ebook Spirytystka
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 7)

Spirytystka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 31.43
Audiobook - najniższa cena: 31.43
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
31.43 zł
34.00 zł
35.92 zł Lub 32.33 zł
44.90 zł
29.19 zł
31.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Mortalista powraca! Drugi tom serii „Honoriusz Mond” – jeszcze bardziej mroczny i wciągający w świat zbrodni niż poprzednia część. W ebooku „Spirytystka” Max Czornyj prowadzi czytelników do darknetu…

Śmierć nie pozwala o sobie zapomnieć. Nigdy.
W okolicach Krakowa grasuje wynaturzony morderca. Policja dociera do niego dzięki wskazówkom Honoriusza Monda. Szaleniec zostaje zastrzelony w trakcie odprawiania makabrycznego rytuału.
Były kierownik katedry mortalistyki pragnie odciąć się od śledztw. Skupia się na pracy w firmie sprzątającej Allegry Szmit, jednak po raz kolejny okazuje się, że od śmierci nie można uciec.
Dochodzi do kolejnego morderstwa. Zostaje ono dokonane w podobny sposób, jak wcześniejsze. Problem w tym, że szczegóły znał tylko zastrzelony sprawca oraz Honoriusz Mond. Tymczasem Mortalista sam nie do końca ufa swoim zmysłom.

Czy to możliwe, by Mond był tajemniczym geniuszem zła, znanym użytkownikom darknetu?
Czy będzie miał odwagę odnaleźć mordercę?

O e-booku Spirytystka blogerzy napisali: 

Fabuła Spirytystki sprawia, że wręcz płyniecie po kolejnych stronach, zatapiając się w śledztwie. Jego rozwiązanie nie jest tak oczywiste – przecież zagadkę tę utkał Max Czornyj – mistrz operowania słowem i ludzkimi emocjami. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Spirytystka od Max Czornyj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Po przeczytaniu Mortalisty byłem przekonany, że Honoriusz Mond będzie bohaterem, który zapisze się we współczesnej polskiej literaturze. Wszak wykreował go Max Czornyj, pisarz posiadający niewyobrażalny talent do tworzenia postaci oraz historii, której są bohaterami. Teraz gdy Spirytystka ujrzała światło dzienne, mogę przyznać, że pochodzący z Lublina pisarz charakteryzuje się maxymalną maestrią słowa. Myślę, że każdy, kto zna twórczość autora, wie, że nie przesadzam. A Ci zaś, którzy nie dowierzają mym słowom, niech czym prędzej sięgną po „Spirytystkę”. Ona otworzy oczy wszystkim niedowiarkom.

Max Czornyj w niebywały sposób utkał nitki fabuły tej książki. A każdą z tych nitek połączył, tworząc kolejny materiał na bestseller. Honoriusz Mond oraz Allegra Szmit to duet, z którym chce się przebywać. I choć Mond pracuje w firmie sprzątającej Szmit, to śmiertelne zagadki lgną do niego, łącząc go niczym igłę z nitką. A dzięki temu czytelnik może zszyć się ze sprawą, w której bohaterowie tej książki będą uczestniczyć. Nie da się ukryć, że już od pierwszej strony chce się towarzyszyć im w rozwikłaniu kolejnej morderczej zagadki, która trapi krakowską policję.

Czy Mond im pomoże? Czy będzie chciał? A może demony przeszłości będą tak silne, że nie udźwignie on ciężaru tej sprawy? Co ważne nie będzie sam – pomoże mu Allegra oraz każdy czytelnik, który rozpocznie swą czytelniczą przygodę ze Spirytystką.

Niedaleko Krakowa grasuje bestia w ludzkiej skórze. Morderca sieje strach wśród okolicznej społeczności. Porywa on kobietę z trójką dzieci. Obraz z przeprowadzonych na nich torturach umieszcza w sieci. Dzięki wsparciu Monda policja trafia na ślad szaleńca, który zostaje zastrzelony podczas odprawiania rytuału. Czy zatem mieszkańcy mogą spać spokojnie? Czy policja może ogłosić swój spektakularny sukces? Niestety w niedługim odstępie czasu dochodzi do kolejnej, podobnej zbrodni. Sęk w tym, że jej szczegóły znają tylko dwie osoby – zamordowany szaleniec oraz Honoriusz Mond. Czy zatem nasz bohater uwikłany jest w morderstwo? A może jego umiejętność spoglądnięcia śmierci w oczy, pomoże odnaleźć mordercę?

Ważne, abyście w natłoku codziennych obowiązków znaleźli czas na lekturę Spirytystki. Nawet nie zorientujecie się, kiedy przeczytacie tę książkę. Jej fabuła sprawi, że wręcz płyniecie po kolejnych stronach, zatapiając się w śledztwie. Jego rozwiązanie nie jest tak oczywiste – przecież zagadkę tę utkał Max Czornyj – mistrz operowania słowem i ludzkimi emocjami. Brutalne opisy, krwisty język to mocne znaki rozpoznawcze twórczości pisarza, które zapisane są również na kartach Spirytystki. Zdecydowanie polecam i czekam na kolejną książkę z Honoriuszem Mondem i Allegrą Szmit.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć