historii, który skupia naszą czytelniczą uwagę jest prywatna sytuacja policjantki. Jak się okazuje jej brat odbywa karę więzienia. Mężczyzna przyznał się do zbrodni, której nie dokonał. Dlaczego? Kogo kryje? A może kogoś się boi? Te pytania również nie pozwolą nam oderwać się od lektury.

Nikt Cię nie odnajdzie to kryminał przez duże K. To historia, która elektryzuje oraz sprawia, że w naszym umyśle uruchamiają się detektywistyczne cechy. Cechy, które będziemy chcieli wykorzystać, aby poznać finał tej sprawy. A możecie być pewni, że nie prędko wpadniecie na właściwy trop. Już Tove Alsterdal się o to postarała, tworząc zawiłą intrygę, którą będziemy chcieli rozwiązać. Ta książka to prawdziwa gratka dla wymagających miłośników kryminałów, którzy tak jak ja chętnie sięgają po skandynawską literaturę.

Mroczny i tajemniczy klimat to mocny punt najnowszej książki Tove Alsterdal. Również styl autorki w połączeniu wszystkich nitek tej fabuły, sprawi, że lektura tej książki to prawdziwa czytelnicza uczta. Zatem nie czekajcie ani chwili dłużej i sięgnijcie po tę książkę. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć