ebook Radio Wolne Albemuth
3.79 / 5.00 (liczba ocen: 6014)

Radio Wolne Albemuth
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.94
Audiobook - najniższa cena: 25.59
wciąż za drogo?
41.76 złpremium: 22.45 zł Lub 22.45 zł
-39% 26.94 zł Lub 24.25 zł
35.02 zł Lub 31.52 zł
44.90 zł
44.90 zł
33.68 zł
35.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zastraszająco precyzyjnie przewidziane przez Dicka mechanizmy działania władzy i społeczeństw, w Polsce i na świecie.

Pod rządami owładniętego paranoją prezydenta Ferrisa Fremonta USA stają się państwem policyjnym. Pisarz powieści science fiction Philip K. Dick stara się być wierny sobie, a tymczasem jego przyjaciel odbiera tajemnicze transmisje od pozaziemskiego wyższego bytu, który przekazuje mu nietuzinkowe instrukcje, jak pokonać Ferrisa Fremonta…

[…] choć książka powstawała ponad pół wieku temu, to umiejętność przewidywania biegu pewnych wydarzeń jest u Dicka zastraszająco precyzyjna. […] Pisarz nie poprzestaje jednak na opisie stanu rzeczy. Robi następny krok – próbuje zdiagnozować przyczyny. I tu z coraz większym niepokojem widzimy jak na dłoni mechanizmy działające teraz w Polsce i w świecie XXI wieku. - ze wstępu Wojciecha Manna.

O e-booku Radio wolne Albemuth blogerzy napisali: 

Radio wolne Albemuth jest satyrą władzy i rządzących, która jest nad wyraz aktualna i ponadczasowa. Philip K. Dick przedstawia różne mechanizmy sprawowania władzy, zwłaszcza te inwigilujące obywateli. W tle zaś pojawia się tajemniczy, pozaziemski byt, kontaktujący się z niektórymi ludźmi. Polecam! - Świat fantasy - Łukasz marciniak 

Radio Wolne Albemuth od Philip K. Dick możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Radio wolne Albemuth jest dystopią, przedstawiającą alternatywną rzeczywistość przełomu lat 70-tych i 80-tych XX-wieku, w której prezydentem Stanów Zjednoczonych zostaje Ferris F. Fremont. Tworzy on państwo policyjne, znosi wszelkie wolności obywatelskie i prawa człowieka, inwigiluje obywateli, sprawia, że sąsiad donosi na sąsiada, a także wymyśla nieistniejącą organizację Aramchek, która ma zniszczyć od środka Stany Zjednoczone. Co więcej, najważniejsi ówcześni politycy amerykańscy, z Johnem F. Kennedym na czele, nie żyją i jedyną szansą na zmianę sytuacji politycznej są niezwykłe instrukcje otrzymywane przez jednego z bohaterów przez pozaziemski byt.

Cała książka jest podzielona na trzy części, przy czym ta ostatnia jest dość krótka. Narratorem części pierwszej i trzeciej jest sam autor książki, czyli Philip K. Dick, który pisze kolejne powieści, zmaga się z pomówieniami o braniu narkotyków, przygląda się mechanizmom władzy i jest przez nią inwigilowany. Natomiast narratorem drugiej części jest przyjaciel Philipa K. Dicka, czyli Nicholas Brady, który otrzymuje tajemnicze transmisje od istoty nazywanej Valis. Każdy z nich doświadcza innych represji ze strony rządu Fremonta, ma odmienne spojrzenie na sytuację polityczną i na inne kwestie zwraca uwagę.

Wizja Dicka daje dużo do myślenia, szczególnie w obecnych czasach. Autor znakomicie analizuje, ale i ośmiesza władzę, nie tylko tę totalitarną, w czym można odnaleźć echa jego własnych doświadczeń. Dokładnie pokazuje i analizuje różne mechanizmy sprawowania władzy, ale również metod stosowanych w państwie policyjnym. Co bardziej przerażające, wniosek płynący z lektury i obserwacji Philipa K. Dicka jest taki, że władza się nie zmienia, jedynie ugrupowanie polityczne, które ją sprawuje. Natomiast wszyscy politycy tak samo kupują swoich wyborców, straszą ich i tłamszą. Znakomitym wstępem, jak i uzupełnieniem do poruszanej tematyki jest wstęp Wojciecha Manna, który pozwala lepiej zrozumieć przesłanie książki i jej ponadczasowość.

Radio wolne Albemuth jest satyrą władzy i rządzących, która jest nad wyraz aktualna i ponadczasowa. Philip K. Dick przedstawia różne mechanizmy sprawowania władzy, zwłaszcza te inwigilujące obywateli. W tle zaś pojawia się tajemniczy, pozaziemski byt, kontaktujący się z niektórymi ludźmi. Polecam!

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć