ebook Druciarz
4.9 / 5.00 (liczba ocen: 4)

Druciarz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.35
wciąż za drogo?
26.35 zł Lub 23.72 zł
44.55 złpremium: 28.74 zł Lub 28.74 zł
28.74 zł Lub 25.87 zł
30.18 zł
40.72 zł
-44% 23.95 zł
26.35 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Puławami wstrząsa kolejna popełniona z najwyższym okrucieństwem zbrodnia. Na terenie Zakładów Azotowych policjanci znajdują bestialsko okaleczoną, martwą, nagą kobietę. Mimo oczywistego, seksualnego motywu zabójstwa oraz nietypowego miejsca kaźni, śledczy z Komendy Powiatowej Policji nie mają łatwego zadania. Morderca jest na wolności i w każdej chwili może uderzyć drugi raz.

Czy Ewa Jędrycz wraz z Hubertem Zaniewskim rozgryzą w porę misterną zagadkę z przeszłości, która popycha mordercę do kolejnych zabójstw? Jaką rolę gra tutaj miejsce zbrodni?

O e-booku Druciarz blogerzy napisali: 

Druciarz to tytuły, które powinny znaleźć się na liście każdego czytelnika, który szuka mocnych wrażeń, ostrej fabuły oraz wbijających się w pamięć opisów – po prostu książek idealnych. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik 

Druciarz od Krzysztof Jóźwik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Druciarz to najnowsza powieść Krzysztofa Jóźwika, której akcja rozgrywa się w Puławach. W zakładach azotowych jeden z pracowników przypadkiem odnajduje zwłoki młodej kobiety. Przybyła na miejsce policyjna ekipa porażona jest okrucieństwem zbrodni. Autor nie szczędzi nam naturalistycznych opisów, więc warto uprzedzić bardziej wrażliwe osoby. To nie jest przyjemna lektura, choć trzeba przyznać, że kryminalna intryga przedstawiona jest na wysokim poziomie.

Mam jednak pewne wątpliwości, które jednak tylko zasygnalizuję. W przeciwnym wypadku musiałbym zdradzić zbyt wiele elementów fabuły. Moje obiekcje dotyczą fragmentów, w których autor przekazuje narrację sprawcy zbrodni. Nie przez przypadek „Klub detektywów” zrzeszający niegdyś brytyjskich pisarzy zabraniał utożsamiania mordercy z narratorem. Może jestem zbyt tradycyjny, ale takie zabiegi budzą mój sprzeciw. Szczególnie wówczas, gdy opisuje się tak okrutne i nienaturalne dewiacje.

Druciarz jest więc nie tylko powieścią realistyczną, ale wręcz naturalistyczną. Ponieważ powieść kryminalna zwykle pełni funkcję rozrywkową i nie ogranicza się grona jej odbiorców, to taki naturalizm traktuję jednak jako wadę. Tym bardziej, że nie można tej książki zakwalifikować jako dramatu lub powieści społecznej. Przeszkadza w tym pewien schematyzm i powierzchowność. W kryminale to rzecz oczywista i nie razi.

Zdaję sobie sprawę z tego, że wielbiciele mocnych powieści kryminalnych i thrillerów mogą się nie zgodzić z moją oceną. Jednak subiektywnie oceniając, nie widzę sensu epatowania krwawymi opisami ekstremalnych dewiacji seksualnych.

Ocena: 3/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Krzysztof Jóźwik ponownie dowiódł, że ma tę moc! Autor posiada pisarski talent, który na kartach kolejnych książek roztacza historie mrożące krew w żyłach. Historie mocno wbijające się w naszą psychikę. Druciarz to kolejne uderzenie w mroczną naturę czytelnika szukającego wielu mocnych wrażeń. Podczas lektury tej książki nie zmrużycie oka, gdyż historia ta nie pozwoli Wam się nudzić.

Mieszkańcy Puław nie mogą spać spokojnie. Kolejna makabryczna zbrodnia dokonana na terenie Zakładów Azotowych wstrząsa lokalną społecznością. Morderca bestialsko potraktował ciało kobiety. Brutalność sprawcy nie miała granic. Motyw seksualny wskazuje na psychopatyczne skłonności mordercy.

Opisy dokonane przez Krzysztofa Jóźwika uświadamiają nam, że autor doskonale rysuje bohaterów mających psychopatyczne skłonności. Druciarz to solidny kawał mocnego kryminału, to kryminalna zagadka, której rozwiązywanie daje nam ekstremalne doznania. Zwłaszcza że psychopatyczny morderca nadal pozostaje na wolności, a my musimy zrobić wszystko, aby złapać, go zanim ponownie da on o sobie znać. A w poszukiwaniu psychopaty towarzyszyć będziemy Ewie Jędrycz i Hubertowi Zaniewskiemu.

To, co przykuwa uwagę podczas czytania, to bez wątpienia opisy brutalności psychopaty. To również prowadzone śledztwo oraz zagadka z przeszłości, która jest dla psychopaty motorem napędowym. Właśnie te wszystkie elementy napędzają nasze emocje do lektury. A proszę mi wierzyć, że Druciarz to książka, o której nie zapomnicie. To kolejne dzieło Krzysztofa Jóźwika, dzięki któremu autor utrzymuje się w ścisłej czołówce polskich pisarzy kryminałów. A już na pewno znajduje się na pudle twórców z elementami grozy.

Jeśli jeszcze nie znacie twórczości autora, to książkę tę możecie brać w ciemno. Myślę, że po jej lekturze, powrócicie do wcześniejszych książek autora, które również polecam Waszej uwadze. Klatka, Chwasty, Skrawki oraz Druciarz to tytuły, które powinny znaleźć się na liście każdego czytelnika, który szuka mocnych wrażeń, ostrej fabuły oraz wbijających się w pamięć opisów – po prostu książek idealnych.

Panie Krzysztofie z każdą książką zachwyca Pan swym talentem. I zawsze, gdy kończę, czytać Pana kryminały, mówię sobie – Krzysztof Jóźwik ma tę moc!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć