ebook Demon
4.5 / 5.00 (liczba ocen: 43)

Demon
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 31.85
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.85 zł Lub 28.67 zł
34.00 zł
39.90 zł
39.90 zł
31.83 zł
32.81 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ostatni tom serii „Zapomniana Księga”! Brawurowy finał opowieści o Hubercie, który obudził się w świecie rządzonym przez słowiańskie demony! 

Przyjaciele Huberta nie są pewni, czy można ufać Orłowskiemu — jest tajemniczy i niechętny do wszelkich rozmów. Czy on też naprawdę widział przyszłość? Czy chce uniknąć wojny? Przystanek w Grocie będzie tylko początkiem tego, co nadchodzi, a kompania Huberta z enigmatyczną Zuzą na czele odkryje kolejne tajemnice związane z tym, dlaczego doszło do przemiany świata.

Gdy duchy krążą między ludźmi, pora na żniwa, powiadają. Ścieżka, na którą wstąpią bohaterowie, skieruje ich do Wiatrołomu — czyli tam, dokąd prowadzą wszystkie drogi. Hubert nareszcie odnajdzie tego, który może wszystko zmienić, a usłyszane bajki owiane grozą okażą się nie aż takie straszne. Przynajmniej niektóre. 

Zbliża się powódź, nadchodzi diabeł. Czy Hubertowi uda się znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania i czy uratuje tych, którzy są mu drodzy? A co, jeśli demony jednak wygrają tę walkę? 

O e-booku Demon blogerzy napisali: 

Paulina Hendel świetnie opisuje postapokaliptyczny świat i jego pułapki. Nie jest on wolny od animozji między mieszkańcami osad, kłamstw i podchodów. W drodze bohaterowie muszą mierzyć się z różnymi demonami, przy okazji uzupełniając swoją demonologię.  Jeśli lubicie słowiańską fantastykę i postapo, cała ta seria Was zaczaruje. Polecam! -  Bibliotecznie - Katarzyna Chojnacka-Musiał

Demon od Paulina Hendel możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Przykro żegnać się z bohaterami, których się polubiło i towarzyszyło im się przez kilka tomów serii. Tak właśnie mam z ekipą z cyklu Zapomniana Księga autorstwa Pauliny Hendel. Ostatni tom nosi tytuł Demon i w niczym nie odstaje od wcześniejszych części.

Z ogromną przyjemnością i dreszczem emocji wskoczyłam w wir zdarzeń i od razu poczułam się jak u siebie. Nie przeszkadzało mi nawet to, że poprzednie tomy czytałam dość dawno temu. Okazało się, że większość wydarzeń z poprzednich części pamiętałam, więc po prostu ruszyłam za Hubertem i jego przyjaciółmi.

Fascynował mnie ten świat bez zdobyczy techniki, chociaż to byłoby trochę straszne w przypadku braku leków na przewlekłe choroby. Ten wątek autorka właściwie pominęła, wrzucając jedynie zajawki problemu. Nie na tym skupiała się fabuła tego tomu.

Misja Huberta trwa. Marzeniem chłopaka jest stworzenie unii powstałych po apokalipsie osad i wzajemna pomoc w rozwoju. Wraz z przyjaciółmi odwiedza kolejne miejsca, w których przekonuje mieszkańców do współpracy i zaznajamiania się z innymi osadami, a także zaprasza ich na wiec w Święcinie, podczas którego będą mogli dojść do porozumienia i wymienić się ważnymi informacjami.

Przyjemnie było czytać o bohaterach, którzy mają swoje słabości, mogą zostać ranni czy podjąć niewłaściwą decyzję. Stali się dzięki temu bardziej realni w tym fantastycznym uniwersum pełnym dziwnych stworzeń.

Autorka świetnie opisuje postapokaliptyczny świat i jego pułapki. Nie jest on wolny od animozji między mieszkańcami osad, kłamstw i podchodów. W drodze bohaterowie muszą mierzyć się z różnymi demonami, przy okazji uzupełniając swoją demonologię. Wielokrotnie tylko współpraca i zaufanie ratują ich przed śmiercią.

Miłośników serii Żniwiarz czeka miła niespodzianka. Wśród bohaterów pojawią się bowiem Pierwszy i Magda, ale w jakiej wystąpią roli, tego Wam nie zdradzę.

Wymyślony przez autorkę finał może nie należy do moich ulubionych, bo ma formę otwartą, ale z drugiej strony daje nadzieję na jakiś dalszy ciąg, może w formie nowej serii, może dodatku? Byłoby fajnie znów spotkać Huberta Sierpnia i jego przyjaciół.

Jeśli lubicie słowiańską fantastykę i postapo, cała ta seria Was zaczaruje. Polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Demon miał być, według zapowiedzi, finałową już opowieścią o przygodach Huberta i jego przyjaciół w postapokaliptycznym świecie. W ten sposób trylogia przekształciła się już w pentalogię. A jeśli dodamy, że w powieści spotykają się bohaterowie dwóch cykli – Zapomnianej księgi i Żniwiarza – to można nawet zaryzykować, że mamy do czynienie z dekalogią.

Nie sposób uniknąć opowiadania o fabule, jeśli chce się zrecenzować, sięgającą różnych uniwersów, książkę. W ostatniej części Żniwiarza można było przeczytać kilka zdań, które odwoływały się do apokalipsy opisanej w Zapomnianej księdze. Nie wydaje się szczególnie dziwne, że obecnie Hubert z przyjaciółmi spotyka Magdę i Pierwszego Żniwiarza z drugiego cyklu. Nie do końca wiadomo po co. Bohaterowie nie dowiadują się pełnej prawdy o Magdzie i Pierwszym. Nie wiadomo, czemu ma służyć to spotkanie, bo niewiele zmienia poza kilkoma ubocznymi przygodami. To jest ta strzelba, która według Czechowa powinna wystrzelić, ale u Pauliny Hendel nie wystrzeliła.

Uważny czytelnik, znający wszystkie dotychczasowe książki, wprawdzie się zaczyna domyślać. Ale autorka zostawia go z domysłami samego. Demon opowiada o próbach odzyskiwania przez niedobitków cywilizacji umiejętności, które utracili, przywrócenia do użytku urządzeń i maszyn i o tym, że się to nie udaje. Czy alternatywą jest prymitywna egzystencja na poziomie sprzed pierwszej rewolucji technicznej? Tego się niestety nie dowiemy z piątego tomu cyklu.

Narzekałem już wcześniej na pewną niekonsekwencję autorki, na pisanie kolejnych tomów swoich powieści, jakby to były odcinki serialu. Teraz zaś mamy tom finałowy. Miało być „brawurowe zakończenie historii Huberta”, a mamy zawieszony w próżni niewypał. Szkoda. Paulina Hendel dysponuje niezłym warsztatem językowym, jej narrację przyjemnie się czyta, ale to wszystko, co mogę dobrego napisać o ostatniej powieści cyklu. Mogę się zresztą założyć, że ciąg dalszy nastąpi.

Ocena: 2/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć