ebook Zgodne małżeństwo
3 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Zgodne małżeństwo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 23.38
Audiobook - najniższa cena: 24.00
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
23.38 zł Lub 21.04 zł
25.00 zł
32.90 zł
32.90 zł
23.58 zł
29.48 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W tej komedii nie odnajdziecie romantycznych uniesień. To powieść ANTYromantyczna, w której małżonkowie odkrywają w sobie nieznane dotąd instynkty. Uprzejmie prosimy nie brać przykładu z bohaterów.

Po dwudziestu latach małżeństwa Joanna i Jacek rozumieją się niemal bez słów. Bo i wielu słów nie potrzeba, gdy brakuje tematów do rozmów. Trochę brakuje też emocji w związku, ale kto by się tym przejmował, skoro pozornie wszystko gra.

Nadchodzi jednak moment, kiedy rutyna zaczyna doskwierać. Najpierw Jackowi, który zbliżając się do pięćdziesiątki, czuje na karku nieprzyjemny podmuch mijającego czasu. Czuje go tak mocno, że rozbudza się w nim głęboka chęć do zmiany. Bo czy nie byłoby przyjemnie rozpocząć nowe, lepsze życie? Nowe miejsce, nowa kobieta, nowe plany… Jacek, nakręcony marzeniami, zaczyna działać. Na horyzoncie pojawia się potencjalna kochanka oraz plan, jak zdobyć szybkie pieniądze umożliwiające realizację upragnionego celu. Wprawiona w ruch machina zdaje się nie do powstrzymania. Do czasu, gdy Joanna zaczyna coś podejrzewać…

Uprzejmie prosimy nie brać przykładu z bohaterów!

O e-booku Zgodne małżeństwo blogerzy napisali: 

Dawno nie bawiłam się tak dobrze podczas lektury. To dla mnie zupełnie nowa odsłona Aleksandry Tyl i powiem krótko.. chcę więcej. - Biblioteczka u Rudej - Małgorzata Cichocka

Zgodne małżeństwo od Aleksandra Tyl możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Myślę, że Aleksandry Tyl nikomu nie trzeba przedstawiać, bo dała się poznać czytelnikom jako autorka powieści chwytających za serce z moja ulubiona Aleją Bzów na czele. Widząc w zapowiedziach Zgodne małżeństwo wiedziałam, że po książkę sięgnę z przyjemnością prędzej czy później, ale tego co dostałam w tej komedii ANTYromantycznej zupełnie się nie spodziewałam. Na okładce jest ostrzeżenie: "Uprzejmie prosimy nie brać przykładu z bohaterów". Wszystko w porządku, ale brakuje jeszcze jednego: "Nie spożywać płynów podczas czytania". Mam niestety ten głupi zwyczaj, że kawa i herbata do książki to zestaw obowiązkowy. Na moim egzemplarzu widniej teraz piękny brązowy wzorek z kawy, bo jak parsknęłam śmiechem to nieszczęsna kawa znalazła ujście i jej pierwszym przystankiem były strony w Zgodnym małżeństwie. Matko co to jest za książka. Umarłam prawie podczas czytania, że już o bólu żołądka nie wspomnę. Tu nie brakuje pomyłek, zabawnych sytuacji, a już dialogi to prawdziwy majstersztyk. Zgodne małżeństwo to genialna komedia ANTYromantyczna, której czytanie musiałam sobie dawkować, bo szkoda mi było za szybko przeczytać.

Głównymi bohaterami Zgodnego małżeństwa są Joanna i Jacek. To małżeństwo z dwudziestoletnim stażem i jakoś trudno znaleźć w ich związku chwile uniesień, rozmów do rana i czułości na każdym kroku. W ich związek wkrada się rutyna. Jacek od lat pracuje w firmie sprzedającej grzejniki, a Joanna spełnia się w roli kury domowej i łowczyni promocji. Joanna i Jacek doczekali się córki. Teraz już dorosła Kasia studiuje zaocznie w Krakowie i korzysta z uroków życia za pieniądze tatusia oczywiście.

Nasz bohater jest tuż przed pięćdziesiątką, a wiadomo nie od dziś ,że w tym wieku przechodzi się drugą młodość albo kryzys wieku średniego. W zasadzie na jedno wychodzi i sprowadza się do jednego: poczuć się znowu jak prawdziwy mężczyzna, samiec z krwi i kości. Jednym słowem: kochanka. Jacek wizualizuje kobietę i... spotyka ją na swojej drodze. Ewa jest idealna, wymarzona i wyśniona. Naszemu bohaterowi nie pozostaje nic innego jak uciec z ukochaną na koniec świata i rozpocząć nowe, lepsze życie. Sęk w tym, że na drodze stoją dwie przeszkody: żona i pieniądze. Jak pozbyć się tej pierwszej i zdobyć mnóstwo kasy zwłaszcza jak dni w pracy są policzone, bo dostało się po latach wypowiedzenie?

Ubezpieczyć wysoko żonę, zamordować, pozbyć się ciała i wziąć odszkodowanie czy może napaść na bank? Obydwie opcje kuszące tylko jak się do tego zabrać? Którą opcję wybierze nasz bohater? Sięgnijcie koniecznie po Zgodne małżeństwo i przekonajcie się sami.

Ubawiłam się przy tej książce po pachy. Dawno nie bawiłam się tak dobrze podczas lektury. To dla mnie zupełnie nowa odsłona Aleksandry Tyl i powiem krótko.. chcę więcej. Musicie koniecznie przeczytać Zgodne małżeństwo, bo to genialna komedia ANTYromantyczna, a ja muszę mieć oczy szeroko otwarte, bo staż małżeński mam dłuższy niż nasi bohaterowie.
Czytajcie koniecznie i bawcie się tak dobrze jak ja.

Ocena: 6/6
czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć