ebook Opowiem ci bajkę
3 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Opowiem ci bajkę
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.21
Audiobook - najniższa cena: 17.96
wciąż za drogo?
20.21 zł
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
27.39 zł
31.90 zł
35.92 zł Lub 32.33 zł
24.70 zł
36.89 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Problemy szkolne, pierwsze miłości – wszystko to nieoczekiwanie zamienia się w koszmar. Czy śledztwo prowadzone w sprawie tajemniczego zabójstwa uratuje świat Edyty Jesionowskiej? Małgorzata Rogala kolejny raz odsłania przed nami świat nastolatków i ich zawiłych relacji z rówieśnikami, nauczycielami i rodziną.

W wyniku reformy szkolnictwa, pierwszy rocznik szóstoklasistów idzie do siódmej klasy. Dyrektor Biedrzycki, który nie lubi zatrudniać ludzi „z ulicy”, dzwoni do Weroniki Nowackiej i prosi ją o powrót do szkoły. Kontaktuje się również z Zuzanną Słowik, emerytowaną nauczycielką. Chce, żeby przyjęła etat polonistki.

Edyta Jesionowska zatrudnia Antka. Student ma się opiekować ośmioletnią Patrycją, odbierać ją ze szkoły i pomagać jej w odrabianiu lekcji. Chłopak wpada w oko starszej córce Edyty. Wkrótce dziewczyna wyjawia matce dramatyczną tajemnicę, a Antek zostaje zamordowany w zagadkowych okolicznościach.

Jak sekrety wpłyną na dalsze życie rodziny i szkolną rzeczywistość? Do jakich wniosków doprowadzi śledztwo prowadzone przez Pawelca i Szubę?

O e-booku Opowiem ci bajkę blogerzy napisali: 

Powieści z Weroniką Nowacką to nie tylko wciągająca kryminalna rozrywka, lecz także bez wątpienia cykl o charakterze edukacyjnym. Opowiem ci bajkę powinien przeczytać każdy rodzic nastolatka, zwłaszcza ten, któremu trudno uwierzyć, że także jego dziecko jest zdolne do karygodnych uczynków. - SieCzyta - Kasia Sosnowicz

Małgorzata Rogala wciąga czytelnika w meandry ludzkich umysłów, złożone, pełne tajemnic, nawet dla najbardziej zainteresowanych i przekładające się na decyzje, niosące z sobą konsekwencje. W takich okolicznościach prowadzenie śledztwa staje się szukaniem odpowiedzi na bardzo podchwytliwe pytania i baczne ich analizowanie pod kątem tego, co już wiadomo oraz śladów, bo prawda ukryta jest gdzieś w stworzonym przez nie labiryncie. -  Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Opowiem ci bajkę od Małgorzata Rogala możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jaka szkoda, że cykl szkolny Małgorzaty Rogali ma tylko trzy tomy... Mam nadzieję, że to nie będzie koniec i wkrótce Weronika Nowacka stanie przed kolejną sprawą.

W wyniku reformy szkolnictwa gimnazja są wygaszane, a Weronika zostaje poproszona przez dyrektora szkoły podstawowej, w której pracowała, o zastąpienie obecnej pedagożki, która przebywa na dłuższym zwolnieniu. Nowacka nie zamierza wracać w oświatowy kierat, jednak ostatecznie ląduje w swoim dawnym gabinecie. Nie musi długo czekać na "atrakcje" związane z pracą z dziećmi i młodzieżą.

Kiedy Edyta Jesionowska decyduje się zatrudnić studenta pedagogiki do opieki nad młodszą córką Patrycją, nie spodziewa się, że chłopak wpadnie w oko jej starszej córce, Kamili. Nastolatka zadurza się w Antku i próbuje go zachęcić do nawiązania bliższej relacji. Wkrótce lawina zdarzeń doprowadza do tragedii. Z pozoru błaha, ale i bardzo samolubna decyzja nastolatki staje się wierzchołkiem góry lodowej, o którą rozbija się życie wielu osób. Zostają znalezione zwłoki studenta. Kto go zabił? Czym chłopak zawinił mordercy? Jak przebiegnie śledztwo i do jakich wniosków dojdą policjanci?

Teoretycznie sporo wiemy już na wstępie, zanim akcja się rozkręci. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem pojawia się coraz więcej wątpliwości. Kto mógł mieć motyw, by podnieść rękę na spokojnego i sympatycznego studenta, który kochał pracę z dziećmi?

W trzecim tomie również możemy obserwować bardzo udanie przedstawione tło obyczajowe, szkolne akcje o różnym kalibrze, rozmowy nauczycielek, wtręty rodziców i problemy nastolatków. Autorka bardzo realistycznie opisała współczesną młodzież, pełną pretensji, roszczeniową, a przede wszystkim skupioną na sobie i swoich problemach. Kto nie miał okazji pracować w szkole, ten nie dostrzeże wielu podobieństw do tego miejsca w realu. Uważam, że research w tym temacie był naprawdę wnikliwy.

Tę napisaną lekkim stylem powieść polecam na wieczorny relaks.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Bibliotecznie
Opowiem ci bajkę to trzeci tom serii o Weronice Nowackiej, która pracuje jako szkolna pedagog. W moim odczuciu nieznajomość wcześniejszych części nie odbiera przyjemności z lektury i łatwo można się odnaleźć w życiu i przeszłości bohaterki. Do tej szkoły uczęszcza do 7 klasy Kamila - opiekunem jej młodszej siostry jest Antek, student pedagogiki, który szybko robi na Kamili duże wrażenie. Dochodzi do pewnych wydarzeń, które mają tragiczne skutki. Trzeba rozwikłać pewną śmierć i zasadność poważnych zarzutów. A w samym centrum wydarzeń jest Weronika, która sama próbuje poradzić sobie ze swoimi demonami.

Autorka jak zwykle mnie nie zawiodła. Świetnie utkała tę historię, angażując od samego początku i wywołując wiele - często sprzecznych emocji. Porusza trudne tematy, zaś sama historia jest naprawdę wielopłaszczyznowa i czasem nieoczywista. Zadaje ważne pytania i pozwala czytelnikowi na zastanowienie się i obranie własnej drogi. Mam nadzieję, że autorka nie poprzestała na tym tomie, bo równie dobrze, jak kryminały, wychodzą spod jej pióra historię obyczajowe jedynie z kryminalnym tłem.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Zakątek czytelniczy
Za prawdę czasem bierzemy to, czym w rzeczywistości nie jest. Wierzymy w słowa, bo dlaczego mielibyśmy tego nie robić? Wypowiadają je osoby do jakich mamy zaufanie więc po prostu przyjmujemy je za prawdziwe. Jednak one nie zawsze odzwierciedlają fakty, czasem są kłamstwem, wynikiem strachu lub zimnej kalkulacji. Od tego już krok do błędnych decyzji, działanie w dobrej wierze wcale nie jest usprawiedliwieniem, zwłaszcza przekraczamy granice.

Powrót do szkoły dla większości nie jest łatwy. Dla Weroniki i Zuzanny nie powinien on stanowić problemu, są przecież po drugiej stronie, należą w końcu do grona pedagogicznego, lecz obie wracają po dłuższej przerwie w mury szkolne i zdają sobie sprawę jaka jest ich rola. Uczniowie mają swój świat, nie tak prosty jak sądzą rodzice i jest w nim miejsce na tajemnice, które mogą mieć ogromny wpływ na wszystkich. Edyta stara się być jak najbliżej swoich córek i zapewnić im jak najlepsze warunki, kiedy ginie Antek, opiekun młodszej córki, jest tym zszokowana. Kto mógł zabić studenta? Na to pytanie odpowiedzi szukają śledczy i nie jest ono jedynym, gdyż zagadek jest więcej, a dochodzenie ujawnia kolejnych podejrzanych i nowe okoliczności, zmieniające punkt widzenia na sprawę. Czym kierował się sprawca, odkrycie jego motywów jak zawsze jest kluczowe, lecz przy okazji na jaw wychodzi prawda, jakiej niektórzy się nie spodziewali się i pokazujące jak łatwo zawieść zaufanie oraz ile znaczą raz wypowiedziane słowa …

Nieodkładalna? Oczywiście! Jeszcze jeden rozdział? W żadnym wypadku, z góry wiedziałam, że jak rozpocznę lekturę to będę ją kontynuowała aż do samego końca. Zaskoczenie? W najmniej spodziewanych momentach i burzące wszystkie nasze założenia! O jakiej książce piszę? Najnowszej autorstwa Małgorzaty Rogali, na która czekałam niecierpliwie i miałam okazję przeczytać przedpremierowo. Oczekiwania jak zawsze były ogromne, a i tak Opowiem ci bajkę zaskoczyło mnie rozwojem akcji w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu. Szkolna rzeczywistość, w jakiej odnaleźć się trudno nie tylko młodzieży, ale również dorosłym, rodzinne relacje, kilka pokoleń oraz sekrety, o jakich istnieniu większość nie wie, co nie oznacza, iż nie mają wpływu na nieświadomych ich istnienia. No i słowa, jakich siły zbyt często nie docenia się. Pisarka z niezwykłą wnikliwością przedstawia czytelnikom historię mogącą wydarzyć się wszędzie i większości z nas. Zaczyna się niewinnie albo raczej to pozory, pod nimi kryje się to, co najważniejsze, nie dostrzeżone w porę, jeśli do tego dodamy zaufanie i sporą dawkę gwałtownych emocji to otrzymujemy wprost doskonałe podwaliny pod działanie w afekcie. Co może być jego efektem? Zbrodnia, jaka wcale nie jest tak prosta do rozwikłania. Małgorzata Rogala wciąga czytelnika w meandry ludzkich umysłów, złożone, pełne tajemnic, nawet dla najbardziej zainteresowanych i przekładające się na decyzje, niosące z sobą konsekwencje. W takich okolicznościach prowadzenie śledztwa staje się szukaniem odpowiedzi na bardzo podchwytliwe pytania i baczne ich analizowanie pod kątem tego, co już wiadomo oraz śladów, bo prawda ukryta jest gdzieś w stworzonym przez nie labiryncie.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Powieści z Weroniką Nowacką to nie tylko wciągająca kryminalna rozrywka, lecz także bez wątpienia cykl o charakterze edukacyjnym. Opowiem ci bajkę powinien przeczytać każdy rodzic nastolatka, zwłaszcza ten, któremu trudno uwierzyć, że także jego dziecko jest zdolne do karygodnych uczynków.

Na prośbę dyrektora pedagog Weronika Nowacka i emerytowana polonistka Zuzanna Słowik wracają po dłuższej przerwie na szkolny etat. W placówce zastają rozbrykaną młodzież i problemy, o których kilka lat wcześniej nikt by nawet nie pomyślał. Gdy w rodzinie jednej z uczennic dochodzi do traumatycznego zdarzenia, a potem tragedii, obie panie starają się wesprzeć podopieczną, a także pomóc policji w dotarciu do prawdy. A ta jak zwykle okaże się mroczna i przytłaczająca.

O powieściach Małgorzaty Rogali spokojnie można powiedzieć, że są historiami z misją. Ich głównym zadaniem – przynajmniej w moim odczuciu – jest wstrząśnięcie czytelnikiem i zwrócenie mu uwagi na problemy, które mogą być tragiczne w skutkach, jeśli zawczasu nie zaczniemy z nimi walczyć. Silny społecznie kontekst warszawska pisarka zgrabnie wplata w nieprzewidywalną kryminalną intrygę, w myśl zasady, że najchętniej „uczymy się”, bawiąc. Od lat zastanawiam się, jak Rogala to robi, że o trudnych emocjonalnie sprawach potrafi pisać z taką literacką lekkością i plastycznością, nie odbierając im jednocześnie ani grama powagi. Na taki wyczyn jest w stanie zdobyć się jedynie niezwykle uważna na świat dusza.

W Opowiem ci bajkę autorka po raz kolejny przygląda się nastolatkom oraz relacjom, jakie nawiązują nie tylko z rówieśnikami. W czasach gdy media społecznościowe stają się autorytetem i wręcz uzależnieniem dla wielu młodych osób, rodzicom trudno zainteresować ich czymkolwiek innym, a także zapanować nad tym, co ich pociechy robią w sieci. Potrzeba internetowego zaistnienia wśród znajomych w połączeniu z burzą hormonalną i typowymi nastoletnimi problemami może być tragiczna w skutkach. Młodość niestety rzadko zastanawia się nad konsekwencjami. Zraniona duma, odrzucona miłość, niespełnione marzenie stają się motorem do działań dla nas dorosłych czasem niepojętych i tym bardziej przerażających, gdy okazuje się, że nieodwracalnych. Jak dobrze znamy swoje nastoletnie dzieci? Czy faktycznie nie są one zdolne do karygodnych uczynków? I wreszcie, czy starczy nam sił, by razem z nimi ponieść wszelkie konsekwencje?

Opowiem ci bajkę to historia jednej nieprzemyślanej decyzji, która uruchamia serię tragicznych zdarzeń i pochłania bohaterów niczym lawina. Napisana z typową dla Rogali empatią dla obu stron dramatu, a także niezwykłą czułością dla tych postaci, którym przyświecają szlachetne wartości. Wstrząsająca, bo uświadamiająca rodzicom, że często dla własnej wygody i świętego spokoju odpuszczają pewne rzeczy, licząc, że dzieci wychowają się same. A to przecież oni powinni być przewodnikami młodych w tym okrutnym i bezwzględnym świecie – przewodnikami uważnymi, wyrozumiałymi, gdy jednak trzeba, także surowymi i wymagającymi.

W powieści nie zabrakło rzecz jasna znanego z poprzednich tomów policyjnego duetu w osobach Pawelca i Szuby, a także wątków z prywatnego życia głównych bohaterów. Wspaniale jest obserwować, jak pewne relacje pięknie się rozwijają, jak nareszcie goszczą w nich spokój i harmonia. Bo przecież każdy zasługuje na szczęście.

Czytajcie, bo to naprawdę ważna i potrzebna powieść!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©SieCzyta
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć