ebook Królestwo Przeklętych
4.25 / 5.00 (liczba ocen: 63153)

Królestwo Przeklętych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich prawie 2 miesiącach
E-book - polecana oferta: 29.93
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
29.93 zł Lub 26.94 zł
31.92 zł
32.72 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
-17% 27.90 zł
30.59 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Dwór Gniewu miał być dla niej tylko przystankiem w drodze do dworu Pana Pychy. Ale wszystko potoczyło się inaczej, niż zakładała.

Emilia di Carlo, siostra bliźniaczka zamordowanej Vittorii, przybywa do Królestwa Siedmiu Kręgów – krainy piekieł, którą włada siedmiu demonicznych braci, książęta Pychy, Gniewu, Zazdrości, Łakomstwa, Chciwości, Lenistwa i Nieczystości. Jest przekonana, że pierwszy z nich, król demonów, oczekuje jej na swoim dworze, by podjąć jak swoją narzeczoną, a potem wziąć za żonę. Zdeterminowana, by odszukać winnych śmierci siostry, wierzy, że na dworze Pana Pychy będzie miała możliwość prowadzenia śledztwa. Książę Gniewu – sojusznik w świecie ludzi, a teraz jej przewodnik – pomaga Emilii wejść do krainy podziemi i przedostać się przez Korytarz Grzechu, a później gości ją na swoim dworze. To ma być tylko przystanek w drodze do Dworu Pychy, chwilowy pobyt.

Sprawy jednak przybierają zupełnie inny obrót, niż oczekiwała dziewczyna.

Co się wydarzy w gościnie u Pana Gniewu? Jakie magiczne więzi odkryje Emilia? Czy poślubi Księcia Pychy?

O e-booku Królestwo Przeklętych blogerzy napisali: 

W Królestwie Przeklętych mogą zaczytać fani gatunku fantasy, lecz także wszyscy ci, ceniący sobie nieprzewidywalną akcję, historię pełną sekretów, dopracowaną w detalach, niespokojną oraz osadzoną w różnorodnych ramach. -  Taki jest świat - Katarzyna Pessel

Były momenty, że i mnie wychodził rumieniec na policzki, także zdecydowanie jest to historia 18+. Bardzo mi się podoba sposób, w jaki autorka wymyśliła sobie ten świat wiedźm, demonów i diabła, sposób, w jaki prowadzi akcję i kieruje losami bohaterów. Odkrywamy karty piekła wraz z Emilią i to z nią musimy podjąć wiele decyzji. - Zakątek czytelniczy - Malwina

Królestwo Przeklętych od Kerri Maniscalco możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Słyszeliście o takiej teorii zwanej potocznie klątwą drugiego tomu? To taki pogląd, że drugi tom serii jest zwykle gorszy od pierwszego. Mniej nam się podoba, akcja idzie nie tak jak trzeba, bohaterowie podejmują dziwne decyzje. No generalnie różne przyczyny prowadzące do tego, że widzimy niejako tendencję spadkową jeśli chodzi o poprzeczkę, którą wywindował pierwszy tom.

Ja obserwuję różne tendencje, ale ostatnio trafiam na same świetne kontynuacje - Królestwo Przeklętych to świetnie pociągnięta historia z Królestwa Nikczemnych, także nie da się czytać tego tomu bez znajomości poprzedniego.

Tym razem Emilia przybywa w asyście Pana Gniewu do Królestwa Siedmiu Kręgów, by zostać żoną Pana Pychy. Wierzy, że na jego dworze będzie mogła prowadzić swoje śledztwo i dowie się, kto jest winny śmierci jej siostry Vittorii. Razem z Emilią ruszamy w piekielną otchłań, gdzie sprawy zaczynają się co rusz coraz mocniej komplikować...

Na krew i kości, co tu się działo! O ile w przypadku pierwszego tomu zastanawiałam się, gdzie są te hot sceny, tak już wiem, że druga część to nadrobiła i to w całkiem niezłym stylu. Były momenty, że i mnie wychodził rumieniec na policzki, także zdecydowanie jest to historia 18+. Bardzo mi się podoba sposób, w jaki autorka wymyśliła sobie ten świat wiedźm, demonów i diabła, sposób, w jaki prowadzi akcję i kieruje losami bohaterów. Odkrywamy karty piekła wraz z Emilią i to z nią musimy podjąć wiele decyzji. Mam wrażenie, że bohaterka w tym bardzo krótkim czasie dojrzała i coraz mocniej stąpa po gruncie i nie spocznie, póki nie odkryje prawdy.

Niecierpliwie czekam na trzeci tom - ten skończył się w takim momencie, że to aż nieprzyzwoite, by zostawiać czytelnika z oczekiwaniem na kolejną część.

Ocena: 6/6
©Zakątek czytelniczy
Życie jest nieprzewidywalne, ale jak bardzo przekonują się jedni mocniej niż inni. Czasem nagle trzeba zmierzyć się z nieoczekiwanym splotem okoliczności, od którego trudno uciec, zwłaszcza gdy nie widzi się innego rozwiązania niż po prostu wejście w samo jego centrum. Potem pozostaje granie według narzuconych zasad lub wprost przeciwnie!

Klątwa, przysięga, pragnienie zemsty i chęć poznania prawdy, to kierowało Emilią kiedy podjęła jej zdaniem najważniejszą decyzję. Zostawiała za sobą wszystko co znała i wchodziła do świata, przed którym zawsze ją przestrzegano. Piekło otwierało przed nią swoje podwoje, okazując nie tyle swój prawdziwy obraz ile pełen iluzji krajobraz, gdzie kłamstwo i iluzja wiodły prym. Zaufać nawet nie do końca mogła sobie, więc czy powinna temu, kto niedawno był sojusznikiem? Pan Gniewu staje się jeszcze bardziej zagadkowy, zdaje się być kimś innym niż sadzą inni, lecz przecież są teraz w jego królestwie, a jego poczynania zaskakują Emilię raz za razem. Zresztą i ona zmienia się, łatwo byłoby obwinić sytuację w jakiej znalazła się oraz samo miejsce, lecz domyśla się, że stoi za tym coś jeszcze, co czeka by zostać odkrytym. Najważniejsze jeszcze chyba nie wydarzyło się i mocno może zachwiać tym, co było uważane niepodważalne. Jaką rolę odegra Pan Gniewu i do czego posunie się Emilia? Tych dwoje łączy więcej niż chcą to przyznać i mogą się domyślać.

Spodziewajcie się niespodzianek, gdyż Królestwo Przeklętych kryje ich niemało i raczej przypuszczenia jak dalej potoczy się akcja mogą się okazać nie do końca trafione. To, co przygotowała pisarka jak najbardziej wpisuje się w wcześniejszy klimat, lecz z drugiej strony stawia pod znakiem zapytanie wiele czyli po prostu czeka czytelników nie tylko emocjonująca i bardzo intrygująca lektura. Przed nami historia bogata w motywy, czerpiąca z mitów, wierzeń i legend, jednak reinterpretowanych nie jedynie na nowo, a z całkiem autorskiej perspektywy. W efekcie otrzymujemy fabułę, podążającą drogą pełną tajemnic, które nie do końca odkrywają swoją istotę od razu, znane już wątki nabierają innych barw, intensywniejszych, łączących się w nowe konfiguracje. Kerri Maniscalco połączyła rozmach z kameralnością, czytający mają doskonale przedstawiony drugi plan, lecz bez szkody dla pierwszego, łączą się one w doskonałe tło dla opowieści, gdzie pod znakiem zapytanie postawiony zostaje mrok i światło, dobro i zło oraz przede wszystkim przeszłość i fakty. W Królestwie Przeklętych mogą zaczytać fani gatunku fantasy, lecz także wszyscy ci, ceniący sobie nieprzewidywalną akcję, historię pełną sekretów, dopracowaną w detalach, niespokojną oraz osadzoną w różnorodnych ramach.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć