ebook Babilon. Kryminalna historia kościoła
4 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Babilon. Kryminalna historia kościoła
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.56
Audiobook - najniższa cena: 27.94
wciąż za drogo?
29.59 zł Lub 26.63 zł
36.99 zł
36.99 zł Lub 33.29 zł
22.56 zł
30.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kontynuacja bestsellerowej „Gomory”. Stanisław Obirek i Artur Nowak w ebooku „Babilon” odkrywają kryminalną historię instytucji Kościoła, pełną chciwości, zbrodni i hipokryzji. Pokazują Kościół skorumpowany przez ludzi władzy, uwikłany w wojny polityczne, zalękniony wizją synodu, w którym wierni na równi z kapłanami decydowaliby o jego kształcie. Nie jest to jednak książka antykościelna ani antyreligijna. Autorzy piętnują przede wszystkim zakłamanie kościelnych urzędników w przekonaniu, że pomoże to oczyścić sam Kościół i pozwoli mu odzyskać wiarygodność.

SODOMA I GOMORA TO MIASTA ZEPSUCIA I MORALNEJ DEGRENGOLADY, BABILON TO SYMBOL ZNIEWOLENIA.

Współczesnym więzieniem wierzącego człowieka jest kościelny system, który niemal od zarania służy interesom spasionej hierarchii. Perfidia polega na tym, że żywi się on człowiekiem. Nie chodzi tylko o wyzysk i pazerność. Kościół żywi się poczuciem winy jednostki, strzegąc „jedynej słusznej” recepty na życie. Ma nią być ślepe posłuszeństwo i pokora.

Trzymając się faktów, autorzy kreślą kryminalną historię Kościoła, który łupił i mordował ofiary kolonialnej opresji w Kanadzie, przyuczał kobiety w Irlandii do kultury gwałtu, cynicznie wmawiał ustami „świętej” matki Teresy, że cierpienie uświęca, więc nie należy go uśmierzać, prześladował gejów dehumanizującym ich głosem kościelnych liderów uciekających często przed własną tożsamością seksualną.

Ebook „Babilon” pokazuje też Kościół skorumpowany przez ludzi władzy, uwikłany w wojny polityczne, zalękniony wizją synodu, w którym wierni na równi z kapłanami decydują o jego kształcie. Wreszcie Kościół, który nienawidzi kobiet.

Nie jest to jednak książka antykościelna ani antyreligijna. Podobnie jak Frederic Martel w "Sodomie", a wcześniej Obirek i Nowak w "Gomorze", autorzy piętnują przede wszystkim zakłamanie kościelnych urzędników w przekonaniu, że pomoże to oczyścić sam Kościół i pozwoli mu odzyskać wiarygodność.

Babilon. Kryminalna historia kościoła od Artur Nowak, Stanisław Obirek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć