ebook Nie wiesz dlaczego
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 686)

Nie wiesz dlaczego
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.94
Audiobook - najniższa cena: 26.94
wciąż za drogo?
26.94 zł Lub 24.25 zł
46.41 złpremium: 29.94 zł Lub 29.94 zł
31.43 zł
31.90 zł
35.92 zł Lub 32.33 zł
26.94 zł
31.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Szokujący thriller psychologiczny autora bestsellerowej serii Liceum Freuda.

Potrzebuję ich. Tylko one pomagają mi choć na krótko zapomnieć o beznadziei życia.

Uczniami prestiżowego liceum Freuda wstrząsa tajemnicze zniknięcie nastoletniej Dagmary. Dziewczyna widziana była po raz ostatni w pobliżu szkoły, gdy wsiadała do nieznanego samochodu. Niektórzy sądzą, że zmagająca się z depresją Dagmara postanowiła uciec, by zacząć wszystko od nowa. Dwa miesiące później wychodzą na jaw przerażające fakty, a podejrzenia śledczych padają na skonfliktowane z Dagmarą Martę, Sarę i Wiki. Zdesperowane nastolatki próbują odkryć prawdę na temat zniknięcia dawnej przyjaciółki i oczyścić się z podejrzeń.

Dlaczego Dagmara uciekła? Czy żyje? I jaki związek z jej zniknięciem ma popularne w sieci wyzwanie samobójców, przez które zmarł inny nastolatek?

O e-booku Nie wiesz dlaczego blogerzy napisali: 

Ta historia mocno trafia do naszej psychiki, otwierając oczy na współczesne problemy młodzieży. Zdecydowanie polecam. - Czyt-NIK - Tomasz Kosik

Nie wiesz dlaczego od Marcel Moss możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Marcel Moss nie zwalnia tempa. Kolejną książką sprawił, że krew w naszych żyłach płynie w przyśpieszonym tempie. Czwarta część z cyklu Liceum Freuda to kolejne spotkanie z uczniami, którzy skrywają mroczne tajemnice. W prestiżowym liceum wiele się dzieje, a my poznając kolejną historię zapisaną na kartach Nie wiesz dlaczego nie oderwiemy się od lektury, dopóki nie dowiemy się gdzie jest Dagmara?

Zniknięcie nastolatki wstrząsnęło uczniami. Po raz ostatni widziano ją, gdy w pobliżu szkoły wsiadała do nieznanego samochodu. O tego momentu ślad po niej zaginął. A to zwiastuje poważne problemy dla Marty, Sary i Wiki. Po pewnym czasie wychodzi na jaw tajemnica, o tym, że dziewczyny były skonfliktowane z Dagmarą. Zatem wszystkie podejrzenia padają na jej koleżanki. Nastolatki chcąc oczyścić się z zarzutów, postanawiają samodzielnie dowiedzieć się, gdzie jest Dagmara?

Jak się okazuje kolejne ślady, odkrywają jeszcze większe tajemnice. Tajemnice, których poznawanie przywołuje o szybsze bicie serca. A to w twórczości Marcel Mossa jest znakiem rozpoznawczym, ponieważ autor potrafi trzymać czytelnika w ciągłym napięciu. Napięciu, które z każdą stroną przybiera na sile. I bardzo dobrze, ponieważ wówczas lektura daje nam najwięcej przyjemności.

Czy zaginięcie dziewczyny było związane z konfliktem z przyjaciółkami? A może zmagająca się z depresją Dagmara chciała uciec od problemów, by móc od nowa poukładać swoje życie? Dlaczego wsiadła do samochodu? Jaki związek z zaginięciem dziewczyny ma popularne w sieci wyzwanie samobójców, które przyczyniło się do śmierci innego nastolatka? Te pytania nie pozwolą nam odłożyć książki w kąt, lecz z zaciekawieniem poszukiwać będziemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Nie wiesz dlaczego to mocny thriller psychologiczny, który trzyma poziom Nie wiesz wszystkiego, Nie wiesz nic i Wszyscy muszą zginąć, czyli wcześniejszych części z cyklu Liceum Freuda. Co ważne na końcu książki autor zapewnia nas, że „ciąg dalszy nastąpi…”. Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na kolejne historie. Historie, które intrygują, zmuszając nas do zadawania pytań, i skupienia się na problemach młodego człowieka. Ta seria to ważny i mocny głos, w który warto się wsłuchać… wczytać!

Marcel Moss potrafi doskonale wczuć się w emocje i myśli młodzieży. Kiedyś napisałem, że pisarz ma socjologiczny zmysł, przenikający do świata współczesnej młodzieży. Do ich problemów, myśli, zachowań. Autor porusza problem, gwałtów, narkotyków i samobójstw, które niestety w obecnych czasach nie są wydarzeniami jednostkowymi.

Nie wiesz dlaczego to książka, po która warto sięgnąć. Dlaczego? Ponieważ historia mocno trafia do naszej psychiki, otwierając oczy na współczesne problemy młodzieży. Zdecydowanie polecam.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć