ebook Dla Rouenny
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 332)

Dla Rouenny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich 2 miesiącach
E-book - najniższa cena: 19.95
Audiobook - najniższa cena: 26.90
wciąż za drogo?
-50% 19.95 zł
-40% 23.90 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
29.90 zł
33.53 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Powieść laureatki National Book Award 2018. Proza odważna, bezkompromisowa i zarazem pełna taktu i elegancji. W ebooku „Dla Rouenny” Nunez Sigrid – autorka m.in. „Pełni miłości” i bestsellerowego „Przyjaciela” – dotyka tematu pomijanego w Stanach Zjednoczonych milczeniem. Jej książka to hołd oddany kobietom walczącym zarówno w Wietnamie, jak i na wszystkich innych wojnach, nie tylko z bronią w ręku. To także fragment historii Ameryki i dwóch niegdyś bliskich sobie koleżanek, które po latach spotykają się jako dojrzałe, bardzo różne od siebie osoby.

Bezimienna narratorka, pisarka mieszkająca na Manhattanie, otrzymuje list od Rouenny Zycinski, zapomnianej koleżanki z osiedla na Staten Island, gdzie obie mieszkały w dzieciństwie. Pod koniec lat sześćdziesiątych Rouenna służyła w armii amerykańskiej, pracując jako pielęgniarka na wojnie w Wietnamie, teraz zaś – o czym wspomina niespodziewanie po kilku piwach wypitych w hinduskiej restauracji – chce, by ktoś pomógł jej opisać tamte wydarzenia. Narratorka najpierw odrzuca propozycję, wysłuchuje jednak opowieści i odnawia dawną znajomość.

Czy zdecyduje się pomóc Rouennie?

Znany z wcześniej wydanych po polsku książek autorki portret kobiecej przyjaźni przekształca się w ebooku „Dla Rouenny” w niepokojącą analizę indywidualnego i narodowego wstydu, który Amerykanie próbowali wyprzeć lub zignorować. Druga część książki to opowieść o tym, jak wojna zmieniła Rouennę, jak kazała jej pospiesznie dorosnąć i pomogła ukształtować myśli oraz przekonania na resztę życia.

Sigrid Nunez – autorka „Pełni miłości” oraz „Przyjaciela” nagrodzonego w 2018 roku National Book Award – zachwyci swoich obecnych i nowych czytelników ebookiem „Dla Rouenny” – historią o kobiecie na wojnie, której Ameryka nie mogła wygrać.

Dla Rouenny od Sigrid Nunez możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć