ebook Głosy nocy
3.96 / 5.00 (liczba ocen: 2710)

Głosy nocy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.30
wciąż za drogo?
26.97 złpremium: 17.40 zł Lub 17.40 zł
-29% 20.30 zł
23.20 zł Lub 20.88 zł
24.90 zł
26.10 zł Lub 23.49 zł
22.33 zł
22.55 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W dwudziestym już tomie bestsellerowej serii kryminalnej Andrei Camilleriego, komisarz Montalbano prowadzi śledztwo w banalnej na pozór sprawie włamania do supermarketu. Sprawy przybierają poważniejszy obrót, kiedy kierownik sklepu popełnia samobójstwo. Jednocześnie zostaje odkryte brutalne morderstwo narzeczonej syna ważnego polityka.

Czy te dwa przestępstwa mają ze sobą coś wspólnego? Intuicja podpowiada komisarzowi, że tak, ale zanim rozwikła zagadkę, będzie się musiał zmierzyć nie tylko z groźbą ze strony mafii, ale iz machinacjami skorumpowanych polityków

Na podstawie książek o komisarzu Montalbano powstał popularny cykl filmów dostępny na platformie Netflix.

O e-booku Głosy nocy blogerzy napisali: 

Miłość, zazdrość i pieniądze. Czyli to co zawsze kryje się w ludzkich emocjach prowadzących do zbrodni. Tej zaplanowanej i tej w afekcie.  Po prostu kolejny tom sycylijskich śledztw komisarza Montalbano! Polecam! - CzytAśka - Jonna Onysk

Głosy nocy od Andrea Camilleri możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Dziwna kradzież utargu z lokalnego supermarketu budzi podejrzenia komisarza Montalbano. Kierownik sklepu po złożeniu zeznań na komisariacie popełnia samobójstwo, co powoduje, że nieprzychylna Montalbanowi lokalna stacja telewizyjna przedstawia jako zbyt bezwzględne metody przesłuchania stosowane przez policjantów.

Niezwykle brutalnie zostaje zamordowana piękna narzeczona syna lokalnego polityka. Krwawa zbrodnia popełniona w domu, narzeczony niby ma alibi, ale nietrudno znaleźć w nim jakieś luki. Tylko dlaczego chłopak miałby zabić? On ma romans? A może ona miała?

W tych nijak niepowiązanych sprawach Montalbano, Augello, Fazio i Catarella usiłują znaleźć ślady, motywy, podejrzanych i wreszcie prawdziwych sprawców.

Macki mafii, lepkie ręce skorumpowanych polityków, kurczowe i asekuracyjne trzymanie się stołków przez urzędników, ciekawskie sąsiadki chętnie relacjonujące skrzętnie ukrywane związki.

Miłość, zazdrość i pieniądze. Czyli to co zawsze kryje się w ludzkich emocjach prowadzących do zbrodni. Tej zaplanowanej i tej w afekcie.

Montalbano je pyszności w Trattorii u Enzo lub zachwyca kulinarnymi niespodziankami przygotowanymi przez Adelinę, przesiaduje wieczorami na tarasie ze szklaneczką whisky. Czasem rozmawia lub kłóci się telefonicznie z Livią, czasem śni niepokojące sny. Drażni go własne zapominanie o niektórych rzeczach, nieco przeraża upływ czasu i licznik lat. Nieustająco wścieka się na wyprzedzające jego pytania działanie sprytnego Fazia. Catarella przekręca wszystkie słowa, ale jednocześnie obsługuje komputery, dyktafony i telefony. Dziwnie zachowuje się kwestor (tym razem, w tłumaczeniu Moniki Woźniak – naczelnik), po szalonym wybuchu nadzwyczajnie spokojny i opanowany, a może spięty i przestraszony?

Jak zwykle w tle tych wszystkich wydarzeń jest Sycylia, jej mieszkańcy, jej oblewane morzem wybrzeże i palone słońcem wnętrze. Problemy wymiaru sprawiedliwości, wewnętrzne różnych wydziałów policji i polityczne powiązania różnych szczebli. Ale i oczywiście ryby, owoce morza i królik po myśliwsku. I niesłychanie mądra i groźna ośmiornica na początku.

Po prostu kolejny tom sycylijskich śledztw komisarza Montalbano! Polecam!

Ocena: 5+/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć