ebook Propozycja dżentelmena
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 88891) Ilość stron (szacowana): 295

Propozycja dżentelmena
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 26.40
Audiobook - najniższa cena: 29.43
wciąż za drogo?
empik#EMPIK GO BOOK
empik#EMPIK GO BOOK
31.62 złpremium: 20.40 zł Lub 20.40 zł
26.40 zł Lub 23.76 zł
28.90 zł
30.60 zł Lub 27.54 zł
33.90 zł
26.40 zł
26.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. „Romantyczna opowieść w konwencji klasycznej baśni o Kopciuszku przeniesiona w barwne czasy regencji. Urzekający romans z tajemnicą rodzinną w tle, napisany w jak zwykle błyskotliwym i dowcipnym stylu niezawodnej Julii Quinn” – „Publishers Weekly”

Czy ona przyjmie jego propozycję zanim wybije północ?

Sophie Beckett nigdy nawet nie marzyła, że weźmie udział w słynnym balu maskowym lady Bridgerton, i do tego, że spotka na nim prawdziwego księcia z bajki! Choć jest córką hrabiego, została przez złą macochę zdegradowana do roli służącej. Ale teraz, wirując w silnych ramionach zabójczo przystojnego Benedicta Bridgertona, czuje się jak księżniczka. Niestety wie, że czar tej nocy pryśnie, gdy zegar wybije północ…

Kim była ta oszałamiającej urody dama? Od tamtej magicznej nocy, gdy ujrzał ją po raz pierwszy, Benedict Bridgerton nie może o niej zapomnieć i stał się kompletnie nieczuły na uroki innych kobiet. No może z wyjątkiem jednej z pokojówek, której uroda i wdzięk wydają mu się dziwnie znajome. Przysiągł znaleźć i poślubić tajemniczą pannę z balu, ale ta czarująca pokojówka osłabia nieco to postanowienie…

O e-booku Propozycja dżentelmena blogerzy napisali:

Propozycja dżentelmena to lekka, wciągająca lektura i po prostu świetna zabawa. I chociaż biedna Sophie cierpi, wiemy, że wszystko dobrze się ułoży – ponieważ te książki zawsze mają szczęśliwe zakończenia! - Paulina Kaleta - Reading My Love

Propozycja dżentelmena od Julia Quinn możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
W świecie pełnym poważnych książek fajnie jest mieć czas na zabawę i taką jak książki o Bridgertonach, w których od czasu do czasu można znaleźć rozrywkę.

W trzeciej książce z serii Benedict Bridgerton szuka miłości. Rodzina Bridgerton słynie z ośmiorga zadziwiająco atrakcyjnych dzieci, dogodnie nazwanych w kolejności alfabetycznej. I podczas gdy seria książek zaczęła się nie w porządku, koncentrując się na Daphne, najstarszej córce, ale czwartym dziecku, reszta serii pozostaje wierna alfabetowi. Co prowadzi nas do Benedykta właśnie.

Benedykt jest drugim synem - bez tytułu, ale pochodzi z szanowanej rodziny, mimo to ma bardzo przyjemny majątek, więc teraz, gdy jego starszy brat wicehrabia jest szczęśliwie żonaty, Benedykt jest uważany za najlepszy kąsek w sezonie towarzyskim.

Tymczasem poznajemy biedną Sophie Beckett, l nieślubną córkę pewnego hrabiego. Gdy ojciec Sophie umiera jej los odmienia się o 180 stopni i dziewczyna trafia pod skrzydła okrutnej macochy. Jej los jest opłakany.

Tak, jak zdążyliście zauważyć to opowieść o Kopciuszku! Nie miałam pojęcia, ale od samego początku stało się to oczywiste. Autorka Julia Quinn na tyle zręcznie buduje fabułę, by bawić się podstawową bajką i utrzymywać ją w świeżości, jednocześnie wplatając tradycyjne wzory w historię. Jednak po pewnych zdarzeniach akcja się interesująco rozwija, a Aspekty podobne do Kopciuszka stają się cichszymi elementami i tłem.

Propozycja dżentelmena to szybka, przyjemna lektura. Poza główną historią miłosną możemy spędzać więcej czasu z członkami rodziny Bridgerton, zwłaszcza z matką Violet, która jest cudowna pod wieloma względami.

Kilka ogólnych przemyśleń:

- To zabawne, gdy główne postacie z poprzednich książek (Daphne i Anthony) pojawiają się jako background. Są małżeństwem, szczęśliwi, mają dzieci - i nie ma nic więcej do powiedzenia na ich temat. Więc według romansów przestajesz być interesujący po ślubie?

- Młodsze rodzeństwo Bridgertonów dorasta! Gregory i Hiacinth nie są już małymi dziećmi, ale nadal będzie dziwnie widzieć ich jako romantycznych bohaterów w kolejnych książkach.

- Naprawdę trudno nie być wściekłym na to, jak źle biedna Sophie była traktowana przez całe życie, zwłaszcza przez jej ojca, który nigdy nie okazywał jej żadnego uczucia.

- Lady Whistledown nadal jest zabawna i bystra. Tutaj jej aktualizacje obejmują wiadomości o „wojnach pokojówek”, w których Araminta i Lady Featherington kradną sobie nawzajem swoje służby.

Podsumowując, Propozycja dżentelmena to lekka, wciągająca lektura i po prostu świetna zabawa. I chociaż biedna Sophie cierpi, wiemy, że wszystko dobrze się ułoży – ponieważ te książki zawsze mają szczęśliwe zakończenia!

Czy będę kontynuować serię o Bridgertonach? Absolutnie! W końcu wynik to teraz troje rodzeństwa Bridgertonów - jeszcze zostało pięcioro!

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć