ebook Kamyk na niebie
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 22535)

Kamyk na niebie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 32.06
Audiobook - najniższa cena: 31.90
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
35.02 zł Lub 31.52 zł
41.76 zł Lub 37.58 zł
44.90 zł
44.90 zł
32.06 zł
34.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Trzecia część „Imperium Galaktycznego” mistrza SF Isaaca Asimova. Joseph Schwartz, emerytowany krawiec, zostaje niespodziewanie przeniesiony z Chicago w 1949 roku w odległą przyszłość, w okres świetności pierwszego Imperium Galaktycznego. Czy będzie potrafił się odnaleźć na nowej Ziemi, która zupełnie nie przypomina tej mu znanej? I czy uniknie niebezpieczeństwa, które go tam czeka?

Ziemia, na którą trafia Schwartz, to zaścianek, zwykły kamyk na niebie. Mieszkańcy 200 milionów planet Imperium odnoszą się z pogardą do zacofanych Ziemian, którzy ośmielają się twierdzić, że ich świat jest kolebką całej ludzkości. Na dodatek na Ziemi panuje bieda wywołana wysokim poziomem skażenia radioaktywnego gleby i powietrza, a wedle obowiązującego prawa osoby, które kończą 60 lat, muszą poddać się eutanazji.

Czy Schwartz, który ma już 62 lata, będzie mógł w ogóle na tej nowej Ziemi żyć?

Kamyk na niebie od Isaac Asimov możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kamyk na niebie, to już ostatnia część trylogii, która przybliża realia Imperium Galaktycznego, znanego później z cyklu Fundacja. Każdy z poszczególnych tomów tej trylogii skupia się na innych czasach, bohaterach, a nawet miejscach. W Kamyku na niebie akcja toczy się na Ziemi, uważanej przez pozostałe światy za zacofaną i radioaktywną planetę. To tutaj trafia z przeszłości Joseph Schwartz i zostaje wplątany w bardzo niebezpieczny spisek, mogący zagrozić życiu na wszystkich światach Imperium Galaktycznego. Jednocześnie znany archeolog Bel Arvardan wyrusza na Ziemię, aby wszystkim udowodnić, że to na niej powstało życie i z niej rozprzestrzeniło się na 200 milionów planet. Jak się łatwo domyślić, oba te wątki są ze sobą powiązane i to dużo bardziej niż może się z początku wydawać.

Książka Asimova jest dość krótka i liczy niewiele ponad 200 stron, ale czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko. Akcja jest dynamiczna, nieustannie coś się dzieje, a w trakcie lektury śledzimy nie tylko losy Arvardana i Schwartza, ale również innych bohaterów powiązanych z ich wątkami. Jak przystało na książkę science fiction mamy tutaj ciekawe opisy nowych technologii, takich jak synapsyfikator, czy bicze neutronowe, ale również interesujące koncepcje i rozważania. Między innymi Ziemia jest pokryta radioaktywnymi strefami, ale pomimo tego ludzie na niej żyją i wcale nie umierają na chorobę popromienną. Mamy z góry ustalony wiek życia na Ziemi, czyli 60 lat, po którym trzeba poddać się eutanazji. A w trakcie lektury Arvardan przedstawia różne koncepcje powstania życia na planecie.

Kamyk na niebie to kolejny, ciekawy obraz Imperium Galaktycznego. Tym razem akcja toczy się na radioaktywnej Ziemi, a głównym bohaterem jest Joseph Schwartz, który z nieznanych powodów przeniósł się w czasie w odległą przyszłość i został uwikłany w niebezpieczny spisek.

Ocena: 4+/6
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć