ebook Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny - audiobook
4 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 5)

Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 31.61
Audiobook - najniższa cena: 41.71
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
41.71 zł Lub 37.54 zł
44.90 zł
44.90 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
44.90 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Poznaj Tymka, który mieszka w Kamieńcu Ząbkowickim – miejscowości uśpionych tajemnic, a może nawet klątwy! Pewnego dnia zaczynają dziać się tam dziwne i niepokojące rzeczy… Przed nami detektywistyczna podróż w świat zagadek i przygód. Słowiańska magia, niezwykłe legendy oraz fascynująca historia zabytków owianych tajemnicą – czekają na nas w pierwszej części serii „Czarny Kot” Sylwii Winnik.

W Kamieńcu Ząbkowickim pewnego dnia zaczynają dziać się dziwne rzeczy:
• Tuż przed domem Tymka, na błoniach pałacowych, pojawiają się tysiące kotów.
• Znika gosposia Michalina.
• Tymka śledzi tajemnicza postać z drewnianą laską.
• Pojawia się pewna zła kobieta.

Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Rozpoczynają się wakacje i do Kamieńca przyjeżdża Tosia. Aby zmienić bieg niebezpiecznych wydarzeń, Tymek i Tosia, a także pewien Kot, muszą cofnąć się w czasie – i to niemal o 150 lat – oraz znaleźć ukryte w Pałacu królewny Marianny Orańskiej stronice tajemniczej Księgi Wiedzy.

Audiobooka wysłuchasz w interpretacji Artura Barcisia.

O audiobooku Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny blogerzy napisali: 

Interpretacja Artura Barcisia jest genialna. Wiedziałam, że będzie pięknie. Właściwie z audiobooka zrobiło się minisłuchowisko, bo aktor każdemu bohaterowi przeznaczył inny głos, co bardzo ułatwiało słuchanie. Moją faworytką została wiewiórka Basia. Mała zadziora, której wszędzie było pełno, a jej wypowiedzi były bardzo zabawne. - Bibliotecznie - Katarzyna Chojnacka-Musiał

Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny - audiobook od Sylwia Winnik możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Od czasu do czasu sięgam po książki dla dzieci i młodzieży, szczególnie, kiedy znam autora lub autorkę z innych powieści. Wtedy ciekawi mnie, jak odnaleźli się w literaturze dziecięcej. Tym razem sięgnęłam po powieść dla dzieci autorstwa Sylwii Winnik pt. Tymek, Czarny Kot i zagadki Pałacu Marianny. Zdecydowałam się na wersję do słuchania, ponieważ audiobook czyta Artur Barciś, którego bardzo lubię.

Głównym bohaterem tej historii jest Tymek, chociaż możliwe, że pewien Kot by się ze mną nie zgodził. Ale jednak będę się przy tym upierać. Chłopiec mieszka w Kamieńcu Ząbkowickim, do którego na wakacje przyjeżdża Tosia, wnuczka pana Seweryna, znajomego Tymka. Dzieci szybko się zaprzyjaźniają, szczególnie, że wokół nich zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Kiedy pewnego dnia przed domem Tymka pojawia się cała horda kotów, chłopiec jeszcze nie przeczuwa, jakie przygody go czekają. Wkrótce okazuje się, że będzie musiał przenieść się w czasie, by odnaleźć w Pałacu królewny Marianny strony pewnej Księgi Wiedzy. Do czego bohaterowie potrzebują tych kart? Gdzie zniknęła Michalina? Kim jest Kot i co łączy go z Tymkiem? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce.

Interpretacja pana Artura Barcisia jest genialna. Wiedziałam, że będzie pięknie. Właściwie z audiobooka zrobiło się minisłuchowisko, bo aktor każdemu bohaterowi przeznaczył inny głos, co bardzo ułatwiało słuchanie. Moją faworytką została wiewiórka Basia. Mała zadziora, której wszędzie było pełno, a jej wypowiedzi były bardzo zabawne.

Dużym plusem według mnie jest również to, że fabuła zawiera elementy słowiańskie, taką mitologiczną wiedzę w sam raz dla młodszego czytelnika. Zagadki, które rozwiązują młodzi detektywi, skojarzyły mi się z escape roomem. Można i tak potraktować tę historię i albo rozwiązywać zadania wraz z dziećmi, albo obserwować ich poczynania. Każdy znajdzie tu odpowiednią formułę czytelniczą dla siebie.

Jest to pierwszy tom cyklu Czarny Kot, a zatem czeka nas jeszcze więcej przygód Tymka. Polecam do wspólnego czytania z dziećmi.

Ocena: 6/6
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć