ebook Rozdzieliła nas wojna
3.52 / 5.00 (liczba ocen: 266)

Rozdzieliła nas wojna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 34.93
Audiobook - najniższa cena: 22.85
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
39.92 zł Lub 35.93 zł
49.90 zł
49.90 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
-10% 34.93 zł
35.47 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ostatnie takie lato…

Sierpień 1939 roku był piękny – nadmorskie kurorty, takie jak Jurata, Chałupy czy Jastarnia tętniły życiem. Tylko niemiecki Sopot wydawał się nieco opustoszały, cichy, jakby już wiedział i zamarł w oczekiwaniu nieuchronnego…

Od sielskich kresów przez kosmopolityczną Warszawę, aż po nadmorskie plaże niedawno odzyskanego morza, ludzie żyją i kochają, pełni nadziei i ufności. Wrześniowy świt w jednej chwili zmienia ich losy, obraca w nicość marzenia i plany. Pierwsze dni wojny są jedynie zapowiedzią nadchodzących lat, pełnych mroku i strachu, wypełnionych cierpieniem i lękiem o siebie i najbliższych.

Czy w czasach walczących potęg i okrucieństwa, jakiego świat do tej pory nie zaznał, jest miejsce na miłość? Czy wystawiona na ostateczną próbę ma szansę przetrwać?

Rozdzieliła nas wojna to historie utraconych marzeń, przerwanych szczęść i zawiedzionych nadziei.

O e-booku Rozdzieliła nas wojna blogerzy napisali: 

To jedna z najważniejszych antologii, które dotychczas przeczytałem. Nie tylko ze względu na poruszające historie zapisane na jej kartach, lecz przede wszystkim z powodu przekazu jaki płynie z poznanych historii. Wojna rozdziera serca, rozdziela ludzi – warto o tym pamiętać, aby w trudnych dla nas chwilach potrafić się zsolidaryzować, zjednoczyć. Warto w takich chwilach pokazać swoją ludzką naturę. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Rozdzieliła nas wojna od Max Czornyj, Joanna Jax, Agnieszka Lis, Maria Paszyńska, Sylwia Winnik, Barbara Wysoczańska, Bogna Ziembicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Wspomnienia są piękne, lecz nie potrafią całować, przytulić. Nie ogrzeją stwardniałego serca.
Rozdzieliła nas wojna to antologia opowiadań, które rozdzierają nasze serce, poruszają emocje. Z ogromną empatią podchodziłem do siedmiu historii zapisanych na kartach tej książki. Książki, która została napisana przez najpopularniejsze autorki literatury obyczajowej z wojenną historią w tle. Joanna Jax, Agnieszka Lis, Maria Paszyńska, Sylwia Winnik, Barbara Wysoczańska, Bogna Ziembicka, te nazwiska gwarantują wyjątkową i emocjonującą lekturę. W tym gronie znalazł się również jeden pisarz – Max Czornyj, którego nikomu nie trzeba przedstawiać.

Nie ukrywam, że każda historia bardzo mną poruszyła. Ukazała ludzkie dramaty w wojennej rzeczywistości. Dziś takie historie czyta się z jeszcze większą wrażliwością. Myślę, że znacznie mocniej odbiera się ich przekaz. Wojna każdemu zabiera marzenia i plany. Zabija nie tylko fizycznie, ale również mentalnie, zabierając szczęście i radość każdego dnia. Historie zapisane na kartach antologii opowiadań Rozdzieliła nas wojna poruszają dramatyzmem samej wojny, ale również uświadamiają nam, że ludzie starali się odnaleźć choć skrawek „normalności”. Czy w czasach wojny jest to możliwe?

Jeśli zapytacie mnie, które z tych siedmiu opowiadań najbardziej mnie poruszyło, najmocniej trafiło do mojego serca, to tak samo jakbyście zapytali rodziców, które ze swoich dzieci kocha najbardziej? Każde opowiadanie ma swój charakter, przekaz, moc i siłę trafiającą do naszych czytelniczych serc. Do naszych emocji. Do naszej wrażliwości. Do naszej empatycznej natury.

Rozdzieliła nas wojna to jedna z najważniejszych antologii, które dotychczas przeczytałem. Nie tylko ze względu na poruszające historie zapisane na jej kartach, lecz przede wszystkim z powodu przekazu jaki płynie z poznanych historii. Wojna rozdziera serca, rozdziela ludzi – warto o tym pamiętać, aby w trudnych dla nas chwilach potrafić się zsolidaryzować, zjednoczyć. Warto w takich chwilach pokazać swoją ludzką naturę.

To, co ważne autorzy tej antologii opowiadań doskonale „wykorzystali” swój talent do tworzenia porywających historii. Historii, które mocno wdzierają się do naszych serc, sprawiając, że nie jedna łza zakręci się w oku. Po tę książkę warto sięgnąć. Te historie warto poznać. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć