ebook Schronisko, które przestało istnieć
2.43 / 5.00 (liczba ocen: 7)

Schronisko, które przestało istnieć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.57
wciąż za drogo?
26.57 złpremium: 15.94 zł Lub 15.94 zł
26.57 zł Lub 23.91 zł
28.29 zł
29.33 zł Lub 26.40 zł
34.50 zł
26.57 zł
26.83 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Młody stomatolog Maksymilian Rajczakowski jedzie w Karkonosze, by odetchnąć od rodzinnych problemów. Nie jest świadomy tajemnic drzemiących w wojennej przeszłości gór. Czy znajdzie to, czego szuka? Ebook „Schronisko, które przestało istnieć” otwiera serię powieści poświęconych Karkonoszom. Przed nami trzymające w napięciu i naznaczone rodzinnymi sekretami thrillery, a także gęsta od zagadek i legend wędrówka po zapomnianych szlakach przeszłości.

Właściciel nieczynnego schroniska Nad Śnieżnymi Kotłami ginie w nieszczęśliwym wypadku. Niedługo po tej tragedii na miejsce przybywa jego bratanek Maksymilian. Mężczyzna dowiaduje się, że przed śmiercią wuj z niejasnych przyczyn interesował się losami innego górskiego schroniska, które tuż po II wojnie światowej spłonęło w niewyjaśnionych okolicznościach.

Gdy na jaw wychodzą kolejne fakty, Rajczakowski nabiera podejrzeń, że śmierć wuja nie była nieszczęśliwym zrządzeniem losu. Nieświadomy czyhającego zagrożenia podejmuje własne śledztwo. Wkrótce zaczyna otrzymywać pogróżki od kogoś, kto podaje się za Ducha Gór…

Jeśli w porę nie rozwikła zagadki, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie…

O e-booku Schronisko, które przestało istnieć blogerzy napisali: 

Jeśli uwielbiacie kryminalne zagadki i wątki historyczne, to debiutancka książka Sławka Gortycha jest właśnie dla Was. Z tą książką znikniecie bez reszty. Zresztą to nie będzie tylko raz, gdyż Schronisko, które przestało istnieć jest rozpoczęciem serii powieści poświęconych Karkonoszom. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Schronisko, które przestało istnieć od Sławek Gortych możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Książka, która miała być petardą.
Tak pisali, tak mówili.

Przyznam, że nie przepadam za debiutami. Częściej są średnie niż dobre - takie mam doświadczenia. Ale i dobre się zdarzają. Schronisko, które przestało istnieć jest właśnie takie. Nie powalające, nie wyjątkowe, nie jedyne w swoim rodzaju. Po prostu dobre.

➡️Dobre, czyli takie, na które warto poświęcić czas.

➡️Dobre, czyli takie, które czyta się z zainteresowanie.

➡️Dobre, czyli takie, którego kontynuacji będę wypatrywać.

W przypadku debiutu to naprawdę dużo. @zagubionywkarkonoszach
stworzył bardzo ciekawą fabułę, która wymaga od czytelnika uwagi. Tajemnicę, która przewija się przez ponad trzysta stron, otulił górskimi klimatami, które uwielbiam. Trzeba tutaj przyznać, że Gortych imponuje swoją wiedzą, wywołując u czytelnika przekonanie, że nikt lepiej nie opisałby karkonoskich szczytów.

Mankamentem są dla mnie potraktowani trochę po macoszemu bohaterowie. Jest ich sporo i zlewają się ze sobą. W mojej ocenie, nadając priorytet górom, zapomniał o dobrych charakterystykach postaci. Zdaję sobie sprawę, że niektórym czytelnikom może to nie wystarczyć. Ja jednak na pewno dam autorowi szansę i poczekam na kolejny tom.

Ocena: 4/6
©Spadło mi z regała
Schronisko, które przestało istnieć to debiut literacki Sławka Gortycha. Dodam, że to bardzo dobry debiut. Historia stworzona przez autora urzeka pomysłowością kreacji samej fabuły, jak i głównego bohatera. Wątek związany ze schroniskiem oraz jego historią sięgającą czasów II wojny światowej jest bardzo dobrze poprowadzony. Wzbudza on naszą ciekawość, pobudzając tym samym do dalszego czytania. Aż do poznania finału tej historii.

Maksymilian Rajczkowski jest głównym bohaterem historii zapisanej na kartach książki Schronisko, które przestało istnieć. Młody stomatolog postanawia wyjechać w Karkonosze do nieczynnego schroniska nad Śnieżnymi Kotłami. Właścicielem schroniska jest jego wuj Artur, który ginie w nieszczęśliwym wypadku.

Jednak, czy aby na pewno był to nieszczęśliwy wypadek? Jak się okazuje wujek Maksymiliana przed śmiercią, interesował się losami innego schroniska, które spłonęło tuż po II wojnie światowej. Jaką tajemnicę skrywało to miejsce? Do jakiej prawdy dotarł Artur? Kto chce ukryć prawdziwą historię tajemniczego schroniska?

Kolejne fakty, które poznajemy na kartach tej książki, nasuwają następne pytania, a nasza ciekawość podsycana jest z każdą minutą. Również Maksymilian nie potrafi zapomnieć o tych wydarzeniach i postanawia odkryć prawdę o śmierci swojego wuja. Prowadząc śledztwo, naraża się na niebezpieczeństwo. Pewnego dnia otrzymuje pogróżki od tajemniczej osoby podającej się za „Ducha Gór”.

Jeśli uwielbiacie kryminalne zagadki i wątki historyczne, to debiutancka książka Sławka Gortycha jest właśnie dla Was. Z tą książką znikniecie bez reszty. Zresztą to nie będzie tylko raz, gdyż Schronisko, które przestało istnieć jest rozpoczęciem serii powieści poświęconych Karkonoszom. Zatem czeka nas kolejna prawdziwa czytelnicza uczta. Po lekturze tej książki czuję, że tak właśnie będzie. Panie Sławku – proszę pisać. Czekam(y).

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć