ebook Tajemnice Bastide Blanche
3.93 / 5.00 (liczba ocen: 931)

Tajemnice Bastide Blanche
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 25.59
wciąż za drogo?
-43% 25.59 zł
41.76 złpremium: 26.94 zł Lub 26.94 zł
34.57 zł Lub 31.11 zł
35.91 zł Lub 32.32 zł
44.90 zł
35.69 zł
36.96 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pewnego gorącego, letniego wieczoru Aix-en-Provence obiega wieść, że znany, kontrowersyjny autor powieści Valère Barbier, który niegdyś jadał obiady z francuskim prezydentem i uczestniczył w całonocnych popijawach z gwiazdami rocka, wprowadził się właśnie do Bastide Blanche, wielkiego, liczącego kilka wieków domu, niezamieszkanego od całych dziesięcioleci. Jednak marzenia pisarza o spokojnej emeryturze nie mogą się ziścić. Przez dom nieustannie ktoś się przewija: a to córka sąsiadów, a to wygadana, lubiąca plotki gospodyni Valère’a, wreszcie: rywalizująca z nim autorka książek. Co więcej, zarówno w dzień, jak i w nocy pojawiają się także goście, których nie widać, a których zamiary najwyraźniej nie są dobre...

Podczas gdy Antoine Verlaque zgłębia tajemniczą historię Valère’a, jego żona i partnerka, Marine Bonnet, zastanawia się, dlaczego posiadłość tak długo była opuszczona. To, co udaje im się odkryć, przynosi jednak więcej pytań niż odpowiedzi. Czy Valère tylko wyobraża sobie ślady czyjejś obecności i szepty wypełniające dwór nocami? Czy traci zmysły? A może dręczą go duchy przeszłości?

O e-booku Tajemnice Bastide Blanche blogerzy napisali: 

Wspaniała historia, z ciekawą zagadką kryminalną, lekkim klimatem grozy starego domu i pełnią uroku Prowansji. W tle niezwykły klub palaczy cygar do którego należy Antoine, przyjaciółka Marine z córeczką i jej rozterki uczuciowe, życie mieszkańców miasteczka, zmiany jakie w nim zachodzą. Sympatyczni bohaterowie, malownicze opisy okolic, smakowite dań i napojów, aż chce się tam jechać! - CzytAśka - Joanna Onysk

Tajemnice Bastide Blanche od M. L. Longworth możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Prowansalskie kryminały M.L.Longworth od kilku lat stały się dla mnie nieodłącznym elementem letniego czytania. Profesor Marine Bonnet i sędzia śledczy Antoine Verlaque rozwiązujący zagadki w Aix-en-Provence zapewniają mi latem zapach lawendy, rozkoszowanie się niezwykłą kuchnią, winami i klimatem Prowansji.

Tym razem zagadka dotyczy nowego mieszkańca okolicy, bardzo znanego pisarza, a także bardzo starego domiszcza, w którym zamieszkał. Tak pisarz, jak i jego lokum, mają mnóstwo ponurych i niepokojących tajemnic w swojej przeszłości.

Aby je wyjaśnić Antoine odnawia kontakty ze swym dawnym wykładowcą, przyjacielem, starym sędzią, który przed laty prowadził sprawę zaginięcia żony pisarza, słynnej artystki tworzącej ceramiczne arcydzieła, a Marine odszukuje koleżankę ze szkoły, aby odnaleźć wczesną twórczość żony pisarza i odkryć jakie zdolności oprócz plastycznych przejawiała. Matka Marine pomagając w dochodzeniu szpera w archiwach diecezjalnych i tam poszukuje tragicznej historii domu. Komisarz Bruno Paulik wspiera swego przełożonego w nieoficjalnym śledztwie, jednocześnie wraz z żoną Heleną i córeczką Leą, będąc najbliższymi sąsiadami pisarza i uczestnicząc w dramatycznych wydarzeniach.

Ale jak zajścia sprzed wielu lat, które miały miejsce zupełnie gdzie indziej, mogą powodować groźne zjawiska obecnie? Wypadek przyjaciółki pisarza na schodach, porwanie pasierba, zniknięcie lokalnej gospodyni. Kto i dlaczego może je powodować? A może co?

Wspaniała historia, z ciekawą zagadką kryminalną, lekkim klimatem grozy starego domu i pełnią uroku Prowansji. W tle niezwykły klub palaczy cygar do którego należy Antoine, przyjaciółka Marine z córeczką i jej rozterki uczuciowe, życie mieszkańców miasteczka, zmiany jakie w nim zachodzą. Sympatyczni bohaterowie, malownicze opisy okolic, smakowite dań i napojów, aż chce się tam jechać!

A przy lekturze uwagę zwraca też przepiękne, klimatyczne opracowanie graficzne serii, te okładki są po prostu zachwycające!

Już czekam na kolejny prowansalski, smakowity kryminał! A Wam polecam i ten tom, i oczywiście wszystkie poprzednie!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć