ebook Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam
4.54 / 5.00 (liczba ocen: 359752)

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 29.99
wciąż za drogo?
29.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło.

Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej dziecka.

Jedyną osobą, która nie skreśliła Kenny, jest Ledger Ward, właściciel lokalnego baru. Między nimi rodzi się nić porozumienia, a potem fascynacja. Jednak romans oznacza ryzyko – relacja z Ledgerem może zadecydować o przyszłości Kenny i jej córki.

Kenna będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce przeciwstawić się uczuciu i osiągnąć swój cel…

„Reminders of Him” to odważna i głęboka opowieść o stracie i nadziei, żalu i przebaczeniu. Przekonajcie się, że miłość leczy nawet największe rany.

Rekomendacje e-booka Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam: 

Trudne relacje, zakazane uczucie, próba odzyskania córki… Historia Kenny Rowan wywołuje wiele skrajnych emocji, porusza do głębi. Dla książek Hoover mam osobny pokój w moim sercu, a ta powieść zajmuje w nim specjalne miejsce. - Olga Pochylska, @laurynapoduszce

O „Reminders of Him” mówię pieszczotliwie „It Ends with Us 2.0”. Obie historie tworzą swego rodzaju poradnik o tym, czy warto dać drugą szansę komuś, kto nas skrzywdził. - Michalina Delikatny, @Majsielina

Colleen Hoover po raz kolejny złamie wam serca! Jej najnowsza powieść – o stracie i rozpaczy oraz desperackiej próbie odkupienia – będzie idealna, jeśli szukacie czegoś, co was rozzłości, wzruszy i rozbawi. - Natalia Oleś, @smutnati

Historia przepełniona emocjami. Czytając, odczuwałam je wszystkie, dzięki czemu nigdy jej nie zapomnę. - Zuzanna Garczyńska, @divergent.library

Wzruszająca powieść o stracie, przebaczeniu i nadziei na lepsze jutro. Hoover świadomie łamie czytelnikowi serce, by potem na powrót je zasklepić i zostawić na nim wieczne blizny. - Iga Kozłowska, @book_absorber

Colleen Hoover stworzyła wielowymiarową historię o smutku i odkupieniu win, o ludziach, którzy walczą tak samo zaciekle, jak mocno kochają. Fani autorki nie będą zawiedzeni. - „Publishers Weekly” 

O e-booku Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam blogerzy napisali: 

Pióro Colleen jak zawsze jest bardzo dobre i sprawia, że nawet po najmniej ekscytującym początku, książkę czyta się niemalże jednym tchem. Historia Kenny trafiła w najczulsze punkty mojego serca, sprawiła, że nie raz czułam ból i ogromny smutek. Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam to książka, która jest idealna w swojej nieidealności. -  Inthefuturelondon - Natalia Świętonowska

Piękna, emocjonująca, trudna, wielopłaszczyznowa, moralnie ciężka. Cieszę się, że ją wyhaczyłam na lotnisku (mimo ceny). Myślę, że będę ją długo rozpamiętywać. - Zakątek czytelniczy - Malwina

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam od Colleen Hoover możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zdarza Wam się płakać podczas czytania książki? Czy to że wzruszenia, czy śmiechu?

Mi tak i kocham to uczucie, bo to oznacza, że książka wyzwala we mnie taki ogrom emocji i pewnie o niej nie zapomnę nigdy.

Przy książce ze zdjęcia wzruszenie towarzyszyło mi cały czas, a na końcu może nie zanosiłam się szlochem, ale po policzku spłynęło kilka łez

Piękna, emocjonująca, trudna, wielopłaszczyznowa, moralnie ciężka. Cieszę się, że ją wyhaczyłam na lotnisku (mimo ceny). Myślę, że będę ją długo rozpamiętywać.

Fani Hoover się nie zawiodą na pewno, a dla mnie to świetny początek przygody z jej książkami.

Ocena: 6/6
©Zakątek czytelniczy
Moja miłość do twórczości Colleen Hoover jest dość chaotyczna – raz wzrasta, a jakiś czas później opada, tak w kółko. Rośnie ona zazwyczaj w momencie, gdy daję się porwać jej kolejnej powieści, chociaż to też nie jest tak zawsze. Wszystko zależy od tego, jak podoba mi się dana powieść. Ostatnio dużą popularność zaczęła zyskiwać jej najnowsza powieść, czyli Reminders of him. Oczywiście, nie byłabym sobą, gdybym również po nią nie sięgnęła. Czy tytuł ten zachwycił mnie równie mocno, co pozostałych czytelników? O tym w tej recenzji.

Pięć lat. Tyle czasu minęło, odkąd Kenna ostatni raz widziała największą miłość swojego życia i coś więcej niż więzienne kraty. Teraz kobieta wychodzi na wolność i dość trudno jej odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Postanawia zmierzyć się z bolesną przeszłością i zawalczyć o córkę. Szybko jednak okazuje się, że jest wiele osób, które zrobią wszystko, by pokrzyżować jej plany. Ledger jest właścicielem lokalnego baru i jednocześnie jedyną osobą, która w pewien sposób ufa Kennie. Pomiędzy tą dwójką zaczyna nawiązywać się nić porozumienia, lecz ich znajomość może na zawsze przekreślić szanse Kenny na odzyskanie córki. Czy rosnąca fascynacja może zostać zduszona w obliczu tak poważnej sytuacji?

Kiedy zaczynałam lekturę tej powieści, postanowiłam nie nastawiać się na nic konkretnego. Za wszelką cenę nie chciałam dopuścić do rozczarowania, choć tak naprawdę zawsze była taka możliwość. Początek okazał się dość... zwyczajny. Nie było fajerwerków, a ja nie od razu poczułam miłość w stosunku do tej historii. Z czasem jednak moja fascynacja zaczęła rosnąć, a historia Kenny powolutku wkradała się do moich myśli.

Główna bohaterka zdobyła moją sympatię. Kenna jest matką, której nie było dane poznać swojego dziecka. Nie było jej dane usłyszeć pierwszego słowa, zobaczyć pierwszego kroku i wielu innych pierwszych razy. Mimo tej świadomości bohaterka ta postanowiła zawalczyć o tak naprawdę jedynego członka rodziny, jaki jej pozostał. Za tę determinację, a jednocześnie kruchość bardzo polubiłam Kennę i nawet teraz, gdy o tym piszę, czuję napływające do oczu łzy. Przeszłość tej kobiety miała ogromny wpływ na teraźniejszość, a patrząc na to, co w rzeczywistości się stało - wzbudza to we mnie ogromne poczucie niesprawiedliwości.

Ledger to z kolei bohater, który wzbudził moje zaciekawienie od pierwszej chwili, gdy się pojawił, a jednak długo nie potrafiłam poczuć do niego większej sympatii. Przez znaczną część książki wolałam skupiać swoją uwagę na Kennie i jej problemach, choć Legder okazał się czymś w rodzaju koła ratunkowego. Nie wiem, jak to jest, że autorka za każdym razem tworzy swoich bohaterów tak, że na koniec wychodzi na to, że są oni tak pewni siebie, a jednocześnie za plecami innych pokazują swoją wrażliwość. W każdym razie ostatecznie Ledger zdołał zdobyć moją sympatię.

Pióro Colleen jak zawsze jest bardzo dobre i sprawia, że nawet po najmniej ekscytującym początku, książkę czyta się niemalże jednym tchem. Historia Kenny trafiła w najczulsze punkty mojego serca, sprawiła, że nie raz czułam ból i ogromny smutek. Chyba żadna autorka nie potrafi tak bardzo oddać ludzkich emocji, jak właśnie Colleen – a przynajmniej ja tak to widzę. Ta książka nie jest najlżejszą powieścią, jaką czytałam. Mnóstwo tutaj emocji, miłości i pragnienia spędzenia chociaż minuty w towarzystwie swojego dziecka, żałoby i braku przebaczenia.

Reminders of him. Cząstka ciebie, którą znam to książka, która jest idealna w swojej nieidealności. Tak po prostu. Zapadła mi w pamięci i dzięki zaznaczonym fragmentom, będę wracać do niej w przyszłości. Jeśli lubicie literaturę obyczajową, w której nie brakuje ludzkich dramatów, to ten tytuł zdecydowanie Wam polecam.

Ocena: 5+/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć