ebook Opowiem Ci bajkę - audiobook
3 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 2)

Opowiem Ci bajkę - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 20.21
Audiobook - najniższa cena: 17.96
wciąż za drogo?
17.96 złpremium: 10.78 zł Lub 10.78 zł
20.21 zł
31.90 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
-38% 24.70 zł
36.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W wyniku reformy szkolnictwa, pierwszy rocznik szóstoklasistów idzie do siódmej klasy. Dyrektor Biedrzycki, który nie lubi zatrudniać ludzi „z ulicy”, dzwoni do Weroniki Nowackiej i prosi ją o powrót do szkoły. Kontaktuje się również z Zuzanną Słowik, emerytowaną nauczycielką. Chce, żeby przyjęła etat polonistki.

Edyta Jesionowska zatrudnia Antka. Student ma się opiekować ośmioletnią Patrycją, odbierać ją ze szkoły i pomagać jej w odrabianiu lekcji. Chłopak wpada w oko starszej córce Edyty. Wkrótce dziewczyna wyjawia matce dramatyczną tajemnicę, a Antek zostaje zamordowany w zagadkowych okolicznościach.

Jak sekrety wpłyną na dalsze życie rodziny i szkolną rzeczywistość? Do jakich wniosków doprowadzi  śledztwo prowadzone przez Pawelca i Szubę?

Małgorzata Rogala kolejny raz zabiera nas do środowiska nastolatków oraz ich zawiłych relacji z rówieśnikami, nauczycielami i rodziną.

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Laury Breszki.

O audiobooku Opowiem Ci bajkę blogerzy napisali: 

Napisana lekkim stylem powieść świetnie słucha się dzięki interpretacji Laury Breszki. Polecam na wieczorny relaks. - Bibliotecznie - Katarzyna Chojnacka-Musiał

Opowiem Ci bajkę - audiobook od Małgorzata Rogala możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Jaka szkoda, że cykl szkolny Małgorzaty Rogali ma tylko trzy tomy... Mam nadzieję, że to nie będzie koniec i wkrótce Weronika Nowacka stanie przed kolejną sprawą.

W wyniku reformy szkolnictwa gimnazja są wygaszane, a Weronika zostaje poproszona przez dyrektora szkoły podstawowej, w której pracowała, o zastąpienie obecnej pedagożki, która przebywa na dłuższym zwolnieniu. Nowacka nie zamierza wracać w oświatowy kierat, jednak ostatecznie ląduje w swoim dawnym gabinecie. Nie musi długo czekać na "atrakcje" związane z pracą z dziećmi i młodzieżą.

Kiedy Edyta Jesionowska decyduje się zatrudnić studenta pedagogiki do opieki nad młodszą córką Patrycją, nie spodziewa się, że chłopak wpadnie w oko jej starszej córce, Kamili. Nastolatka zadurza się w Antku i próbuje go zachęcić do nawiązania bliższej relacji. Wkrótce lawina zdarzeń doprowadza do tragedii. Z pozoru błaha, ale i bardzo samolubna decyzja nastolatki staje się wierzchołkiem góry lodowej, o którą rozbija się życie wielu osób. Zostają znalezione zwłoki studenta. Kto go zabił? Czym chłopak zawinił mordercy? Jak przebiegnie śledztwo i do jakich wniosków dojdą policjanci?

Teoretycznie sporo wiemy już na wstępie, zanim akcja się rozkręci. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem pojawia się coraz więcej wątpliwości. Kto mógł mieć motyw, by podnieść rękę na spokojnego i sympatycznego studenta, który kochał pracę z dziećmi?

W trzecim tomie również możemy obserwować bardzo udanie przedstawione tło obyczajowe, szkolne akcje o różnym kalibrze, rozmowy nauczycielek, wtręty rodziców i problemy nastolatków. Autorka bardzo realistycznie opisała współczesną młodzież, pełną pretensji, roszczeniową, a przede wszystkim skupioną na sobie i swoich problemach. Kto nie miał okazji pracować w szkole, ten nie dostrzeże wielu podobieństw do tego miejsca w realu. Uważam, że research w tym temacie był naprawdę wnikliwy.

Napisana lekkim stylem powieść świetnie słucha się dzięki interpretacji Laury Breszki. Polecam na wieczorny relaks.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć