ebook Czerwony terror
4 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Czerwony terror
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 34.90
Audiobook - najniższa cena: 46.41
wciąż za drogo?
46.41 złpremium: 24.95 zł Lub 24.95 zł
34.90 zł
49.90 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
38.42 zł
41.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Studium zła w jego najczystszej postaci. Ebook „Czerwony terror” to historia człowieka, który przedłożył szalone idee nad życie całych narodów. Max Czornyj przedstawia opowieść o drodze do bezgranicznej władzy. Drodze usłanej trupami, krwawymi pieniędzmi oraz psychopatycznym cynizmem. Drodze tajnego agenta, zdrajcy i bezwzględnego ideologa opętanego manią wielkości.

„Wszyscy stojący na naszym szlaku muszą zostać zniszczeni i starci w proch” – Obywatel Uljanow. Władimir Iljicz. Lenin.

TWARZE SIĘ ZMIENIAJĄ, DYKTATOR ZOSTAJE TEN SAM...

Tym razem prawda jest bardziej przerażająca od najmakabryczniejszej fikcji.

REWOLUCJA POTRZEBUJE OFIAR…
REWOLUCJA RODZI SIĘ PRZEZ CIERPIENIE I BÓL.

„Prawda dzieje się na naszych oczach, nowy dyktator kroczy śladami Lenina. Spoglądając w przeszłość, możemy ujrzeć przyszłość” – Wojciech Sroczyński, „Fakt”, „Forbes”

O e-booku Czerwony terror blogerzy napisali: 

Autor wykonał ogrom pracy, która widoczna jest na każdej stronie. Lektura tej książki wywołuje wiele emocji, których cechą jest złość wobec tyrana, którego trudno nazwać człowiekiem. Tyrana, który przesiąknięty złem, niszczył wszystkich, którzy stanęli mu na drodze do władzy. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Czerwony terror to bardziej powieść biograficzna, więc ci czytelnicy, którzy raczej wolą, by ta literatura faktu miała zachowany określony szyk i styl przedstawiania historii, mogą poczuć się zniechęceni. Myślę, że pozycja ta sprawdzi się i dla tych, którzy nie mieli okazji przeczytać zbyt wiele tego typu książek, a chcieliby zacząć. -  Inthefuturelondon - Natalia Świętonowska

Czerwony terror od Max Czornyj możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
W ciągu ostatnich kilku lat zdołałam przekonać się do literatury faktu oraz tej historycznej. Dzięki temu coraz częściej sięgam po tego typu pozycje i bardzo często dowiaduję się interesujących informacji lub takowe utrwalam. Z czystej ciekawości postanowiłam sięgnąć po Czerwony terror, czyli najnowszą książkę Maxa Czornyja. Czy literatura historyczna w jego wykonaniu przypadła mi do gustu? O tym w tej recenzji.

Tym razem autor postanowił zabrać nas w głąb umysłu człowieka całkowicie pozbawionego skrupułów, dla którego własne idee okazały się ważniejsze, niż życie tysięcy ludzi. Obywatel Uljanow. Iljicz. Lenin. Droga do władzy całkowitej, usłana śmiercią, pieniędzmi pokrytymi krwią oraz manią wielkości - to właśnie przybliża nam Max Czornyj.

Pozwólcie, że na samym początku opowiem o swoich wrażeniach po skończeniu tej pozycji, ale skupiając się na razie na samym stylu pisania autora oraz sposobie narracji. Samo pióro Maxa Czornyja przypadło mi do gustu i myślę, że to właśnie dzięki temu lektura tej pozycji upłynęła mi tak szybko i dość lekko (oczywiście pomijam w tym momencie samą treść). Nie będę jednak ukrywać tego, że pomimo dość pozytywnego zaskoczenia, za nic nie potrafiłam zaangażować się w czytaną treść na tyle, bym nie mogła się od niej oderwać. Owszem, sama lektura była ciekawa, ale bez problemu odkładałam książkę w różnych momentach i nie czułam takiej ogromnej chęci, by do niej powrócić jak najszybciej – a nad tym naprawdę ubolewam.

Sam sposób narracji, w jaki autor postanowił przybliżyć historię Lenina, okazał się naprawdę ciekawy. Max Czornyj wszedł na jakiś czas w buty tego brutalnego człowieka i w pierwszej osobie opowiadał o jego życiu i próbie dojścia do władzy bezgranicznej. Uważam to za plus tej pozycji, ponieważ książka tym samym nie jest napisana jak podręcznik do historii, przy którym najlepiej jest zasnąć, ale jak powieść. Wierzcie mi lub nie, ale podczas czytania zdarzyło mi się zapominać, że czytam o prawdziwych sytuacjach.

O samej postaci Lenina nie będę się tutaj rozpisywać, ponieważ uważam, że nie posiadam tyle wiedzy, by w jakikolwiek rozsądny sposób coś tutaj napisać. Czerwony terror zdecydowanie przybliżył mi postać tego osobnika, pokazał jego życie i uzupełnił historyczną wiedzę - jednak nic ponadto nie mogę napisać.

Czerwony terror to ciekawa propozycja od Maxa Czornyja, która z pewnością zainteresuje wszelkich miłośników literatury historycznej czy takich wątków. Warto jednak pamiętać, iż jest to bardziej powieść biograficzna, więc ci czytelnicy, którzy raczej wolą, by ta literatura faktu miała zachowany określony szyk i styl przedstawiania historii, mogą poczuć się zniechęceni. Myślę, że pozycja ta sprawdzi się i dla tych, którzy nie mieli okazji przeczytać zbyt wiele tego typu książek, a chcieliby zacząć.

Ja z kolei z zainteresowaniem będę śledzić kolejne książki autora i z pewnością sięgnę po pozostałe powieści oparte na faktach, jakie wyszły spod pióra Maxa Czornyja – kto wie, być może odnajdę swojego ulubieńca wśród nich.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Inthefuturelondon
Max Czornyj to pisarz o nieograniczonych możliwościach tworzenia historii mrożących krew w żyłach. Najnowsza książka autora jest opisem (niestety) prawdziwej historii ukazującej totalne bestialstwo dyktatora, który w imię swych chorych, ideologicznych ambicji pozbawił życia setki tysięcy istnień.

W książce Czerwony terror poznajemy twarz tyrana, despoty, dyktatora – Władimira Iljicza Uljanowa, czyli Włodzimierza Lenina, który w historii ludzkości zapisał się krwawymi zgłoskami. W imię własnych idei nie cofnął się przed niczym. Życie ludzkie nie miało dla niego znaczenia. Najważniejszą wartością była ideologia i pełen dyktat.

Max Czornyj stworzył portret człowieka przesiąkniętego złem i chęcią totalnej władzy. Człowieka, dla którego nie istniały hamulce w zadawaniu okrucieństw. Co ważne historia Lenina napisana jest w pierwszoosobowej narracji. To sprawia, że widzimy ją z perspektywy nie historyka opowiadającego prawdziwe wydarzenia, lecz tyrana, który tę historię tworzył. Zabieg ten sprawia, że jeszcze bardziej przeżywamy to, co zapisane jest na kartach Czerwonego terroru.

Przerażające jest to, że sto lat po „panowaniu” Lenina współczesna historia zapisuje podobne obrazy. Sytuacja za naszą wschodnią granicą rysuje obraz człowieka, który do szpiku kości przesiąknięty jest ideologią Lenina. Umysł putina (pisownia specjalna) naszpikowany jest ideologią tożsamą z poglądem Iljicza.

To, co warte podkreślenia, to bogactwo wiedzy historycznej, którą Max Czornyj dzieli się z nami na kartach książki Czerwony terror Autor wykonał ogrom pracy, która widoczna jest na każdej stronie. Lektura tej książki wywołuje wiele emocji, których cechą jest złość wobec tyrana, którego trudno nazwać człowiekiem. Tyrana, który przesiąknięty złem, niszczył wszystkich, którzy stanęli mu na drodze do władzy.

Niech ta książka będzie dla nas nie tylko lekturą pozwalająca poznać historię Lenina. Przede wszystkim niech będzie ona lekcją, którą warto wziąć sobie do serca. Książkę polecam każdemu, nie tylko czytelnikom literatury historycznej. Czerwony terror pozostawia ślad w pamięci, w której zapisują się obrazy tyrana, despoty, dyktatora – tak ku przestrodze.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć