ebook Anne z Redmondu
4.2 / 5.00 (liczba ocen: 173067)

Anne z Redmondu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 21.95
wciąż za drogo?
-33% 21.95 zł
40.83 złpremium: 26.34 zł Lub 26.34 zł
35.00 zł
35.12 zł Lub 31.61 zł
43.90 zł
30.73 zł
35.10 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzeci tom przygód rudowłosej Anne Shirley w znakomitym przekładzie Anny Bańkowskiej.

Anne ma już osiemnaście lat. W końcu zostawia za sobą rodzinny dom – a w nim Marillę oraz bliźnięta, Dorę i Davy’ego – i wyjeżdża na studia w Redmond College. Wpada w wir nauki, ale ciężka praca nie uchroni jej przed niespodziewanymi zdarzeniami. W ciągu tych czterech lat czeka ją mnóstwo wyzwań: nowe przyjaźnie, spośród których najważniejsza okazuje się ta z Philippą, walka o stypendium Thornburna czy pierwsze próby literackie. Pojawia się także nowy adorator, Roy Gardner, mężczyzna jak żywcem wyjęty z romantycznych marzeń Anne. Znajomość coraz bardziej się zacieśnia, lecz gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla Gilberta… ?

Droga do dorosłości potrafi być niezwykłą próbą sił. Na szczęście Anne nie opuszcza poczucie humoru, bogata wyobraźnia i odrobina szaleństwa.

Powieść ukazała się w 1915 roku – na ten tom czytelnicy musieli czekać aż pięć lat od wydania Anne z Avonlea, spotkała się jednak ze znakomitym przyjęciem.

Anne z Redmondu od Lucy Maud Montgomery możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Anne Shirley i jej perypetie to zdecydowanie seria mojego dzieciństwa.

O ile pierwszy i drugi tom przygód rudowłosej Anne odkopałam z czeluści pamięci, to czułam, jakbym Anne z Redmondu czyli Anię na uniwersytecie czytała po raz pierwszy. Być może dlatego, że nie do końca rozumiałam o co chodzi z tym całym studiowaniem i nie rozumiałam dylematów Anne. Dlatego tak bardzo cieszę się z ponownej lektury. W doskonałym (powtarzam się, wiem) tłumaczeniu Anny Bańkowskiej.

Nadal podtrzymuję to, co wielokrotnie powtarzałam: nowy przekład to najlepsze, co mogło spotkać tę serię.

Anne opuszcza ukochane Zielone Szczyty i z ogromnym niepokojem i nieśmiałymi przebłyskami entuzjazmu rozpoczyna studia. Dorasta. Więcej rozumie. Jej bogata wyobraźnia walczy z rozsądkiem. Anne przekona się także, że spełnione marzenia nie zawsze przynoszą upragnione szczęście... bo to szczęście było już dawno, tuż obok.

Po dwóch poprzednich tomach, które przyjęłam z nieokiełznaną euforią Anne z Redmondu przyniosła odrobinę więcej refleksji - takiej "na poważnie". Entuzjastyczne podejście do życia jakie reprezentuje Anne było urocze kiedy była dzieckiem, nastolatką. Jako młoda kobieta sprawia wrażenie nieco oderwanej od rzeczywistości. Owszem - miłość do świata, dostrzeganie we wszystkim piękna i podążanie za marzeniami jest ważne, ale niekiedy pragmatyczne podejście Marylli byłoby bardziej na miejscu. No i w końcu pojawiła się w tej serii postać, która mnie soczyście irytuje - Philippa. O matulu! W konforontacji z tą rozkapryszoną nastolatką nawet bujająca w obłokach Anne wydaje się być kobietą idealną.

Przepiękna oprawa graficzna idealnie komponuje się ze świeżością i nutką nostalgii jaką znajdziemy w środku.
Doskonała seria, w której zakochuję się ponownie. I chociaż uważam, że Anne z Redmondu jest odrobinę mniej ciekawa od poprzednich tomów, to ze zniecierpliwieniem czekam na kolejną część.

Ocena: 5-/6 czytaj więcej
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć